Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu am inceput sa folosesc artistry si pare ok

o sa va mai spun pe parcurs

http://tt.lilypie.com/QIg2p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

imi plac mult artistry

dar totusi as avea nevoie de ceva pt ridurile fine de la ochi. ceva recomandari?

http://tt.lilypie.com/QIg2p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Eu folosesc decateva luni creme de la URIAGE, din gama Hyseac, pentru ten mixt sau gras cu imperfectiuni si mi se par foarte bune. Am reusit sa-mi curat tenul de micile cosulete care imi apareau aproape zilnic cu Hyseac Soin Actif cu AHA( alpha-hidroxi acizi)si am acum un ten curat si luminos de nu-mi vine nici mie sa credInsa nu stiu dac e bun pentru cuperoza, eu am tenul mixt, mai gras in zona T si mai uscat pe pometi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Nu am putut sa citesc toate postarile si daca repet nu-i bai:eu am o crema care nu pote fi inlocuita de altceva si credeti-ma ca am incercat numai creme de calitate.Se cheama Antirid,este romaneasca,reteta are la baza produse apicole, este recomandata ca demachiant defapt, dar are un efect spectaculos pt. tenul meu.O folosesc pt. zi, dar mai ales pt. noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzet spune:

Eu de curand am trecut pe dermo-cosmetice si inca sunt in faza de testare. Foloseam de mai demlt apa termala pentru ca tenul meu desi este mixt, imi apar tot felul de pete rosiatice pe fata (am observat ca este de la apa infecta de la robinet) care imi dispar cam la 10-15 min dupa ce m-am spalat pe fata. Ca demachiant am incercat IVATherm gel de curatare si am fost multumita de el. Dar acum am Skincode gel de curatare care este absolut minunat. De cand il folosesc nu mi-a mai aparut nici un cos. Nu am avut niciodata ten acneic dar imi mai aparea cate un cos din cand in cand. Acum cu toate ca trebuie sa imi vina ciclu nu am nici urma de cosuri :)
Sunt o maniaca a cremelor si m-as da toata ziua cu crema pe fata! cand intru intr-o farmacie imi vine sa lesin si vreau toate cremeleee :))

Am incercat VIchy de care am fost f dezamagita. Oligo 25 ptr ten mixt - oribila, mi-a incarcat tenul.

Acum am Avene ptr ten mixt si sunt f multumita. Luna viitoare vreau sa incerc alta crema hidratanta.

Pentru ochi folosesc La Roche Posay Hydaphase - ESTE SUPER.

Am 22 de ani nu folosesc produse antirid, dar am f mare grija sa folosesc creme f hidratante care sa nu imi ingrase tenul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Despre Skincode am auzit si eu ca ar fi o gama buna, din cate stiu au si o lotiune hidratanta f.buna cu factor de protectie, 15 parca..Ma tenta si pe mineA mai folosit cineva creme de la Skincode pentru ten mixt? As vrea ceva hidratant si cu factor de protectie, dar care sa nu luceasca dupa cateva ore ca majoritatea cremelor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

buna fetelor

am si eu o intrebare, vad ca sunteti destul de experimentate, eu , spre rusinea mea, ca am deja 37 de ani, nu ma "cremez" mai mult de o data pe sapt. , asta si pt. ca nu folosesc machiaj...nu ca nu mi-ar place dar detest sa il dau jos, ma gandesc totusi ca ar trebui sa incep cumva sa am grija de ridurile fine, sa nu fie prea tarziu...
deci ce voim sa stiu este data de fabricatie la creme, cum o aflu? toate au un cod pe ambalaj si nu-l pot descifra, valabilitatea am aflat unde o gasesc...
poate ma lamuriti!
mersi anticipat

poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violettpd spune:

Fetelor apropos de creme de fata eu acum folosesc un tratament de la clinique care se numeste 3 step pentru pori dilatati si sunt multumita.Crema cu cel mai bun raport calitate pret si chiar mai mult calitate asi spune decat pret este cea de la Asla Vital(Gerovital)dar o procur numai cand ma duc in tara pt c aici nu se comercializeaza.rodusele de la Garnier si L'oreal dezamagesc, in ultimii ani nu mai au calitate.Despre Vichy si Roche Posay cuvinte de lauda.Un bun antirid pe care l-am folosit cu succes dupa ce am nascut fetita este de la Rilastil lady(acum folosesc unul facut in farmacie dar nu sunt satisfacuta).Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alghaziloredana spune:

Simonaaaaaa,
O data pe saptamana...rusinica,rusinica!!
O crema de zi este obligatorie inainte de a iesi din casa!Pentru protectie! Soarele asta e nebun,si-apoi poluarea si toate cele....
La 37ani e cazul sa-ti iei deja o crema anti-rid (una de faia si una de ochi) si demachierea trebuie sa fie o rutina zilnica si daca te machiezi si daca nu!
Nu e foarte important brandul daca crema este corect aleasa- in functie de tipul de ten, problemele lui, momentul cand se aplica. Adica produsul potrivit la momentul potrivit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

vio_dia, eu am folosit crema de fata de la Skincode cu SPF 15, dar nu m-a impresionat, motiv pentru care nu mi-am mai luat-o a 2 a oara.

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput