Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 67

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Ma bucur cc ca va place Bioten-ul eu am terminat cu el pe viata.Imi luasem crema de ochi cu miere si dupa nici 2 luni a inceput sa iasa apa din ea iar crema e ca un lapte branzit.Deci la gunoi.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Alexia, ai incercat cremele din gama Gerovital H3 Evolution? Spuneai ca asteptai coletul. Vroiam sa stiu cum este exfoliantul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Teolina

Alexia, ai incercat cremele din gama Gerovital H3 Evolution? Spuneai ca asteptai coletul. Vroiam sa stiu cum este exfoliantul.

Mami de Matei


Am incercat, da. Sunt ok, dar nu pt. mine. Adica e ok crema, si miros, si textura, insa nu e destul de hranitoare pt. mine, nu simt confortul acela dat de o crema usor mai grasa. E asa, ca o crema matifianta, care imi da putin senzatia ca "tine", desi ramane o pelicula lucioasa care iti da senzatia ca e mai grasa. Insa nu e asa. Dar cu siguranta pt. un ten gras e buna. Exfoliantul....din nou, nu ma da pe spate. Nici nu prea inteleg de ce-i spune exfoliant, ca e ca o masca obisnuita, nu mi-a lasat senzatia de exfoliere, fie ea minima. In concluzie, cum ziceam: bunicica, dar nu destul. Asa ca m-am intors la o veche dragoste, pe care n-am apreciat-o decat dupa ce am folosit o gramada de alte creme, crezand ca cea in cauza e...asa si-asa: Inositol Vegetal de la Yves Rocher. Fiind primita ca bonus la o comanda la YR, am luat-o din start cu gresita conceptie cum ca daca-i cadou, sigur nu e mare lucru de capul ei. Si de fapt e chiar f. buna! E emolienta, cum imi place mie, lasa tenul luminos, iar dimineata cand ma scol arata f.f.ine pielea, curata, luminoasa, hranita. Eu folosesc si crema de zi, si cea de noapte. Imi luasem odata si cea Radiance, dar nu mi-a placut, parca eram transpirata sau cu ten gras, asa lucea fata. Dar acestea doua, de zi si de noapte, sunt deocamdata cele care au avut cel mai bun efect la tenul meu. Dovada ca sunt la a 4-a cutie din fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

Fetelor vreau sa va felicit ca incercati produsele romanesti Sunt f bune.. Si eu am trecut pe Aslavital din cauza unei cuperoze. Sunt foarte multumita de ea cu toate ca tenul meu e si gras si cu probleme, aslavital-ul chiar isi face treaba.
E pacat ca nu gasim mostre la cremele romanesti.. sa testam inainte de a cumpara.

Ana - mamica Teei (03.06.2008) si 29+ cu bebe 2
Blog-ul Teei : http://familie.dasolutii.ro
Copilul nr. 3 - site-ul meu http://www.dasolutii.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Cat e de importanta varsta careia i se adreseaza o crema? Va intreb pentru ca eu nu prea le nimeresc. Am 31 de ani si tenul mixt cu tendinta de ingrasare in zona T. Si luciu cat incape. Foloseam cremele din gama Elmiplant Skin Deffence. Cea de noapte e ok, cea de zi si ea, nu-mi lucea tenul de al ea, dar, cea care e pentru varsta mea nu are factor de protectie ... As incerca-o pe cea cu protectie dar e de la 35+ si e si antirid. Am eu ceva riduletze, dar nu iesit din comun. Am mai luat de al ei din gama Skin Control, crema-gel matifianta, care imi face tenul super, e sanatos, nu imi luceste dar, e pentru 25 de ani si iarai nu are protectie solara. Daca as putea, le-as amesteca. Vorbesc serios. Asa ca va intreb cat e de importanta varsta careia i se adreseaza o crema, daca e ptr 25 nu are ce cauta la 30 si tot asa. Si daca se pot amesteca cremele intre ele, avand in vedere ca sunt din aceeasi gama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Ellinia, varsta nu prea are importanta cand e vorba despre creme, e mai mult un argument de marketing (si credeti-ma ca stiu ce spun, pe langa pasiunea pentru cosmetice am si lucrat in industrie). Cremele trebuie alese dupa ingrediente, dupa protectie solara, dupa ambalaj (da, e important, e mare diferenta intre cutia de crema in care bagi degetele si flaconul airless; unele substante au nevoie de ambalaj special, cum este vitamina C).

Iarasi, le poti amesteca fara probleme - eu am un ten cu multe probleme, mixt si extrem de sensibil. Folosesc in fiecare seara o multime de creme, unele pentru zona T, altele pentru obraji etc. Crema cu factor de protectie o poti aplica dupa, pentru ca in general cremele "cosmetice" nu au factor de protectie foarte ridicat, si mai ales vara e important. Si machiajul poate avea factor de protectie.

Daca te intereseaza, eu citesc mereu pareri despre creme pe un site frantuzesc, si le poti sorta dupa multe criterii.

Cat despre cremele romanesti, as incerca si eu, chiar m-as bucura tare mult sa gasesc produse de calitate, dar cu tenul meu alergic imi e teama. Am cumparat crema cu extract de melc de la Herbagen, am folosit-o o data, e foarte parfumata, si acum sta in dulap. Elmiplant iarasi ma tenteaza, eu am lucrat la un moment dat cu ei si stiu ca sunt niste oameni foarte seriosi cei care se ocupa de formularea cremelor (si sunt sincer interesati de parerea consumatorilor, ceea ce e rar).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Eu folosesc Jurlique si sunt multumita de ele. A contat f mult si ca sunt ecologice. Eu am tenul mixt

Am: Balancing Foaming Cleanser, Levender Hydrating Mist si Herbal Recovery Gel (care le alternez - unu dim., unu seara), Daily Exfoliating Cream (dar folosesc numai de 2-3 ori pe sapt.) si Moisture Replenishing Day Cream (care o folosesc si seara).

Nasul nu mi se mai umple de sebum, nu-mi mai simt fata uscata (cu o simteam inainte) si fata parca e mai curata si mai luminoasa (dar are si legatura cu alimentatia - desigur :)). Plus ca le am de aprx 4 luni si inca mai am pt cam tot atatea - in afara de exfoliant

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

salcia, daca ai lucrat in domeniu ,ne poti spune o crema cu vit. C romaneasca?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna!
vreau sa va intreb daca ati folosit produse din gama tee tree oriflame


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenadina spune:

cu toata increderea folositi cremele hidratante cu ovaz!-avena

Mergi la inceput