Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

o intrebare si io...de la ce varsta creme? pana acum am mers pe ideea :fara nimic, multa apa plata si multe fructe,lumineaza tenul. de cand , tousi incepem sa apelam la creme ..de zi,de noapte.

nu sunt o incuiata,da' jur ca nu mi-am luat nimic din ce insirati voi p'acilea pana acusi, ba, mint ceva creme pt maini,imi crapa la frig..

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by flaviutza

o intrebare si io...de la ce varsta creme? pana acum am mers pe ideea :fara nimic, multa apa plata si multe fructe,lumineaza tenul. de cand , tousi incepem sa apelam la creme ..de zi,de noapte.

nu sunt o incuiata,da' jur ca nu mi-am luat nimic din ce insirati voi p'acilea pana acusi, ba, mint ceva creme pt maini,imi crapa la frig..

ALEXIA,02.mai.2004- filmulete noi
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/



Cati ani ai? Eu am 32 si abia acum simt nevoia unor creme hidratante, pana acum numai demachiant am folosit

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Teolina, e ok crema de la Nivea. Adica usoara, non-grasa. Mi se pare ca tine matifierea dar oricum eu aplic si fond de ten si pudra sau macar pudra. E bunicica pentru banii aia.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Alina, multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

MissParker - te sustin si eu cu Shiseido...f bune. Mi s-au terminat toate cremele in afara de una contur ochi si nici nu mai m de unde sa ma aprovizionez
Alte creme pe care le apreciez sunt de la Estee Lauder, scumpe da' bune.
Acum folosesc Elizabeth Arden si e bunutza; hidrateaza si ma simt fresh dupa.

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Vreau sa cumpar si eu OIL OF OLAZ on line.Pe strawbery.com nu exista.
Stiti voi cumva o adresa unde gasesc/?

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Black_Forest spune:

quote:
Originally posted by ionica
Si eu am ajuns la concluzia ca shiseido sunt extra-bune,am facut turul tuturor cremelor care mai de care sclipitoare la nume si renume,intr-o zi m-am oprit intr-un duty-free si am "investit" ceva bani in shiseido,sunt anti-alergice ,albesc tenul(este o marca japoneza pentru cei ce nu cunosc,iar japonezele tin foarte mult la tenul alb gen gheisha).



Nu am stiut de chestia asta.
o sa ma uit si eu la cremele astea.
sper sa fie accesibile la pret.

eu folosesc Gerovital.

********************************
"We could never learn to be brave and patient if there were only joy in the world."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korryna spune:

Eu inca nu am gasit o crema de zi de care sa fiu extrem de multumita, dar in schimb pot sa recomand cu caldura masca de fata cu argila de la Aslavital.
Cred ca se potriveste la toate tipurile de ten,dupa folosire pielea e moale si catifelata ca un fund de bebe :-))). A mai recomandat-o cineva in topicul asta, dar din pacate nu e crema de zi ci masca de curatire a fetei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by korryna

Eu inca nu am gasit o crema de zi de care sa fiu extrem de multumita, dar in schimb pot sa recomand cu caldura masca de fata cu argila de la Aslavital.
Cred ca se potriveste la toate tipurile de ten,dupa folosire pielea e moale si catifelata ca un fund de bebe :-))). A mai recomandat-o cineva in topicul asta, dar din pacate nu e crema de zi ci masca de curatire a fetei...

Corina & little Marc



De acord in ce priveste masca de fata cu argila. Dar exista si crema de zi hidratanta cu argila, eu o folosesc in prezent. Insa nu sunt foarte multumita de ea. Tenul mi se exfoliaza si apar la suprafata scuame tot timpul. Pana acum imi faceam un gomaj pe saptamana, maxim doua insa acum ar trebui sa-mi fac zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madairina spune:

Eu sincer recomand produsele VICHY. Dupa parerea mea sunt excelente.

Mergi la inceput