Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Da,am uitat de avene...ce rusine.
Am folosit si folosesc decat creme dermatologile (Diacneal).Diroseal este la fel de biu,gomajul.....cam toate sunt minunate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

AVENE

cea mai mare dezamagire: Clinique
m-am umplut de cosuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

buna idee cu topicul asta...
eu sunt un dezastru la capitolul asta...am zeci de cutii, tuburi, cutiutze si tot mai cumpar...nu ma pot hotari la ceva anume si ma dau cu ce imi vine la indemana, de aia nici nu stiu ce-i mai bun.
faza e ca tine foarte mult de tipul fiecareia de piele, ph, mediu, etc
nu pot sa nu pomenesc Royal Velvet Moisture Performance+Day Lotion de la Oriflame, am fost foarte placut surprinsa de la prima utilizare, face pielea catifelata si are un parfum placut.
sunt de acord ca l'oreal si garnier nu mai sunt ce-au fost!
aveene mi se pare prea grasa si sufoca pielea, desi e ptr. senzitive skin. de gerovital auzisem si eu ca-s innebunite juma' de femeile din europa si le-am incercat dar zau ca n-am priceput de ce!?
ah, era sa uit...sunt pe aici niste pliculete de creme si masti de la HQ Swiss Made, no name dar excelente si ieftine!

Album Alyssa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by clyo

AVENE

cea mai mare dezamagire: Clinique
m-am umplut de cosuri



Ti-am zis soro ca nici eu nu ma impac cu Clinique-ul delocccc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Gerovital H3 rocks!!! Am incercat toate cremele de renume posibile si nici una nu a egalat GH3.
Ma bate gindul sa plec in Romania luna viitoare doar pentru a-mi reface stocul de creme...

De la Lancome: "Maximum Resolution for Eyes" (fosta "Resolution D-contraxol)- super pentru ochi! chiar face treaba...

Pomenea cineva de Creme de la Mer...Ntz! Ntz! Mi se pare ca este exact Nivea aia ordinara (cutia aia mare albastra, pentru miini) vinduta la 400$ per 50 ml Miroase identic si are aceeasi consistenta. Dupa ce m-a umplut de cosuri, mi-am uns calciiele cu ea...(era doar un sample)

Pentru tenul meu mixt, Proactiv System functioneaza de minune in combaterea acneei. De fapt nici nu mai am cosuri de cind il folosesc.

Feriti-va de "serurile de fata", alea care fac pielea extrem de catifelata! Toate sint pe baza de SILICON! Brr!

De cremele de la Vichy sint dezamagita. Mai precis de crema de ochi cu retinol si Vit. C. Mai rau imi usuca pielea si asa sensibila din jurul ochilor. Am aruncat-o...

Daca imi amintesc, va mai scriu.


Find a job that you love and you'll never have to work another day in your life.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxy05 spune:

Eu folosesc Lancome pentru zi http://www.lancome-usa.com/_us/_en/catalog/skincare_aqua-fusion-cream-spf.htm Zilele astea termin cutia si vreau sa imi iau alta pentru ca mi-a placut mult. Niciodata nu mai iau Vichy--nici de mi-o da gratis--raportul pret/calitate e foarte jos.
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Eu am un ten f sensibil - la multe creme fac alergie. Cele mai potrivite pt mine sunt cele de la Nivea, cu ele ma impac bine de tot (exceptie, crema pt ochi cu Vitamina C, de cite ori o folosesc, ma irit, banuiesc ca e prea concentrata pt tenul meu uscat).
Deci folosesc mai ales cele cu Q10 anti-rid. Pt ca am tenul uscat, am si tendinta de a face riduri mai mare. Am mai incercat si altele- mult mi-a placut cea cu extract de caisa. Intr-adevar imi facea tenul catifelat.
Acuma vara, folosesc o crema mai usoara din gama lor anti-rid.


--------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Nici eu nu sunt profund convinsa sa raman cu Vichy, desi cand e nevoie de hidratare, imi face bine; dar acum vara, ma dau destul de putin cu crema, am tenul mixt, in mod normal, dar parca mi se ingrasa mai rau cand e cald, si chiar si Vichy sau Nivea nu-mi priesc in anumite zile; chiar as avea nevoie de niste pareri mai clare despre tipul meu de ten : vara mixt-cu tendinte de ingrasare, iarna mixt- cu tendinte de ten uscat.



Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

GEROVITAL si ASLAVITAL. F bune cremele in special alea cu argila.
ECLAT de la Chanel.
edit ca scrisei Dior din graba . de la astia foloseam o crema misto da nu se mai fabrica:(


Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nivea Visage Q10 (de noapte),asta folosesc in prezent si mie personal imi place foarte mult, intra repede in piele, iar a doua zi dimineata pielea e foarte catifelata!
Inainte am folosit Gerovital Antirid dar mi s-a parut prea dura (consistenta ff groasa), nu mi-a placut, am aruncat-o!
Am mai avut de la Avon o crema cu capac auriu, Anew Ultimate parca, mi-a placut si aia, dar a fost o cutiuta mica (15 ml), iar cand s-a terminat n-au mai avut cutii mici ca sa comand (ci numai mari, destul de scumpe, peste 50 ron, si n-am mai comandat).

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
Poze aici

Mergi la inceput