Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Eu ma dau cu Ecolagen de la oriflame (zi si noapte) si mi se pare buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Eu ma dau cu Ecolagen de la oriflame (zi si noapte) si mi se pare buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya_I

Citat:
citat din mesajul lui ancakarina

Ce parere aveti de produsele L'occitane?

eu as vrea sa le incerc, am vazut acum vreo 3-4 ani un filmulet despre ele, dar nu stiu unde le pot gasi si mai ales la ce preturi...


Optimista... pana la lacrimi

produsele l'occitane le gasesti in baneasa, sensiblu din dorobanti,din piata amzei, din plaza. Iar la preturi sunt undeva intre 110 ron o crema hidratanta pana la 250 o crema puternic antirid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Ivatherm - Ivamat.
Cea mai buna, in sensul de prielnica, folosita de mine pana acum.
Excelenta, as putea sa spun.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

ivaterm e crema de fata? sau ochi, cit costa? o recomandare pt o crema buna pt ten mixt sa nu lasa tenul uleios ce recomandati ?daca stiti si de vreun fond de ten bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Anita , subiectul este despre creme de fata, de zi. Ivatherm este o crema de fata, de zi. Eu am ten mixt si sensibil si crema asta imi place la nebunie.
Are un miros fff delicat, hidrateaza fff bine (caci si tenul mixt doar are nevoie de hidratare, desi am auzit pareri si pareri... ).
A costat aprox. 70 lei, dar cred ca a fost ceva reducere la ea, am cumparat-o chiar de 1 martie din Sensi Blu... dar merita banii.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancaiordan spune:

Eu am trecut in totalitate pe cosmetice bio de vreo 9 luni :ten, corp, igiena, make-up. Este o cu totul alta "lume", in care cel mai mult conteaza calitatea si puritatea ingredientelor, iar cel mai important aspect este lipsa substantelor chimice daunatoare, atat de raspandite in restul cosmeticelor de pe piata (inclusiv in dermocosmetice).
Pentru ca putem (si trebuie) sa fim si frumoase, si sanatoase :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Bianca da-ne si noua citeva nume de creme bio care folosesti tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancaiordan spune:

Anita, am incercat mai multe si acum m-am oprit la una. Am folosit Logona, Barefoot Botanicals , iar acum folosesc o lotiune anti-rid Eco Cosmetics. Pentru seara folosesc ulei de argan bio - e antioxidant, antirid, cicatrizant, si nu are nici un fel de adaosuri chimice, e pur !

Am testat o serie de produse bio, inclusiv cosmetice pentru bebelusi si alimente - si am postat articole (obiective, sper eu :) )pe blogul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

bianca uleiul de argan unde se gaseste si cit costa? deci ar fi bun pt noapte in loc de crema?

Mergi la inceput