Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Buna!
N-am citit decat ultimele 10 pagini, am un ten cu probleme multe, mixt, cuperozic, sensibil, acnee, urme de la acnee si ceva riduri cam dubioase pentru 25 ani. Recunosc ca nu m-am preocupat foarte tare de creme pana acum, insa de curand am testat Vhicy Aqualia Thermal Riche si mi-a lasat o impresie foarte foarte buna.
Acum am o crema de la Nivea Aqua Fresh (am folosit-o in vara, mergea pe sub fondul de ten), una Clinique Superdefence age defence (inca nu mi-am facut o parere) si mi-am mai luat de la Eucerin o crema de noapte Anti-Redness Night (nu imi place).
Acum as lua-o pe asta de la Vichy. Ati testat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaPanaet spune:

Am incercat crema de la Vichy Aqua Thermal doar 5 zile, cat am avut 2 mostre dintr-o revista. Mi-a placut textura, dar oare scapa de cosuri si comedoane? Eu am 28 de ani si cand aveam 15-16 nu aveam probleme cu acnea. Acum insa, de 2-3 ani ma confrunt cu aceasta problema si caut intr-una solutii.De orice fel...sau aproape.


Am nevoie de iubire ca de aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Pentru cosuri, comedoane, acnee iti recomand gama dermocosmetica Avene....este de departe cea mai eficienta pentru asa ceva si medicii dermatologi o recomanda!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Avene e mai potrivita pentru un ten cu probleme decat Vicy? Asa am sa fac, multumesc! Dar tot imi place crema aia!
Am sa vad si ce imi recomanda doctorul dupa peeling pentru intretinere. Vreau sa fac tot ce pot sa am grija de ten, mereu spun ca am tenul cu probleme, e ca o scuza in fata celorlalti si a mea dar nu fac nimic in sensul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

buna, eu am ten mixt, si am folosit de cateva luni creme de fata de zi si de noapte de la boots - botanics. mie mi-au placut foarte mult, intra in piele, iti fac tenul fin, nu mai fac cosuri, nu-mi mai simt tenul asa gras ca inainte. tot ce trebuie sa vad este cum se comporta aceste crema, cand va veni vara.
ca spray cu apa termala folosesc avene care mi se pare o minune pentru iritatii, pete diverse. chiar il folosesc ca lotiune tonica si este minunat.

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Si eu am tenul mixt si cu cateva semne lasate de acnee.
Carrye, sa-mi spui ce produse iti vei cumpara din gama Avene. Eu deocamdata folosesc doar apa termala de care sunt multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erin20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fce

erin eu am avut toata gama pt oily skin de la clinique si nu mi/a placut deloc, iar gelul ala il mai am si acum mi s/a parut ca e apa chioara. votez pt hydra zen intr/adevar ff bun

Mami de Erica (27.10.2008)
ticker
poze


Prea tarziu Am primit-o de Craciun. Si ai dreptate! O folosesc de o luna si nu mi se pare cine stie ce. Nu am observat nici o schimbare "dramatica". Iti multumesc pentru raspuns oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Eu am primit niste mostre de la SHISEIDO si mi se par absolut fabuloase. Dar... ma intreb daca nu gasesc ceva la fel de bun la un pret mai acceptabil? Sunt chiar asa bune incat sa merite banii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Eu am avut Shiseido White Lucency de zi si de noapte,este gama contra petelor,si chiar a avut rezultate,petele s-au mai estompat,iar tenul meu care este si acneic nu mi l-a incarcat.
Va recomand gama,este f. buna.
Acum am Helena Rubinstein collagenist de noapte,si de zi ultima crema de la Estee Lauder-Time zone,le folosesc de 2 zile nu-m pot face o parere inca de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!
Eu folosesc de curand La Roche-Posay si sunt foarte multumita. Am crema hidratanta care este foarte lejera si are SPF15 si lotiunea tonica. Sunt f incantata de ele.
In vacanta de iarna mi se terminasera si mi-am luat din aeroport Clinique de care am ramas f dezamagita.

Olga 30+ David

Mergi la inceput