Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 63

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emi_dia_76 spune:

As avea si eu o rugaminte la voi ,mie de vreo cativa ani sa fie vreo 8-9 imi apare primavara niste pete maroni pe fata , ca si cand esti bronzata si se duce bronzul neuniform mustata pe frunte sau prin preajma ochilor am incercat o crema ptr depigmentat dar nu a dat rezultate iarna nu sunt asa de evidente dar m-am saturat de ele ... as merge la cosmetica sa decoloreze sau depigmenteze nu stiu exact ca parca mie frica daca or sa fie mai tare sau pe o mai mare suprafata, voi ce parere aveti stiti vreo crema ptr pete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

ptr. emi_dia_76 Shiseido gama White lucency,f buna ptr.pete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui wsnica

Buna! Am citit cu interes subiectul -creme- deoarece si eu am o problema cu ele. Dupa 30 de ani am remarcat ca treptat a trebuit sa renunt la aproape toate cremele pe care le-am folosit deoarece am inceput sa simt usturimi groaznice de ochi si lacrimari in timpul zilei desi evitam sa dau cu ele in jurul lor.interesant este ca 1-2 zile nu simt mai nimic apoi treptat imi dau usturimi groaznice doar la ochi ,iar pe piele nu ma deranjeaza cu nimic.Asa am patit cu creme de la Avon, Orifleim, gerovital, etc.Singurele pe care le folosesc fara frica sunt Apiderminul si o crema de la Hofigal cu coenzima Q10. Nu reusesc sa-mi dau seama la ce componenta fac alergie! Mentionez ca nu am folosit pina acum creme Avene si ma bate gindul sa incerc dar mi-e teama ca dau banii pe ea si n-o pot folosi! (am un ten uscat si peste 40 de ani.)


Din gama Gerovital, poti folosi pt ochi " Crema contur pt ochi ".

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emi_dia_76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui karfe

ptr. emi_dia_76 Shiseido gama White lucency,f buna ptr.pete
si unde as putea gasi aceasta crema ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Citat:
citat din mesajul lui emi_dia_76

Citat:
citat din mesajul lui karfe

ptr. emi_dia_76 Shiseido gama White lucency,f buna ptr.pete
si unde as putea gasi aceasta crema ?


la sephora,douglas eu am avut crema de zi si de noapte,costa in jur de 50 euro bucata,dar chiar merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emi_dia_76

As avea si eu o rugaminte la voi ,mie de vreo cativa ani sa fie vreo 8-9 imi apare primavara niste pete maroni pe fata , ca si cand esti bronzata si se duce bronzul neuniform mustata pe frunte sau prin preajma ochilor am incercat o crema ptr depigmentat dar nu a dat rezultate iarna nu sunt asa de evidente dar m-am saturat de ele ... as merge la cosmetica sa decoloreze sau depigmenteze nu stiu exact ca parca mie frica daca or sa fie mai tare sau pe o mai mare suprafata, voi ce parere aveti stiti vreo crema ptr pete?

petele maronii pot fi de la ficat, fiere, expunere la soare in exces chiar daca asta s-a intamplat cu ani in urma....incearca cu zeama de lamaie si foloseste o masca exfolianta...succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Eu am o piele snoaba cum nu se mai poate : cremele le adopt imediat si-mi fac repede treaba cu ele (in momentul de fata utilisez 'Gallenic' hidratanta si contur de ochi, Estée Lauder de noapte si noapte crema de ochi), insa cam dupa 2 saptamini cremele nu mi se mai par asa potrivite.
Voi patiti la fel ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Acum folosesc creme de la Weleda. Sunt absolut fabuloase!
Adica sunt foarte incantata de ele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korryna_tm spune:



Dupa cum au mai zis si alte fete..Clinique..apa de ploaie..nici nu strica, nici n-ajuta..



Eu am fost fan al cremelor de la Clinique, cand eram tanara
Acum la 32 de ani cremele hidratante de la ei mi se par prea slabe pentru nevoile mele de acum. Dar am gasit o crema de la ei pe care o folosesc acum si sunt foarte foarte multumita de ea: CLINIQUE YOUTH SURGE SPF 15.

Se pare ca e adevarat ca pana in 30 de ani ai tenul are nevoie doar de creme de hidratare, apoi trebuie sa trecem la "arme" mai grele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korryna_tm spune:

Ca a venit vorba despre creme organice si bio, etc - a incercat cineva cremele de la L'Occitane?

Eu mi-am luat cremele pe baza de masline si pe cele cu Imortelle, dar de unele sunt multumita, de altele mai putin. Si oricum nu mi se pare ca se compara cu cele de firme dedicate de cosmetice.

Mergi la inceput