Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

quote:
Originally posted by viviana

nu am rabdare sa citesc toate paginile, scuze!

Exista vreo crema pentru estomparea petelor de la soare?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Intra aici http://www.startviata.com/detalii.php?dsg=1&limba=ro&categorie=5&id=54 si vezi daca asta ar fi buna pt problema ta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

[hi]
Cu ce crema (si de la ce firma ) ar trebui sa incep sa ma dau acum, la 33 de ani (zilnic), sa incetineasc aparitia ridurilor si totodata sa hidrateze.
Ma gandeam la Garnier Ultra Lift......hm?


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Vin si eu sa sustin Gerovital si H3si plant.Sunt si alte creme bune dar Gerovital e si buna si acceptabila la pret.In Ro,femeile dau banii pe creme cat mai scumpe crezand ca ajuta si in unele tari Gerovitalul se vinde ca painea calda.Nu am sa spun ca Loreal sau altele nu sunt bune dar nu-s asa naturale si forteaza in a trata si pe la 35 ani te duci dupa doctor si te interesezi de cutitas.
Mai e si faza ca o crema nu o folosesti si astepti sa ajute,de regula tenul e mixt si atunci e bine sa folosesti doua creme,aceeasi firma dar asa dupa cum cere tenul.Fara un gomaj si cate o masca din cand in cand,crema nu poate singura sa intretina.E mai complex dar eu cred ca pentru fata merita sa ne informam bine si sa folosim ce trebuie.
Eu va doresc la toate un ten cat mai curat si tanar pana pe la vreo 70ani ca apoi poate sa mai apara cate un rid

*****BEBE*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Buna! Am citit aproape toate paginile si n-am vazut recomandari pt creme cu adevarat naturale, nu gen Yves Rocher, care are un pomelnic de chimicale pe eticheta. Poate nu exista creme chiar 100% naturale, dar eu caut ceva care sa nu aiba parabenii aceia nesuferiti sau sodium laureth sulfate, care e f nociv, as vrea ceva mai natural. Am vazut ca Elmiplant a scos niste creme fara parabeni, dar nu sunt sralucite. Ma gandeam sa incerc fie Boots, fie Lush (astia or avea crema?), fie ceva de la Body Shop, dar nu stiu nici astea cat de naturale sunt. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

eu recomand GEROVITAL PLANT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu mi-am luat pana la urma gerovital H3 (ca e buna intre 31-40 ani) . Plantul l-am folosit (o data pe an) pana la 30 de ani si a fost bun (hidrata super bine fata-doar ca atunci nu aveam nevoie de crema ca si acuma )

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Si eu mai folosesc Gerovital Plant. In rest, am constatat ca cele mai bune pentru tenul meu uscat sunt Biotherm (Aquasource Nonstop) si Shiseido. Scumpe, dar fac banii.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Stiu ca sunt un pic off-topic cu o crema de tratament pt. acnee dar sunt foarte multumita de Ducray Keracnyl soin regulateur complet. Am incercat Vichy normaderm, Avene Clineance K si mi-a parut rau ca am dat banii aiurea. E Keracnyl-ul e altfel, nu usuca pielea si o trateaza.
Si crema de zi folosesc Nivea Mattifying day care. E bunicica pt. un ten mixt.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Alina, cum este crema Mattifying de la Nivea? Este usoara, se absoarbe imediat in piele? Are efect cateva ore?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Miss Parker,

Si eu am ajuns la concluzia ca shiseido sunt extra-bune,am facut turul tuturor cremelor care mai de care sclipitoare la nume si renume,intr-o zi m-am oprit intr-un duty-free si am "investit" ceva bani in shiseido,sunt anti-alergice ,albesc tenul(este o marca japoneza pentru cei ce nu cunosc,iar japonezele tin foarte mult la tenul alb gen gheisha).
Optez pentru aceasta linie de produse cosmetice chiar si make-up,fondul de ten este nemaipomenit de bun.
Intr-adevar ,ffffoarte scumpe,sotul a inebunit cand a vazut factura.

Abia astept sa plec in voyage in aprilie sa-mi refac colectia!!

quote:
Originally posted by MissParker

Si eu mai folosesc Gerovital Plant. In rest, am constatat ca cele mai bune pentru tenul meu uscat sunt Biotherm (Aquasource Nonstop) si Shiseido. Scumpe, dar fac banii.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.




Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput