Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

buna fetelor!si eu ca voi toate am folosit o diversa gama de creme dar parerea mea este ca nu putem alege o crema care sa ne fie buna la toate!Fiecare dintre noi avem alt tip de ten deci parerea mea este ca trebuie sa ne alegem crema in functie de tipul de ten pe care il avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

De la Galenic soins hydratants super crema cea mai buna crema care am folosit-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by dianas

BTW, a folosit cineva produse de la Academie? (se vand in saloanele Shilouette). Ma bate gandul sa-mi iau pentru ochi crema hidratanta de la Academie, mi-am facut o hidratare la Shilouette cu ea si mi-a placut, dar nu stiu pe termen lung cum e.



eu folosesc crema "program hidratant" de vreo 4 ani, este pentru ten sensibil, si sunt foarte multumita. 4 ani ti se pare un termen suficient de... lung? Mai folosesc lotiunea demachianta si crema contur de ochi. Sunt foarte multumita.

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Fetelor, a incercat careva crema hidratanta matifianta pentru ten gras de la Nivea? Cum e? Este apoasa, hidrateaza, lasa urme grase, usuca cumva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_adi spune:

Mie imi priesc foarte mult cremele de la Gerards

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marusia spune:

Fetelor ,fiecare ten e unic,deci si produsele pot fi bune pentru unele din noi si pentru altele nu.Totusi exista niste reguli dupa care ne putem ghida atunci cand alegem o crema.Cele cu tenul uscat cu porii inchisi si deschis la culoare au nevoie de creme superhidratante pentru zi si de creme grase pentru noapte.Cele cu ten uscat,friabil dar cu puncte negre,au tenul cel mai dificil,au nevoie de o hidratare buna dar nu pot folosi creme nutritive grase ,vor alege crema de noapte cu textura fluida ,in nici un caz grasa.Cele cu tenul gras trebie sa foloseasca produse care trateaza acumularile de sebum si obigatoriu o lotiune tonica seara si dimineatza,inuainte de aplicarea cremei,pana la normalizarea tenului.Valabil pentru toate tipurile de ten...cremele parfumate ,pot provoca pete pe fatza in timp.Am folosit si folosesc alternativ produsele de la nivea,gerovital,aslavital si mai nou cien beauty.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Eu sunt foarte multumita de crema hidratanta cu argila speciala de la Aslavital.

------------------------
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."
Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gerovital H3,dar care nu mai este ce a fost cindva.....
Oricum,e o crema buna si chiar da rezultate placute pt.ten

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Mi-am luat APIDERMIN. Am auzit atatea despre el, asa ca mi-am cumparat. Rezultatul : este foarte grasa chiar si pentru tenul meu foarte uscat. Este la fel ca Gerovitalul H3 pentru riduri. Nu imi dau decat seara cu amandoua. Tot am ramas fara crema de zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Alebazi, si eu am avut aceeasi problema cu Gerovitalul...e foarte grasa...dar ceea ce nu mai tin eu minte..este o crema hidratanta sau una nutritiva???!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput