Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Annie mai bine intreaba o farmacista, zic eu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

merci, dar vreau pareri de la cine foloseste crema/ cremele!

So, pls help!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annie80

cine ma ajuta si pe mine , in legatura cu gerovitalul H3.... care e antiaging? si pt tip de ten mixt/gras, e mai buna cea semigrasa?


---------------------------------------------
"Someone's pleasure is another's pain!"

Alergic at stupidity.

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."


Annie eu folosesc de vreo 6 ani numai gama H3 dar cea veche care se facea pentru export si de ceva vreme nu se mai gaseste.Am vazut cc acum au scos o alta gama pe care zicea Alexia ca si-a comandat-o.Daca vrei sa ti-o cumperi cauta pe net pentru ca este mult mai ieftina decat in farmacii.Eu pot spune ca sunt f multumita de ce aveam, acum nu stiu daca noua gama e la fel de buna ca cealalta.
Eu pot spune ca la aproape 30 de ani nu am nici un rid, nici macar cele de expresie, pentru ca nu rad prea mult de frica ridurilor.Dar bine ca nu folosesc numai creme, folosesc si uleiuri bio care stiu eu ca sunt anti age, Vitamina A si E luate la fel din tara de la farmacie.
Recent am inceput sa folosesc pentru zi o crema Bio Suzanne aux bains se numeste dar care nu cred ca se gaseste in tara.E buna pentru tenul meu mixt.
Vorbea cineva despre cremele de la Occitane..Mai intai nu toate sunt Bio, daca nu sunt certificate de catre Ecocert, nu sunt absolut deloc Bio, poate un pic naturale dar nimic mai mult.Am avut ocazia sa testez o gramada de creme de la ei , singurele care sunt bune este cea cu unt de shea, dar numai pentru piele uscata, si gama acea albastra cu imortele parca care costa o gramada (imi aduc aminte vreo 45-60 e borcanelul), dar recomandata pentru cele peste 45 de ani.In rest sunt creme scumpe cu o buna strategie marketing.
gata ca m-am intins ca o placinta.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Cait mercis, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

cait,vitE se da seara sau dimi,merge si in jurul okilor?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

cait,vitE se da seara sau dimi,merge si in jurul okilor?



bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica

Eu o pun in creme sau ma dau seara cu ea pentru ca este destul de grasa si dimineata nu prea merge.In jurul ochilor nu am folosit-o inca pentru ca acolo imi dau cu ulei de argan

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

am testat si eu crema de noapte gerovitalH3 din asta iesita acum Evolution parca se numeste ,mi-a dat cineva o mostra si mi s-a parut buna intra bine-n piele,in farmaciile naturiste costa cam 35 lei,ce ziceti o fi tot compozitia de dinainte sau schimbare de look



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

mai mi-am luat de la Bioten o crema de noapte cu royal jelly si flori de tei ,intra bine in piele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

mai mi-am luat de la Bioten o crema de noapte cu royal jelly si flori de tei ,intra bine in piele



bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica

Anita nu stiu ce sa zic de astea de la Bioten pentru ca mi-am luat lotiunea cu miere si cimbrisor si miroase a miere industriala.M-am uitat pe compozitie dar nu apar minunatii de parabeni si altele dar mirosul nu mi se pare natural deloc.In schimb gelul de curatare nu are asa miros si e mai ok.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

am testat si eu crema de noapte gerovitalH3 din asta iesita acum Evolution parca se numeste ,mi-a dat cineva o mostra si mi s-a parut buna intra bine-n piele,in farmaciile naturiste costa cam 35 lei,ce ziceti o fi tot compozitia de dinainte sau schimbare de look



bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica

Eu sper sa fie tot compozitia dinainte.Oricum o sa-mi dau seama cand o sa-mi iau pentru cc ca cele vechi le cunosc f bine.Pe net le-am vazut la 29RON parca.Oricum cred eu ca daca mai adaugi ceva uleiuri naturale in crema de noapte mai ales poti obtine ceva bun..Parerea mea.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput