Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oliviutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monicelli

A incercat cineva cremele organice, de carer aud vorbindu-se in ultima vreme?
Daca da, ce parere aveti?

E una m-am tot dat cu Eucerin, gandindu-ma ca e dermatocosmetic, a fost buna cea super hidratanta - e adevarat ca nici probleme deosebite nu am avut cu tenul.

Monica

Eu imi iau de cativa ani creme si sapunuri organice cu ulei de masline din Grecia, au astia o gramada de marci (pe fiecare insula gasesti alta ). Aici am gasit la olivo.ro. Eu am tenul gras dar si 30 de ani asa ca trebuie sa folosesc produse care nu ingrasa dar si hidrateaza, ca de obicei cremele si sapunurile fac ori una ori alta (de fapt cred ca fetele cu ten gras si eventual cu ceva probleme stiu ca e greu sa nimeresti un produs pt ten gras care sa nu usuce ca naiba - si asta merge pe la vreo 20 de ani, dar acum..).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

a folosit cineva UNITONE pt pete maro de pe fata? mi-au ramas dupa nastere si vreau sa scap de ele.........

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!





Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

a folosit cineva UNITONE pt pete maro de pe fata? mi-au ramas dupa nastere si vreau sa scap de ele.........

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!




N-am folosit, dar iti recomand cu multa caldura crema de la Skincode pentru asa ceva (exista una special pentru pete)...se gaseste in farmacii..sunt dermatocosmetice

Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Foloseste cineva cremele de la Elmiplant sau Gerovital??Am incercat tot felul de creme,inclusiv avene insa ma omoara tenul asta al meu.Am "T"-ul gras,restul tenului uscat si se cojeste.M-am gandit sa incerc ceva romanesc,poate ma ajuta.
Oliviutza,are o denumire crema aia de fata organica de zici ca o folosesti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliviutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui RazaDeSoare

Foloseste cineva cremele de la Elmiplant sau Gerovital??Am incercat tot felul de creme,inclusiv avene insa ma omoara tenul asta al meu.Am "T"-ul gras,restul tenului uscat si se cojeste.M-am gandit sa incerc ceva romanesc,poate ma ajuta.
Oliviutza,are o denumire crema aia de fata organica de zici ca o folosesti??

O sa razi, se cheama Olivia crema de fata (asa mi-a si atras atentia intr-un magazin in Zakynthos). Aici nu se gaseste, dar pe Olivo am gasit marca Bioselect care e foarte cunoscuta la greci si au si crema pt ten gras si mixt, o sa-mi comand zilele astea. Si eu am tenul la fel ca tine, mai putin ca nu se cojeste dar se usuca rau de la produsele de curatire. Uleiul de masline e bun pt partea uscata a fetei, si astia mai pun si ingrediente care sa controleze sebumul.
Cremele romanesti sunt ok pt un buget mic. Eu am folosit si Gerovital, si Herbagen si Elmiplant si nu mi-a placut nici una (Herbagenul cu struguri a fost oarescum ok, dar nu mai foloseste de cand mi se usuca fata).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Sar'mana mult Oliviutza,am gasit siteul Olivo si o sa-l studiez.Nu am folosit nici o crema romanesca,insa as vrea sa incerc.Folosesc masti de fata si ulei de masline pentru zonele uscate,insa tenul meu este tare "fitos"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Oliviutza exista doua feluri de Gerovital...ala scump care e facut de o firma si este super-adevarat (dar se duce mai mult la export!) si ala ieftinut de-l gasesti pe la noi...
Despre Elmiplant...revin, sunt creme cinstite, dar poate nu atat de puternice ca altele...adica efectele se cam vad in timp nu imediat...
O alta gama pe care as recomanda-o cu succes este Avene (dermatocosmetcie pe care medicii dermatologi chiar le recomanda ca baza in creme de tratament pentru diverse afectiuni). Mama mea are o problema dermatologica care nu a raspuns decat la Avene combinat cu o crema tot dermatologica pe care nu o gasesc decat in strainatate...

Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliviutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Oliviutza exista doua feluri de Gerovital...ala scump care e facut de o firma si este super-adevarat (dar se duce mai mult la export!) si ala ieftinut de-l gasesti pe la noi...
Despre Elmiplant...revin, sunt creme cinstite, dar poate nu atat de puternice ca altele...adica efectele se cam vad in timp nu imediat...
O alta gama pe care as recomanda-o cu succes este Avene (dermatocosmetcie pe care medicii dermatologi chiar le recomanda ca baza in creme de tratament pentru diverse afectiuni). Mama mea are o problema dermatologica care nu a raspuns decat la Avene combinat cu o crema tot dermatologica pe care nu o gasesc decat in strainatate...

Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,


S-a notat!
Maica-mea foloseste Gerovital (nu stiu care din cele doua de care zici) si e foarte multumita. La mine e nasol cu tenul asta mixt si cu probleme, nu prea sunt creme care sa mearga la asa ceva (ori sunt prea grase ori prea putin hidratante). Adica pe loc e ok, dar pana seara am jumate de fata uscata si jumate cu sebum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Oliviutza exista doua feluri de Gerovital...ala scump care e facut de o firma si este super-adevarat (dar se duce mai mult la export!) si ala ieftinut de-l gasesti pe la noi...
Despre Elmiplant...revin, sunt creme cinstite, dar poate nu atat de puternice ca altele...adica efectele se cam vad in timp nu imediat...
O alta gama pe care as recomanda-o cu succes este Avene (dermatocosmetcie pe care medicii dermatologi chiar le recomanda ca baza in creme de tratament pentru diverse afectiuni). Mama mea are o problema dermatologica care nu a raspuns decat la Avene combinat cu o crema tot dermatologica pe care nu o gasesc decat in strainatate...

Oana siCati mica (1 an si 4 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,




Oanamada,si cum pot cumpara o crema gerovital din aceea mai buna,sau nu se gaseste la noi?Cum deosebesc cremele??Poti sa ne dai exact cum se numeste crema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaboros spune:

Citat:
citat din mesajul lui oliviutza

[quote]citat din mesajul lui Monicelli

A incercat cineva cremele organice, de carer aud vorbindu-se in ultima vreme?
Daca da, ce parere aveti?

E una m-am tot dat cu Eucerin, gandindu-ma ca e dermatocosmetic, a fost buna cea super hidratanta - e adevarat ca nici probleme deosebite nu am avut cu tenul.

Monica


Toata lumea lauda produsele cosmetice facute in Israel asa ca mi-am cumparat si eu capsule anti imbatranire si crema de noapte de la Danielle Laroche. Capsulele sunt niste mici bilute de plastic pe care le spargi pe fata si iti dau o senzatie de revigorare iar crema are o prezentare foarte frumoasa si cred ca chiar are un efect benefic asupra tenului meu.

O prietena mi-a recomandat o masca exfolianta cu miere tot de la DL... am facut comanda, astept sa vina. Dupa ce o voi testa voi reveni la voi cu impresii..

PUPICI!

Mergi la inceput