Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Cred ca se gaseste si prin supermarketuri si prin farmacii. La noi in oras este un lant de magazine cu cosmetice, detergenti, etc. Acum, cand e asa de cald nu ma mai dau cu fond de ten, doar demachiere, tonifiere, crema respectiva si cand ies din casa ma dau cu pudra, o pudra de la Max Factor, nu are ecran protector sau mai stiu eu ce.
Tenul meu e normal sptre mixt, cu tendinta ingrasare in zona T. Mai ales acum, vara, vesnic sunt transpirata in zona T. Cu crema asta parca nu mai era asa gras tenul, de asta nu as vrea sa renunt la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Va spuneam mai sus de crema de la Farmec. O folosesc de cateva zile, sunt multumita de cum imi face tenul, insa, nu are protectie UV. Nu stiu ce sa fac, cand in sfarsit am gasit o crema care mi se potriveste nu prea e in regula. Nu pot sa ma dau cu altceva, ca si protectie? Aveti vreo idee ce as putea sa fac ca sa-mi pastrez totusi crema?


Poti sa pui niste crema de plaja cu protectie, sunt estul care sunt foarte fine si nu incarca tenul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

dar ce parere aveti despre creme geluri de fata, eu am facut comanda din catalogul avon de august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Eu am folosit de la Asla Vital - crema hidratanta (15 ron) care a dat acelasi rezultate ca cea de la Vichy cu apa termala(80 RON)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

In urma citirii si recitirii subiectului, mi-am facut o lista in agenda cu cele mai bine cotate creme.Apoi am mai dat cautari si pe alte siteuri..rezultatul e ca mi-am luat o crema Estee Lauder Day Wear Plus cu spf 15 pt ten mixt/normal.
Tenul meu numai normal nu e...e uscat ca o hartie si totusi am cosuri..crema asta hidrateaza bine, si pana acuma nu mi-a inrautatit conditia cu cosurile.
Mie imi placea avene clean AC, dar aia nu are spf si aici e musai sa aiba cremele si asa ceva, mai ales vara la 60 de grade...

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniriela spune:

de cand a aparut copilul in viata noastra ,am incercat sa schimb cosmeticele clasice pline de parabeni,sls,aluminiu si alte nenorociri cu produse bio,organice si usor usor le-am inlocuit si pe ale noastre. life-care,mayam au creme foarte bune si stii sigur ca nimic din ce contin nu au efecte negative in timp asupra sanatatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niculina_ina spune:

eu votez pentru gelul hidratant de la clinique.Nu este deloc gras, ai senzatia ca iti dai cu apa pe fata,asta pentru cine nu suporta cremele grase ca si mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

niculina cam cit costa un gel din asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Si eu am folosit toate cremele posibile. In general am ales dupa ce am gasit pe net, tot felul de pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna fetelor!ce parere aveti de ingredientele astea din gelul de fata care tocmai mi-a fost adus sheea butter,acid hialuronic,panthenol,retinyl palmitate,lecitina,tocophenol,ascorbyl palmitate,beta-carotene,metylparaben,ureea etc eu nu stiu ce inseamna UREEA

Mergi la inceput