Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Sa testam creme de zi - experiente impartasite

(24 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 74
lauramar
lauramar

655 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lauramar un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna fetelor!si eu ca voi toate am folosit o diversa gama de creme dar parerea mea este ca nu putem alege o crema care sa ne fie buna la toate!Fiecare dintre noi avem alt tip de ten deci parerea mea este ca trebuie sa ne alegem crema in functie de tipul de ten pe care il avem.

Mergi la inceput
miruna79
miruna79

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miruna79 un Mesaj Privat  Reply with Quote
De la Galenic soins hydratants super crema cea mai buna crema care am folosit-o.
Mergi la inceput
LYLY809
LYLY809

3035 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite LYLY809 un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dianas

BTW, a folosit cineva produse de la Academie? (se vand in saloanele Shilouette). Ma bate gandul sa-mi iau pentru ochi crema hidratanta de la Academie, mi-am facut o hidratare la Shilouette cu ea si mi-a placut, dar nu stiu pe termen lung cum e.

eu folosesc crema "program hidratant" de vreo 4 ani, este pentru ten sensibil, si sunt foarte multumita. 4 ani ti se pare un termen suficient de... lung? Mai folosesc lotiunea demachianta si crema contur de ochi. Sunt foarte multumita.

Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Editat de - LYLY809 on 27/11/2006 21:10:08
Mergi la inceput

Teolina

201 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Teolina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor, a incercat careva crema hidratanta matifianta pentru ten gras de la Nivea? Cum e? Este apoasa, hidrateaza, lasa urme grase, usuca cumva?
Mergi la inceput
alex_adi
alex_adi

20 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Mie imi priesc foarte mult cremele de la Gerards
Mergi la inceput
marusia
marusia

67 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Fetelor ,fiecare ten e unic,deci si produsele pot fi bune pentru unele din noi si pentru altele nu.Totusi exista niste reguli dupa care ne putem ghida atunci cand alegem o crema.Cele cu tenul uscat cu porii inchisi si deschis la culoare au nevoie de creme superhidratante pentru zi si de creme grase pentru noapte.Cele cu ten uscat,friabil dar cu puncte negre,au tenul cel mai dificil,au nevoie de o hidratare buna dar nu pot folosi creme nutritive grase ,vor alege crema de noapte cu textura fluida ,in nici un caz grasa.Cele cu tenul gras trebie sa foloseasca produse care trateaza acumularile de sebum si obigatoriu o lotiune tonica seara si dimineatza,inuainte de aplicarea cremei,pana la normalizarea tenului.Valabil pentru toate tipurile de ten...cremele parfumate ,pot provoca pete pe fatza in timp.Am folosit si folosesc alternativ produsele de la nivea,gerovital,aslavital si mai nou cien beauty.
Mergi la inceput

Olivia26

3109 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Olivia26 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu sunt foarte multumita de crema hidratanta cu argila speciala de la Aslavital.

------------------------
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."
Noi
Numaratoare
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat  Reply with Quote
Gerovital H3,dar care nu mai este ce a fost cindva.....
Oricum,e o crema buna si chiar da rezultate placute pt.ten

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Mergi la inceput
alebazi
alebazi

192 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alebazi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am luat APIDERMIN. Am auzit atatea despre el, asa ca mi-am cumparat. Rezultatul : este foarte grasa chiar si pentru tenul meu foarte uscat. Este la fel ca Gerovitalul H3 pentru riduri. Nu imi dau decat seara cu amandoua. Tot am ramas fara crema de zi.
Mergi la inceput

andreea81

382 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreea81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Alebazi, si eu am avut aceeasi problema cu Gerovitalul...e foarte grasa...dar ceea ce nu mai tin eu minte..este o crema hidratanta sau una nutritiva???!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.
Mergi la inceput
Pag. din 74 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com