Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

E de mai multe feluri.
Cea antirid,era intr-adevar foarte grasa.Trebuia sa te dai numai seara.Asta era sis copul.Acum nu mai este atit de grasa.

Gasesti si hidratanta,si nutritiva,si de zi,si de noapte,de care vrei.
Insa sunt nemaipomenit de bune!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

produse Mary Kay a folosit cineva?

poze cu Corina Elena
poze

Piersicuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by Mia.

produse Mary Kay a folosit cineva?

poze cu Corina Elena
poze

Piersicuta mea



Da, sunt so-so.
Am folosit un demachiant de ochi care mi-a placut mult ca lua machiajul imediat nu trebuia sa frec prea mult si nu ma usturau ochii daca imi intra un pic in ochi.
Un demachiant si toner pentru piele combinata destul de bunicele.
Lotiune de zi pentru piele combinata, nu mi-a placut.
Un ruj bunicel nu cine stie ce.

Oana_B

Donatii - Craciunul Bunicutilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

quote:
Originally posted by andreea81

Alebazi, si eu am avut aceeasi problema cu Gerovitalul...e foarte grasa...dar ceea ce nu mai tin eu minte..este o crema hidratanta sau una nutritiva???!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.




andreea81, scuze ca nu am raspuns, dar nu am mai intrat pe aici de 2 zile; nu am avut net. Ma uit acasa la crema si iti spun, ok?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

E de mai multe feluri.
Cea antirid,era intr-adevar foarte grasa.Trebuia sa te dai numai seara.Asta era sis copul.Acum nu mai este atit de grasa.

Gasesti si hidratanta,si nutritiva,si de zi,si de noapte,de care vrei.
Insa sunt nemaipomenit de bune!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI



Brenda, eu am cerut tipei de la Sensiblu o crema de zi si m-am ales cu asta. Oricum are 30-40 ml, mai am putin si o termin. Cum adica nu mai este atat de grasa? S-a schimbat? Eu am luat-o acum cateva saptamani. Oricum, am 2 de noapte si tot nu am crema de zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

S-a schimbat formula.....
Acum,gama asta albastra,pare a fi mai apropiata de cea de acum citiva ani,cel putin cea antirid,era foarte grasa.
De ceva timp,schimbasera formula si era foarte apoasa.Cred ca si-au dat seama si au revenit la formula veche de cind au lansat gama albastra.

Cremele de zi nu sint grase,ramine o senzatie placuta pe piele,incearca sa-ti iei,ca n-o sa-ti para rau.

Si inca ceva:stiu pe cineva care a folsit din tinerete crema antirid,si la aproape 50 de ani,avea o fata de invidiat.....ca o fi de la crema,ca nu......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

andreea81, m-am uitat aseara pe prospectul cremei dar nu scrie. De fapt este un prespect general pentru toate cremele de la ei. De exemplu scrie: crema nutritiva de zi, crema hidratanta de noapte, dar la asta nu scrie decat crema pentru prevenirea si atenuarea ridurilor. Nu stiu. Habar n-am.

brenda, multumesc frumos. A mea este de la Gerovital H3 Bucuresti. Am auzit ca sunt creme si din Cluj si ca sunt mai bune. Asa este? Stii ce diferenta este intre ele? Sa stiu de care imi iau pentru zi?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ya222 spune:

Salut fetelor! Eu sunt mai noua pe aici, dar subiectul e chiar interesant, mai ales sa tocmai imi caut o noua crema de fata. Eu am ceva probleme cu tenul, uneori imi apar niste cosuri mici, rosii. Am fost la dermatolog si mi-a spus ca e acnee rozacee(aka dermatita periorala). Doctorita a fost putin surprinsa, pentru ca spunea ca de obicei apare la femeile peste 30 de ani (eu am probleme de genul asta inainte de 20, desi acum nu se mai manifesta la fel de tare).Mi-a dat skinoren, o pudra cu ihtiol si mi-a recomandat sensibio de la bioderma pt fata. Mie nu prea mi-a placut, mi s-a parut prea grasa si destul de scumpa pentru buzunarul meu de bugetar. Aveti vreo idee?Cu ce as putea sa o inlocuiesc?

When everything gets in your way...have a nice day!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Si inca ceva:stiu pe cineva care a folsit din tinerete crema antirid,si la aproape 50 de ani,avea o fata de invidiat.....ca o fi de la crema,ca nu......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI



Brenda...cred ca mai depinde si de mama natura, mostenirea genetica...am vazut multe persoane la 30 de ani cu riduri...mama-mama.
In general eu nu am probleme cu tenul, nici nu am avut, am un ten mixt, dar tot trebuie ingrijit.Inainte sa plec din tara(2003)descoperisem ASLAVITAL, mi-am mai cumparat, dar nu puteam sa fac depozit mai ales ca are si termen de garantie.Am descoperit Nivea si am fost...multumita.Cosmeticiana (din Ro) mi-a recomandat acum o luna EUCERIN-cu noua formula.Insa pentru ochi folosesc de aporx.2 ani GEL CONTUR OCHI cu CoenzimaQ10 de la Hofigal.30 ml costa 50.000 lei.Eu il cumpar de la Plafar si sunt multumita de el.L-am cumparat mai mult pentru cearcanele care le am de la insomnii...si pentru a prevenii ridurile.E un produs cu principii active naturale.Dupa 10 minute se vad rezultatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Eu una am incercat cam tot ce se da pe piata romaneasca in materie de creme: de la Gerovital, trecand prin Nivea, Loreal sau Avene si terminand cu Clinique si L'oreal.
Vreti sa stiti parerea mea?
NU EXISTA CREME ANTIRID.
Nimic nu va atenueaza ridurile - va dati seama ca altfel botoxul nu ar avea atat de mare succes. Eu am (pana la 35 de ani) un singur rid de expresie (nu prea adanc) in stanga gurii (de la atata zimbit, desigur). Asa ca mi-a fost foarte usor sa-l tin sub observatie. Va jur, NIMIC nu s-a schimbat, indiferent ca am folosit crema de 200 000 lei de 900 000 lei sau de 4 000 000.
Dar stiti ce? Am inceput sa-mi iubesc ridul asa cum este. Si astept sa vina si altele. Pentru ca ridurile si cele cateva kilograme in plus arata ca AM TRAIT. Ca am facut copii, ca m-am bucurat de mese imbelsugate alturi de cei dragi, ca am ras si am plans.
Ura pentru riduri si kilograme in plus!
Jos cremele de 4 000 000 lei! (imi vine si acum sa plang dupa bani).

alice simon

Mergi la inceput