Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pt fata folosesc sistemul 3 Step de la Clinique, este foarte, foarte bun si poti alege produsul care ti se potriveste tenului.3 Step este compus din sapun lichid neparfumat, tonic ce curata pielea de impuritati si piele moarta,neparfumata, si crema hidratanta.

Apoi mai am crema de zi Nivea Visage Summer Beauty cu SPF 15 si de noapte Oil of Olaz(este o crema de regenerare intensiva) .Imi plac mult si imi fac foarte bine la piele.
Acum mai vreau sa imi iau o crema de ochi, anti cearcane, care cu siguranta va fi de la Clinique.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyat spune:

eu folosesc pt ten ,uleiul de simburi de struguri,sint multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muzette spune:

Tanyat,ce este acest ulei de samburi de struguri?Nu am auzit de el.Imi poti da te rog mai multe detalii?Eu folosesc crema ASLAVITAL si sunt f.multumita de ea.E super buna.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare! ce bine ca v-am gasit. imi caut si eu o crema de zi si cochetam cu crema hidratanta de la gerovital plant(gama noua, alb cu verde) si cea antiiritanta de la elmiplant. asta pentru ca eu am tenul sensibil cu inceput de cuperoza. eu oricum pentru zona nas-obraji folosesc Sensibio AR de la Bioderma de care sunt foarte multumita si toata lumea a observat ca nu mai rosesc atat de puternic si nici nu mai am obrajii vesnic rosii. Din pacate nu o pot folosi pt intreaga fata deoarece imi ramane lucioasa in afara zonei afectata de roseata. doresc sa imi cumpar crema contur de ochi tot de la Bioderma pt ten sensibil. a folosit cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Salut, fetele! Eu sunt multumita de gama Garnier - Nutritionist pentru ochi si Pure A de noapte... De zi, am incercat Avon liiv botanicals (fara aditivi) si pana acum imi place, lasa tenul catifelat, nu ingrasa si nu irita. Ca antirid, folosesc local Vichy Myokine de zi si Liftactiv de noapte. Am fost foarte dezamagita de toate cremele de la L'Oreal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

quote:
Originally posted by mumyca

Eu am folosit EUCERIN si mi-a placut,lasa fata luminoasa si catifelata.Dar as vrea sa-mi iau o creama pe baza de plante fara prea multe chimicale.
Ati descoperit o astfel de creama?


Incearca Liiv botanicals de la Avon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salut!
azi mi-am luat crema antiiiritanta de la Elmiplant si sunt multumita de alegere deoarece hidrateaza f bine, pielea nu ramane grasa, patrunde repede in piele.
am gasit tot din aceasta gama (pe baza de plante, fara parabeni si parafine) crema pentru conturul ochilor pe baza de ulei de samburi de struguri si ulei de migdale. minunat e faptul ca nu-mi irita ochii, nu ma pisca, nu ramane pielea lipicioasa. pe site-ul lor este si un test al tipului de ten cu recomandari de produse. eu una sunt incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serry_ann spune:

Eu am folosit nenumarate creme dar cea care mi-a placut cel mai mult si pe care o folosesc si acum e de la Clinians cu vitamina C +E...FFFF BUNA..

Serry11+ http://community.webshots.com/user/serry_ann

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana spune:

eu folosesc creme de zii de noapte,masti si demakiante de la Yves rocher si sint foarte foarte foarte multumita si de produse si de preturi,caci au de fiecare data promotii,cumperi un produs si iti dau pe celalalt gratis...si ma abtin in fiecare luna sa nu cumpar cite ceva..

Mergi la inceput