Transfer fisiere telefon-computer

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Am luat si eu azi un Sony Ericsson si am aceesi problema: nu pot transfera pozele.
Am luat si un cablu usb, dar am impresia ca imi lipseste soft-ul. Cind vreau sa descarc pozele imi spune ca nu gaseste nu stiu ce...
Nu mi-au dat nici un Cd.. nimic.
Aveti vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erin20 spune:

quote:
Originally posted by Georgeasca

Am luat si eu azi un Sony Ericsson si am aceesi problema: nu pot transfera pozele.
Am luat si un cablu usb, dar am impresia ca imi lipseste soft-ul. Cind vreau sa descarc pozele imi spune ca nu gaseste nu stiu ce...
Nu mi-au dat nici un Cd.. nimic.
Aveti vreo idee?



Mergi la websiteul lor. Precis gasesti pe acolo un driver pentru el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Da da, am reusit si eu sa gasesc aseara.
Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Daca nu are calculatorul bluetooth, degeaba are telefonul. In cazul asta cu cablu USB. Succes!


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Georgeasca

Am luat si eu azi un Sony Ericsson si am aceesi problema: nu pot transfera pozele.
Am luat si un cablu usb, dar am impresia ca imi lipseste soft-ul. Cind vreau sa descarc pozele imi spune ca nu gaseste nu stiu ce...
Nu mi-au dat nici un Cd.. nimic.
Aveti vreo idee?


ai nevoie de un driver pt cablu, si ai nevoie de un soft pt descarcarea pozelor.
Dar merita sa iei un bluetooth, e mai simplu de instalat.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Daca ai acest adaptator USB cu Bluetooth, mai trebuie sa aiba si calculatorul Bluetooth? Si de unde stiu daca are sau nu?
Dar pt a transfera fisiere de pe calculator pe telefon cum se poate proceda? Telefonul fiind Nokia6230i?


*********************************
Poze noi cu familionu'
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa De la botezul Teodorei Din parcul Tineretului

Povestea nasterii Anei 17.03.2000 si Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by Anuska

Dar pt a transfera fisiere de pe calculator pe telefon cum se poate proceda? Telefonul fiind Nokia6230i?


*********************************
Poze noi cu familionu'
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa De la botezul Teodorei Din parcul Tineretului

Povestea nasterii Anei 17.03.2000 si Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004





Apare ca un alt hard si poti transfera si de pe telefon si de pe calculator. Doar sa instalezi de pe CD programul pentru Nokia (CD ce se gaseste la magazinele gsm). Succes!


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu stiu ca USB si Bluetooth sint 2 lucruri diferite, dar s-ar putea sa ma insel.
In momentul in care conectezi telefonul la calculator, acesta se poate deschide ca un "hard" separat. Iar transferul se face simplu cu un copy/paste.
Cel putin eu asta am descoperit pina acum.
Daca se procedeaza altfel si eu sint bucuroasa sa aflu.

Mai am si eu niste nelamuriri, poate stie sa ma lamureasca si pe mine cineva:
- ce este un MMS, dar un GPRS (as vrea o explicatie mai detaliata)?
- cum pot sa copiez doar o bucata dintr-o melodie? Am gasit in Accessories/Entertainment - Sound recorder. Dar acesta face fisire *.wav. Cum pot sa le fac fisiere *.mp3?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Exista adaptor USB cu bluetooth pentru calculator.

Georgeasca: exista programele "mp3 cut" sau "audio splitter" . Dca vrei sa le faci din wav in mp3, foloseste Media Player.




Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput