Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

oare este asa ceva in romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelito spune:

Nadyana, daca te referi la cosmeticele La Roche Posay, nu, nu se gasesc in Romania, din pacate (ca atatea altele)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anael71 spune:

fetelor ,revin si eu cu un sfat:cremele de la Nivea;hidratanta, hranitoare, sau cea antirid, sunt super!si mai ales se gasesc in Romania; as mai avea o idee; cand scriem despre o crema, hai sa spunem si ce crema nu ne-a placut, sau daca am avut probleme;de exemplu ,am folosit blossom de la elmiplant; atunci cand a aparut; acum nu mai este aceeasi;precizez ca nu am contract cu Nivea, dar folosesc tot ce au :gel intim ,demachiant, servetele umede, geluri dus; sunt extraordinare si de-a lungul timpului nu isi schimba calitatea;succes la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croitorualin spune:

Eu am folosit o perioada destul de lunga ( vreo 2 ani) antirid de la Elmiplant, desi am doar 27 de ani. Eu un tenul uscat-mixt ( pe timpul zilei barbia, fruntea si aripile nasului devin uleioase). Dar primavara si toamna, si mai ales iarna am o mare problema : mi se cojeste pielea de pe nas, frunte si pometi. Arat oribil.

Mi-am gasit o alta crema de la Elmiplant (am renuntat la antirid ca am citit postarile voastre si ma vazut ca e prea devreme sa fol asa ceva) - Crema emolienta cu aloe vera. Faza e ca imi simt fata ok, dar e grasa, si lasa pe piele o pelicula uleioasa.

Mi-am mai luat de la Gerocossen (cred ca e hidratanta cu miere de albina), e ok cand o aplici, o senzatie de hidratare si apoi la vreo 15minute ma strange fata de mor.

NU MAI STIU CU CE SA MA DAU!!! Si cand stiu ca vine iarna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Croitorualin,

Ai incercat gama Bioten de la Elmiplant? Sau Gerovital H3 de la Farmec Cluj?
Stiam si de Cosmetic Plant ca sunt foarte bune.Uita-te pe site-urile acestor firme, poate gasesti ceva, nu gras, dar hidratant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Mie cremele de la Avon nu prea imi plac, dar gama cu Aloe, si mai ales Aloe Protective Mosturer, imi place la nebunie, imi face fata fff frumoasa (am tenul mixt si cu ceva probleme in zona maxilarelor). De cate ori ma duc in baie seara sotul meu striga dupa mine: Nu uita sa te dai cu crema aia.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelito spune:

Zenobia, dar crema asta - Aloe Protective Moisturizer - nu e de la Oriflame?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

sunt super incantata de astea, si numai pe astea le folosesc:

gerovital H3 antirid
gerovital plant hidratanta de zi, pentru vara
aslavital cu argila antirid

pe alte straine nu mai dau banii, am incercat multe si nu mi-au placut chiar daca sunt scumpe nu inseamana ca sunt si bune, sau nu mi s-au potrivit la tipul meu de ten, eu am un ten normal spre gras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Angelito, scuze, da, intr-adevar, sunt de la Oriflame. Scuze.

Intre timp am descoperit, din intamplare, ca de fapt crema care imi face CEL MAI BINE este banalul APIDERMIN. Nu mi-a venit sa cred, cum termin porcariile pe care le mai am prin casa ma duc sa imi iau apidermin. Super!




Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

va multumesc ca existati!
pt ca scriam pe pagina cealalta ca am fata praf,plina de comedoane si pete,ca nu stiu ce sa mai folosesc.....
dupa ce am citit toate paginile,mi-am notat din experientele voastre si dupa 1500.000 investiti cu cap fata mea arat deja bine,si parca mai pot sa scot si eu capul in lume...
ce mi-am luat? iata:
-bioderma sebium,sapun lichid pt curatare si demachierea fetei
-dupa ce ma demachez imi dau cu avene apa termala .
-apoi seara tot de la avene diacneal
-dimineata clean-ac tot avene binenteles...
-pt ochi folosesc demult gelul de curatare de la gerovital si bioterm
idee e ca nu mai lucesc ca un soare,nu mi-au mai aparut cosuri,decat f putine care intr-o zi au si disparut,pori sunt mai inchisi,tenul are un aspect mai neted si petele au inceput sa mai dispara.
sper sa nu fac rezistenta,am mai patit-o ca dupa 4-5 luni sa nu mai aiba efect,dar sunt momentan atat de fericita cum nici nu va imaginati!
inca odata multumesc DC!

va o fata fericita!

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput