Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Pentru ca vad ca va pricepeti, vreau sa mai intreb ceva:la gerovital H3 sunt pentru ochi 2 produse- o crema si gel contur ochi. Care e mai eficient:crema sau gelul? Ca pretul e acelasi. Ma refer la cele facute la Bucuresti, le-am vazut la o farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

buna fetelor!
va citesc de ceva timp dar nu am scris ca niciodata nu retin cum se numeste crema mea, chiar daca o folosesc de o juma de an sau mai mult.
in prezent folosesc o crema nemteasca, Macon, importata si comercializata de un salon din Bucuresti. contine hydro alge-spirulina. cum eu am folosit timp de vreo 3 ani inainte spirulin de la hofigal,am mers tot pe asa ceva.
eu am o parere f proasta fata de cosmeticele din magazinele noastre(L oreal, Nivea),la fel ca si cele pt intretinerea parului, sunt cosiderate cosmetice de masa. eu nu-mi permit si nici nu le-am incercat pe cele de lux, dar prefer sa merg pe cele dermato si pe cele facute de gerovital. asta in cazul in care nu au umblat prea mult la retete. si eu sunt de parere ca cele de la Cluj sunt mai bune. la 20 si ceva de ani am folosit gama GerovitalPlant si mi-a mers f bine, acum deja tre' sa folosesc ceva pt tratare, nu doar pt intretinere.

aspiranta la unu, doi sau mai multi bb
http://tt.lilypie.com/D4V0p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Pai, Stefiuta, daca eu am riduri sub ochi, atunci Gerovital H3 nu e bun? Creama aceasta nu e si pentru reducerea ridurilor si intretinerea pielii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Oana, Stefiuta zicea de Gerovital Plant, deci gama produsa de Farmec Cluj. Farmec Cluj produce gama Gerovital H3 si gama Gerovital Plant. Gerovital Cosmetics Bucuresti produc gama Gervital H3. Aceasta din urma are asa cum ai vazut Crema contur ochi si Gelul contur ochi. Eu am folosit la un moment dat Crema contur ochi Gerovital H3 (produsa de Bucuresti) si stiu ca este foarte grasa. Daca nu vrei asa grasa, poti lua gelul. Acum depinde de ceea ce ai tu nevoie: de cum este pielea din jurul ochilor,de varsta, vrei sa o folosesti doar noaptea, ai mai folosit vreodata gel contur ochi, ti-a placut? Unele persoane de exemplu nu agreeza gelul contur ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Oana, sunt de acord cu ce scrie Teo, acum sa-ti spun drept,nu mai tin minte ce scrie pe prospect dar,cosmeticiana ma lamurit cu GerovitalPlant, se foloseste pana la o anumita varsta, deja cand o iei spre 30 nu te mai ajuta mult. si cu gelul de ochi la fel,depinde ce fel de ten ai,cati ani ai? eu cred ca gelul e mai mult pt intretinerea zonei, pt destindere,in niciun caz nu trateaza ridurile.

aspiranta la unu, doi sau mai multi bb
http://tt.lilypie.com/D4V0p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Multumesc, fetelor. Acum nu stiu ce sa mai cumpar. Am 31 de ani si am cateva riduri sub ochi. Doar aici e buba. In rest nu am probleme. Pana acum am folosit crema antirid de la Nivea. As vrea sa incerc si altceva, de aceea m-am oprit la Gerovital. Acum nu stiu ce sa mai iau. Ma gandeam si la uleiul de migdale, dar pe aici inca nu am gasit. Gel contur ochi nu am folosit niciodata. doar crema, seara si dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

votez pt. VICHY din toate gamele de produse destinate intretinerii pielii(L'OREAL,NIVEA (INCLUSIV Q10) ,GEROVITAL,GARNIER, si nu imi mai vin in minte ce am mai folosit...)

arinaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by teolinda
In general folosesc creme cu textura lejera.. care sa nu imi incarce tenul, ex. Avene. Dar de cateva luni am descoperit Hydra+ de la ROC de care sunt foarte incantata.( are deasemenea o textura legera... usor laptoasa nu cremoasa) Si crema de ochi de la ROC mi se pare foarte reusita comparativ cu Avene si cu Vichy( asta chiar nu mi-a placut deloc).



Cea pt ochi tot din gama Hydra+ este??
au mai multe creme pt ochi si nu stiu pe care s-o iau ?

as putea oare sa iau una din gama cu REtinox,de la RoC, evident chiar daca sunt pt 40+ si eu avand 27, cred ca at fi mult mai potrivite pt tenul meu???

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Stiu de aceste creme, ca sunt bune. Dar mai stiam ca Roc si Vichy sunt pentru varste de dupa 35-40 ani. Avene pentru ce varsta este? Ma intereseaza cele pentru ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hrisanta spune:

a fpolosit cineva crema la mer/ dadca da ,unde se gaseste si cat costa?

Mergi la inceput