Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Noi vom pleca in Grecia pe 2/3 sept, avem cazare din 4 sept. in Psakoudia, bratul Sithonia, hotel Philippion Beach.
Mai e cineva pe acolo in perioada asta (noi stam pana pe 15 sept.).

Crisstin, tot in Psakoudia? La ce hotel sunteti cazati?

Candy si Eric (1 1/2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumid spune:

Buna!!
Si noi o sa fim in Psakoudia intre 9 si 16 sept la Philoxenia.Sunt eu , sotia si fiul nostru de 1 si 3 luni impreuna cu finii nostri. Noi venim cu masina nostra.Scrie pe mail si poate ne intalnim!
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Plecam si noi pe 25 septembrie cu masina, ne oprim mai intai in Atena (la nasul de botez al Marei), apoi la casa lor de vacanta din Kalamata si o saptamana stam in insula Paros. Sper sa fie bine.

Acum ma apuc sa va citesc din urma si revin!

Claudia, mamica de baietel 2 ani si 8 luni si de fetita 11 luni

Poze Mara si Matei
Poze Praga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Noi plecam in 27.08 dimineata in Psakoudia , la hotel Philoxenia. Avem rezervare pana in 03.09 dar in principiu vrem sa mai stam 3-4 zile eventual in alta locatie,in functie de ce gasim la fata locului si de bani.
Candy la Philippion- am vazut poze si impresii pe forum -, e super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Vai, nu gasim pe nimeni care sa plece pe 25 august spre Grecia...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamimo spune:

Bebe-Beca,unde mergeti?
Si noi am vrea sa plecam in Grecia,cam in aceeasi perioada,nu ne-am hotarat inca....Ne gandeam sa plecam pe 28,dar daca gasim ceva sa ne placa,plecam si pe 25....Eu inca nu m-am hotarat,pentru ca nu vreau sa mergem prea mult cu masina si caut cazare la un pret rezonabil pentru o familie numeroasa(suntem 2 adulti si 2 copii) eventual cu all inclusive....
Nu stiu cat timp facem pe drum,pana in Halkidiki,de exemplu.In Kassandra am gasit un hotel,Athos Pallace,de 4 stele cu all inclusive,la un pret destul de rezonabil,insa nu stiu daca sa fac rezervare direct la hotel sau sa caut o agentie de la noi...Nu stiu cum ar fi mai convenabil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Mona, noi plecam in Halkidiki, localitatea Hanioti. In ceea ce priveste gasitul cazarii pe loc, ma tem sa nu cumva sa ai ghinionul de a nu gasi nimic, fiind sezon plin.

Cu masina pana acolo se fac in jur de 12 ore. In ceea ce priveste cumpararea pachetului direct de la hotel, noi am avut o experienta cu hotelul Lesse (la care ne vom caza) care ne-a dat un tarif mai mare cu 300Eu decat agentia din Romania prin care plecam.
Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Si noi mergem in perioada 3-8 septembrie in Psakoudia la Philoxenia. Vad ca destul de multa lume merge acolo, sper sa fie asa de frumos cum am citit pe aici ca a fost pentru cei care au mers acolo si sa prindem vreme buna. Poate ne vedem pe acolo...
Silvi si bebe Alain

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am uitat sa va rog sa ma ajutati daca puteti cu o informatie. Am niste rude care vor sa mearga in Grecia din ....13.08. daca se poate, eu am cautat prin niste agentii dar n-am gasit nimic, totul e ocupat. Ei au doi copilasi si ar vrea sa meraga cu masina lor, stiti cumva de vreo locatie unde mai sunt locuri sau de unde ar putea inchiria vreo viluta sau o camera undeva? Multumesc mult.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia5 spune:

Noi am vrut, initial, sa mergem in Grecia. Dar pentru doi adulti si un copil de trei ani ajungeam lejer la 1000 euro. Asa ca am fost doua saptamani la munte, la o pensiune in Bran cu 600.000 lei cam/noapte si 10 zile la Jupiter la un hotel cu all inclusiv(trei mese principale bufet suedez plus sucuri, bauturi, prajituri si inghetata la orice ora)cu 28.mil. Asa ca am avut o super vacanta, copilul s-a simtit foarte, foarte bine - la munte a avut loc de joaca si intra in casa numai sa doarma iar cu noi nici nu avea treba(fugea toata ziua dupa gaini).Iar la mare am fost linistiti, masa fiind asigurata nu am avut cheltuieli suplimentare, in fiecare seara era spectacol pentru copii sustinut de un grup de actori-studenti nemti, piscina si loc de joaca super amenajat, asa ca se poate face concediu bun si in tara.

Mergi la inceput