Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Sa testam creme de zi - experiente impartasite

(24 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 74
angelinajoli
angelinajoli

361 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiangelinajoli Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
eu folosesc o crema pe baza de zinc si mi se pare buna.

hey!
Mergi la inceput
ana-carmen
ana-carmen

9 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
super subiect!eu folosesc ziua o crema de hidratare super buna-Program hidratant-de la academie.este super buna ca si baza de machiaj,miroase super si clar nu se compara cu nici o crema comerciala.se gaseste in saloane

bac
Mergi la inceput
crys3000
crys3000

175 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite crys3000 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am luat si eu o crema hidratanta cu miere, aloe si ulei de masline de la Gerocossen de care sunt foarte incantata. Ma saturasem de creme chimice care parca imi incarcau tenul.O sa folosesc cat mai multe produse pe baza de plante care sunt si mai sanatoase. Parerea mea.

GABRIELA - mamica de bebe CRISTIAN-ANDREI 27.iulie.2006
http://photos.yahoo.com/gabriela_ionita2000
Mergi la inceput
HHROBR
HHROBR

27 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Excelent subiect, felicitari pentru idee!
Eu am avut o alergie acum 2 ani in urma cand am schimbat tara. Aveam fatza TEZEC. M-a salvat Avene si am aflat atunci ca tenul meu este sensibil si apa termala este prietena mea cea mai buna.
Am incercat si Vicy insa am niste mancarimi de nedescris. Am descoperit apoi Eucerin care e mai convenabil decat Avene ( si pret si cantitate).

De la EUCERIN folosesc: demachinat, tonic fara alcool, creama de fata Lipo-Balance care este excelenta in sezonul rece, si Hydro-Balance in sezonul cald.

De la CAUDALIE folosesc crema pentru conturul ochilor si a buzelor

Voua cum va merge cu asa ceva?
Mergi la inceput
katy
katy

262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite katy un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu tocmai mi-am luat niste produse "Lumene".Este o firma finlandeza si am zis sa mai schimb monotonia cu clasicele l'oreal,Lancome,etc.Stie cineva ceva despre produsele lor?Am stat vreo 10 minute in magazin osciland intre L'oreal Skin Genesis(se pare ca a fost aleasa si de Allure magazin ca una din cele mai bune) si crema asta.Am ales pana la urma o crema antirid pentru ochi si una de zi ambele Lumene.Sper sa nu imi para rau.Am desfacut una din ele miroase foarte bine aduce cumva cu mirosul de margaritar(sau lacrimioare... e acelasi lucru?). Diseara o sa o si incerc.

Katy

Editat de - katy on 14/01/2008 22:56:56
Mergi la inceput
ubita
ubita

111 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ubita un Mesaj Privat  Reply with Quote
EUCERIN CATEGORIC.............

CE NU NE OMOARA..NE CALESTE.

Editat de - ubita on 03/02/2008 10:17:51
Mergi la inceput
HHROBR
HHROBR

27 Mesaje
Ce vrei sa spui ubita despre EUCERIN?
Nu iti prieste?
Mergi la inceput
katy
katy

262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite katy un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ba tocmai ca vroia sa spuna ca Eucerin e o crema foarte buna.Aia cu calitul e semnatura ei de aici probabil confuzia.

Katy
Mergi la inceput
HHROBR
HHROBR

27 Mesaje
No Bon, alles klar:)
Multam de clarificare Katy

P.S.: Invatati sa cereti mostre din farmacii inainte de a cumpara ceva nou!!!
Mergi la inceput
puppe
puppe

301 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui puppe Adauga semn de carte la raspuns Trimite puppe un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am primit de Sarbatori L'Oreal double lifting, pentru ochi si pentru fata. Sunt incantata de crema de ochi, e singura care a reusit sa-mi atenueze pungile si sa-mi mai 'niveleze" ridurile de expresie. In schimb, crema de fata, desi clar mi-a mai intins falcutzele, mi se pare ca imi produce cosuri. Nu multe, nu purulente, dar tot imi mai apare cate unul micut, ceea ce nu pateam inainte.Am aproape 36 de ani, am gresit oare ca m-am dat cu ea, tinand cont si de faptul ca am ten mixt uleios??? Dar asa mult imi place efectul de lifting, se vede in pozele facute de Mos Nicolae si in cele de Sf.Ion...
Mergi la inceput
Pag. din 74 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com