Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Asta e marea problema la shiseido ,sunt exagerat de scumpe.
Exemplu;
crema zi hidratanta
crema noapte anti-rid
contur ochi
am platit, 280 euro


**********************************

Nu am stiut de chestia asta.
o sa ma uit si eu la cremele astea.
sper sa fie accesibile la pret.

eu folosesc Gerovital.

********************************
"We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."
[/quote]

Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by madairina

Eu sincer recomand produsele VICHY. Dupa parerea mea sunt excelente.



Eu am incercat Normaderm de la Vichy si chiar nu am fost multumita. Acelasi efect l-am obtinut ca si cu Aslavital, tenul se exfolia si arata urat . Unde mai pui ca si costa de trei ori cat Aslavitalul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

mi-am luat si eu o crema de zi hidratanta de la Gerovital. imi place pt.ca intra foarte repede in piele si nu o lasa grasa. doar ca am in continuare o problema, mi se usuca foarte tare pielea din jurul gurii, in special dupa ce ma spal pe dinti.
ce imi recomandati?



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fedo spune:

Imi poate recomanda cineva o cosmeticiana buna in zona Unirii, Universitate, Romana....
Am tenul foarte uscat dar cu puncte negre, pana acum m-am impacat foarte bine cu Avene, insa de cateva saptamani nu-mi mai este de ajuns, nasul mi se descuameaza.....
As vrea tare mult sa merg la o cosmeticiana.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_ary spune:

Eu am folosit o groaza de creme: mai ieftine, mai scumpe....
Cand esti tanar si frumos nu prea dai importanta, dar dupa o anumita varsta te gandesti inainte sa folosesti o crema, o masca, etc..
Recent mi-a fost recomandat o crema de fata de la HEMEL, pe baza de miere de albine super ok, mai ales pentru ten uscat. Are si un mod ciudat de aplicare: se aplica doar pe tenul umed pt ca este foarte concentrata, evident in cantitate foarte mica. Dupa vreo 2 saptamani s-a observat efectul: ten luminos, sanatos. Nu numai eu am observat ci si cei din jur!
Au de asemenea o masca super cu u efect de durata cum n-am mai intalnit la nici o alta firma. E pe baza de plante, dupa aplicare ai impresia ca ti-ai bagat capul intr-o oala cu plante de tot felul! O folosesc o data pe saptamana.

Eu am o problema reala cu cearcanele. Ultimul e de la YVES ROCHER, de care sunt foarte dezamagita!

Imi puteti recomanda ceva de calitate?

mary si gogoasa mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu folosesc mai nou Gerovital si cremele de la Ana Aslan pe baza de argila de care ma declar foarte multumita

De la Yves Rocher, n-am folosit nimic, deci nu ma bag.

Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

Buna fetelor!
cele care folositi cremele Shiseido , va rog mult spuneti-mi si mie care dintre aceste creme albeste tenul...vreau si eu ten de gheisa! si am incercat tot felul de creme si cremute dar nu pot sa spun ca mi-am gasit pana acum preferata!
va multumesc tare mult!
karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anto spune:

quote:
Originally posted by karinabianca

Buna fetelor!
cele care folositi cremele Shiseido , va rog mult spuneti-mi si mie care dintre aceste creme albeste tenul...vreau si eu ten de gheisa! si am incercat tot felul de creme si cremute dar nu pot sa spun ca mi-am gasit pana acum preferata!
va multumesc tare mult!
karina



Nu stiam ca sunt creme de la Shiseido care albesc tenul.
De obicei mastile de fata exfoliante albesc un pic .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinabianca spune:

[quote]Originally posted by ionica

Miss Parker,

Si eu am ajuns la concluzia ca shiseido sunt extra-bune,am facut turul tuturor cremelor care mai de care sclipitoare la nume si renume,intr-o zi m-am oprit intr-un duty-free si am "investit" ceva bani in shiseido,sunt anti-alergice ,albesc tenul(este o marca japoneza pentru cei ce nu cunosc,iar japonezele tin foarte mult la tenul alb gen gheisha).
Optez pentru aceasta linie de produse cosmetice chiar si make-up,fondul de ten este nemaipomenit de bun.
Intr-adevar ,ffffoarte scumpe,sotul a inebunit cand a vazut factura.

Abia astept sa plec in voyage in aprilie sa-mi refac colectia!!

Anto, nici eu nu stiam de aceasta "proprietate" a cremelor Shiseido de a albi tenul dar am citit mesajul de mai sus al Ionicai si am dorit sa stiu mai multe.Chiar as vrea sa incerc aceste creme de la Shiseido!
toate cele bune,
karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema_027 spune:

Eu votez pentru Gerovital. Foloseam tot felul de creme, pana cand am ramas odata fara si am folosit crema mamei. Chiar mi-a placut.


Am scos eu link-urile din semnatura ta si te rog sa nu le mai folosesti pe viitor. Alé

Mergi la inceput