Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

da, da, si eu vreau impresii despre Skiathos si eventual locuri de cazare pe care le stiti personal si care v-au facut o impresie buna. Este scumpa insula asta (de mers in vacanta bineinteles!)?

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

http://www.ultramarine.ro/romana/Skiathos_charter.htm uite aici ofertele la care ma uitam eu Crinutz.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by Crinutz

Cristina_26 sa ne spui si noua daca te-ai hotarat si unde te duci. Asa poate ma hotarasc si eu si merg tot in thassos. Mi-ar placea sa revad locul si sa am parte de linistea de acolo mai ales dupa cate mi s-au intamplat anul asta.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"



A intervenit o problema si nu cred ca vom mai pleca asa repede. Simt ca innebunesc. Sotul nu poate sa isi ia concediu. SI-a schimbat serviciul acum 2 luni. NU imi vine sa cred...Sper sa reuseasca cumva

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Olivette daca mai citesti pe aici intra te rog frumos si zi-ne ceva de Skiatos (stiu ca ai fost, sper ca nu ma insel). Am vazut ca nu ai pm si nici adresa de mail ca ti-as fi trimis un mesaj.

cristina nu te supara, poate reuseste sa isi ia mai prin septembrie. Pana atunci face mai multe luni... Sa stii ca oricum e mai indicat sa mergi in sept poate chiar octombrie, cu caldurile astea cred ca mori in plina vara.

roxana am intrat pe ultramarine dar mi se par cam scumpe. Eu as vrea o vila ca de obicei astea sunt un pic mai ieftine si sa ne zica cineva exact pe unde a stat si sa ne dea detalii. Oricum merci de link, am gasit o groaza de chestii.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cernea spune:

buna. eu vreu sa merg cu fam. la hotel avra,este chiar asa de rau.masa cum a fost.este departe de plaje?cam cati metri?sa merg sau sa renunt la oferta.voi cand ati fost ?noi plecan in august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

Fac planuri asidue pentru o vacanta nonconformista (copilul inclus-6ani) in insula Iraklia (ruxaci, tren, feribot, viluta inchiriata pe malul marii, masa la taverne, etc.). O intrebare pentru cele care ati mai fost pe insulele grecesti (in special in insule din Arhipelagul Cicladelor): clima este tot ca pe continent sau mai racoroasa datorita influentei marii. Eu as vrea sa merg la sfarsitul lui August. Este bine sa mergi in insule in August?

alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Dar de Vourvourou stiti ceva ? Am cautat eu cate ceva dar nu gasesc prea multe locuri de cazare. Pare frumos si aici. Daca ati fost pe acolo sau stiti informatii va rog postati.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

@Crinutz , nu am stat in Vourvourou , dar am trecut anul trecut pe acolo si pot sa-ti spun ca mi-a ramas la inima. Este un satuc(cum sunt majoritatea in Sithonia) plin de verdeata si vilute superrr. Eu anul asta pt. septembrie oscilez intre Thassos(dar e problema cu viespile)si Vourvourou . Uite un link , daca nu-l sti pt cazare la vile in Vourvourou:
www.halkidiki.com/vourvourou/accommodation.htm " target="_blank">http://www.halkidiki.com/vourvourou/accommodation.htm
Ia legatura direct cu propietarii si poate gasesti ceva ce sa-ti convina.
Nu stiu cu ce vrei sa mergi dar va recomand sa mergeti cu masina . In Sithonia chiar este necesara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, recomandati-mi si mie va rog o agentie buna de turism.
Vrem si noi sa mergem in Grecia, dar cu avionul, si cautam ceva mai accesibil ca pret.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_blue spune:

Buna fetelor!
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.
Anul asta ne-am luat inima in dinti si am zis ca am vrea sa ne facem concediul altundeva decat in Romania si am ales Grecia(2 persoane, luna IULIE).
Noi suntem din Cluj si ne-ar interesa sa mergem cu avionul (pt. a evita oboseala de pe drum, etc.), o cazare undeva unde sa fie plaja cu nisip fin, magazine, farmacii,terase unde se mananca bine si ieftin, posibilitate usoara de deplasare si vizitare( deci nu f. izolat, avand in vedere ca nu suntem cu masina). Nu stiu inca daca merita sa luam cazare cu masa inclusa. Nu ne trebuie nu stiu ce hotel de lux, important e sa fie curat, ca nu o sa prea stam noi in camera.
Credeti ca ma incadrez in 1000 euro sau e prea putin? (cazare+transport + bani de buzunar)
Ce acte iti trebuie pentru a inchiria o masina?
Cam ce temperaturi sunt in iulie?
Cele din Cluj poate imi recomanda o agentie serioasa cu care au fost si ele.
Sper ca nu v-am stresat.

Astept cu nerabdare sugestiile voastre pentru o vacanta de vis!

Mergi la inceput