Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Farmec a lansat de curand o gama imbunatatita GerovitalH3, intr-un ambalaj mai atractiv cu un design modern si ieftin. am cumparat de la Mega image cu 150 ci ceva de mii/buc: creama de zi, crema de noapte, crema gomaj.
sper sa mi se potriveasca.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Probabil ca s-a mai discutat pe aici, dar eu stiu ca, doar Gerovitalul fabricat in Buc foloseste retetele originale la toate produsele. Cele fabricate in Cluj sunt cam..."adaptate".

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Era 400.000 pentru ca era de la SensiBlu,probabil,ca de regula nu e asa scumpa.

Nici macar gerovitalul de Bucuresti nu o mai face cum era.deci eu m-am dat citiva ani buni cu Gerovital H3 antirid,stiu perfect cum era,nu mai este ce-a fost,si diferenta este mare.
Nu inteleg de ce,dar nici nu mai conteaza,sint convinsa ca au pierdut multa clientela pe chestia asta.

AslaVital am luat-o pentru ten uscat,ca eu am tenul uscat.Se apropie la consistenta de cum era H3 inainte,oricum,muuuult mai buna si la un pret accesibil (170.000).....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Fetelor, eu sunt dezamagita

Mai am putin si termin Gerovitatul H3 Buc. si nu vad nici o imbunatatire a tenului. Chiar mai rau... dimineata cand ma trezesc, dupa ce seara ma dau cu ea, mi-au aparut niste riduri (eu zic ca riduri sunt) in jurul gurii, dar adanci...

Eu nu ma mai dau cu ea. Ma intorc la Eucerin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

fetelor, cine zicea ca la noi nu exista gama La Roche-Posay? eu mi-am luat ieri de la ei (Centrofarm-ul din Orhideea) o crema pt ochi - 600k, iar de la Avene demachiant, spray cu apa termala si crema de fata. sunt super incantata de ele, ca si achizitie, ca de rezultate nu pot vorbi acum.
eu oricum am un ten fara probleme, doar ca e un picut deshidratat, dar dor putin!

Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

nu am rabdare sa citesc toate paginile, scuze!

Exista vreo crema pentru estomparea petelor de la soare?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns newbaby spune:

:-))))Nici eu nu am rabdare sa le citesc. Pentru pete, o verisoara de-a mea a folsit o chestie frantuzeasca foarte scumpa, vre-o suta si ceva de euro o cutiuta..Nu imi amintesc numele, dar nici nu cred ca are importanta pt ca nu am vazut efecte...Iti spun asta, pentru ca , din cate am mai citit eu, cremele aste pt pete ar fi cam apa de ploaie. Eu as merge mai mult pe chestii naturiste.

Cat despre alte creme, eu ma inteleg excelent cu cele de la Clarins.Lancome-ul m-a dezamagit, cu exceptia mastilor si a produselor pentru par (sampoanele si mastile sunt bune).

Acum, cred ca unele dintre voi stiti, sau poate chiar s-a mai scris anterior, produsele "de firma" distribuite pe piata din RO sunt foarte diferite (si din punctul de vedere al compozitiei) de cele din afara. Eu am avut surpriza sa iau chestii din Ro al caror ambalaj era identic cu al altora pe care le cumparasem din SUA si sa miroasa chiar diferit, ca sa nu mai spun de efecte. Asa ca , daca tot dati un ban, luati produse din afara, uneori chiar mai ieftine ca in RO. Este un site, strawberry.net, daca nu ma insel, unde am vazut ca se poate cumpara si cu card in lei si, spun ei, transportul e gratis si pt Romania, indiferent de locatie. Acum nu pot sa garantez chestia asta, eu cand am comandat de la ei, am trimis in SUA si comanda mi-a ajuns ok, produsele, in regula (mai ieftine ca in multe locuri, mai ales ca in RO) si fara taxe de shipping.

Sa fiti frumoase si iubite!

quote:
Originally posted by viviana

nu am rabdare sa citesc toate paginile, scuze!

Exista vreo crema pentru estomparea petelor de la soare?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma_n spune:

Eu votez cu gama Gerovital plant. Deocamdata si cel putin pentru tenul meu. O folosesc de 2 saptamani dar sunt incantata de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Stie cineva de crema aceea miraculoasa cu extract de melc?A luat-o cineva?Cum o fi?As vrea sa o incerc dar nu as vrea ca sa fiu dupa aia dezamagita de rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

quote:
Originally posted by viviana

nu am rabdare sa citesc toate paginile, scuze!

Exista vreo crema pentru estomparea petelor de la soare?




Este o crema pentru pete si pistrui de la Farmec http://www.mamanatura.ro/product_info.php?products_id=4001001&view=&osCsid=6b93e1b74f69f633052d379cb7cd780b
E cu acizi din fructe, am folosit-o si eu la un moment dat. E faina, iar la cat costa(putin), merita sa incerci.

Mergi la inceput