Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Eu am un ten cu o usoara tendinta spre gras... peste zi dar totusi seara dupa baie este cam uscat... uneori ma trezesc si dim. cu el uscat.

In general folosesc creme cu textura lejera.. care sa nu imi incarce tenul, ex. Avene. Dar de cateva luni am descoperit Hydra+ de la ROC de care sunt foarte incantata.( are deasemenea o textura legera... usor laptoasa nu cremoasa) Si crema de ochi de la ROC mi se pare foarte reusita comparativ cu Avene si cu Vichy( asta chiar nu mi-a placut deloc).




LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

TEOLINDA, cat costa HIDRA + de la ROC ?



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hersheys spune:


N-am mai intrat de mult pe forumul acesta, iar subiectele pe care le-am gasit aici chiar mi-au placut. Si daca veni vorba de creme,eu de vreun an si jumatate folosesc cremele de la Mario Badescu.Nu stiu daca se gasesc in Romania, dar cine ar dori sa le incerce poate sa viziteze site-ul www.mariobadescu.com. Tot pe acest site va puteti face o analiza a tenului online si in general o sa va trimita mostre cu cremele care o sa va fie recomadate.

quote:
Initial creeata de desprecopii

fetelor, haideti sa facem impreuna un studiu practic.
Sa spunem fiecare ce crema de zi foloseste in acel moment si sa devem ce impresii avem de la cele care au produsul in folosinta.
Incepem cu cremele de zi. Cum se prezinta, cum miroase, vi se pare ca are efect pozitiv? cum arata pielea dupa folosire? e buna de ceva crema sau nu mai cumparam si noi tot din aia?

aveti cuvintul :)



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

quote:
Originally posted by nemary

TEOLINDA, cat costa HIDRA + de la ROC ?



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




in jur de 80 RON
SI eu tot roc folosesc si imi place f mult, inainte am folosit destul de mult l'oreal si elmiplant-bioten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_popa spune:

hersheys, poti te rog sa dai mai multe detalii? ce ten ai, ce creme ai comandat, cum le simti pe piele, rezultate, etc? am vazut site-ul insa dupa ei, totul este excelent, numai sa le cumperi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

testati produsele cosmetice online

http://www.ewg.org/reports/skindeep2/search.php?search=Search&searchtype=products&Go.x=15&Go.y=12

Am cumparat de la cosmeticiana mea Matis, care miroase innebunitor de frumos si se pare ca are si rezultate bune ...insa pe link-ul respectiv am vazut ca are o gramada de ingrediente cu risc....

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Eu sunt f.multumita de gama Benefiance de la Shiseido. Nu-mi permit sa le iau din Romania, insa de pe strawberrynet cand au si ceva reduceri, preturile sunt ok.

cristina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Eu am folosit EUCERIN si mi-a placut,lasa fata luminoasa si catifelata.Dar as vrea sa-mi iau o creama pe baza de plante fara prea multe chimicale.
Ati descoperit o astfel de creama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaBlue spune:

Eu folosesc de un an ROC Hydra Destressant Jour si sunt foarte incantata. Nu scrie pe ea pentru ce fel de ten este, dar eu am tenul gras si ma impac foarte bine cu ea. Este fluida, usoara, intra repede in piele. Primul tub l-am primit cadou si mi-a placut asa de mult incat dupa ce s-a terminat mi-am cumparat eu (m-am socat putin cand am vazut pretul, ca era aproape un milion, dar asta e!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

hello,

eu deocamdata am citit toate cele 17 pagini...si decantez informatiile.

tenul meu e mixt spre uscat + sensibil.

caut o crema-minune, antirid, hidratanta, cu protectie UVA/UVB...si fara ingrediente cancerigene.



Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput