Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Buna dimineata

Tocmai mi-am achizitionat si eu un Gerovital H3 pentru prevenirea si atenuarea ridurilor. Nu as fi vrut chiar pentru riduri dar... m-a cam grabit tipa de la Sensiblu.
Imi dau numai seara. (Pentru zi am de la Amway) La folosire se intinde foarte greu, abia o intind pe toata fata (e foarte grasa) dar dimineata ma trezesc cu un ten super. Ca si dianas, este intins, un pic umflat si foarte hidratat.Cred ca-si face efectul peste noapte.
Vom vedea pe parcurs efectele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brabe spune:

buna fetelor!
de cand ma stiu am avut un ten fff sensibil si nu m-am impacat prea bine cu nici un fel de creme, fie ele si scumpe. insa acum vreo 8 ani am descoperit Apidermin pe care o folosesc zilnic. a facut minuni pt mine si nu as schimba-o pt nimic in lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Dupa diverse incercari, timp de 4 ani de cand folosesc creme, acum am ajuns la Clarins de zi si de noapte http://fr.clarins.com/main.cfm?menurubID=8 si pentru ochi http://fr.clarins.com/main.cfm?prodID=170

Sunt scumpe dar bune si eu le iau din afara la niste preturi mai rezonabile

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

fetelor ultimele creme achizitionate de mine este L'Oreal Happyderm-super hidratanta cea la flacon 350000lei si tot L'Oreal Triple Active Jour vit.e+ceramide 550000.eu una sunt multumita si mai ales ca sunt pt ten uscat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Mai multe dintre voi ati pomenit de creme hidratante. De asta am eu nevoie, dar nu stiu pe care s-o aleg...
Am incercat una Olay Intens Hidratanta, nu mi s-a parut cine stie ce...
De disperare folosesc tot felul de creme grase care imi dau o senzatie buna pe moment, dar imi incarca fata groaznic.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

mie singura crema care mi se potriveste este l'oreal hydrafresh, pe care am alternat=o cu elmiplant cu spirulina
acum mi-am luat roc nutritiva si sunt multumita.
dar este adevarat ca dupa ce se termina o anumita crema trebuie sa folosesti o alta crema??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

eu nu am o gama preferata..folosesc orice este bun si compatibil tipului meu de ten:mixt..acum de exemplu mi sa terminat crema de zi..optimals,hydra energy cream-hydra fix 24H de la oriflame..iar acum folosesc tot de la oriflame -face cream milk&honey..si ca demachiant balance foaming cleanser silver birch extract+equalising complex pentru combination/oily skin tot de la Oriflame..sunt foarte multumita de aceste produse..

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:


a folosit cineva EUCERIN LIPOBALANCE? Poate stiti la ce fel de ten se preteaza?Am auzit multa lume cu eucerinul dar e si scumputa.




quote:
Originally posted by mamy_taty

eu nu am o gama preferata..folosesc orice este bun si compatibil tipului meu de ten:mixt..acum de exemplu mi sa terminat crema de zi..optimals,hydra energy cream-hydra fix 24H de la oriflame..iar acum folosesc tot de la oriflame -face cream milk&honey..si ca demachiant balance foaming cleanser silver birch extract+equalising complex pentru combination/oily skin tot de la Oriflame..sunt foarte multumita de aceste produse..

mamy_taty



Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bulinush spune:

am incercat fel de fel de creme si rezultatul era acelasi piele exfoliata pe nas in anotimpurile mai reci si in permanenta ma chinuiau punctele negre ..... solutia pt tenul meu se pare ca a fost Vichy - Nutrilogie1, o folosesc de un an si "simptomele" au disparut :) puncte negre imi mai apar...dar mult mult mai putine si reusesc sa le tin sub control. Oricum sunt de parere ca fiecare ten e f diferit de altul ..astfel incat, din pacate, tb sa testam mai multe creme pana o gasim pe cea potrivita....asa ca...fetelor bafta si rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Tocmai am luat AHA- Crema anti-age cu acizi de fructe de la Gerovital plant forte...sunt multumita, inatr-adevar produsele gerovital sunt foarte bune!
...si din cauza pretului, mult prea mic comparativ cu alte creme, multe persoane sunt suspicioase!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput