Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Salutare!!

Am primit oferta de pret.
Cam asta ar fi programul:

Transfer to hotel from airport
2 nights stay in a double room at the 2 star hotel Attalos
Half day Athens sightseeing tour
Transfer / Airplane tickets Athens-Rhodes / Delivery of a car Fiat Punto or similar 1.200cc with A/C
3 nights stay in a double room at the 3 star hotel Cactus in Rhodes town
Collection of the car / Airplane tickets Rhodes-Athens / Transfer
1 night stay in a double room at the 2 star hotel Attalos
Transfer hotel-airport

In total 1800 euro pentru doua persoane si un bb mic.

Pana acum ( doar din discutii), agentia mi-a facut o impresie buna, sper sa fie asa pana la sfarsit.

Si acum o intrebare, am solicitat inchirerea unei masini dar nu am intrebat daca permisul romanesc este valabil acolo? Sau am nevoie de unul international?

Pentru cele care au vizitat atena, ce locuri imi recomandati avand in vedere ca vom calatori cu un bb mic de un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Salut!
Vrem sa plecam in concediu pt o saptamana, in luna iunie. Fiind graviduta am cautat oferte numai cu charter direct din Iasi pentru a-mi fi mai comod.
Printre ofertele gasite m-ar interesa : Hotel Possidi Paradise (in Possidi) si Hotel Palladium (Kriopigi). A fost cineva la vreunul din ele?
Iar din Paralia, am gasit Mediteranean Resort Hotel.
Va multumesc!




Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

quote:
Originally posted by roxana c.

Vin si eu cu o rugaminte mare-mare: vrem sa plecam la vara pe la inceputul lunii august, in Thassos. Caut in disperare pe net, pe thassos-island.com ceva care sa ma intereseze, am trimis nu stiu cate mailuri la fel de fel de vile din Potos, dar unele sunt ocupate deja, iar cele in care mai sunt locuri ptr perioada asta sunt mai scumpe sau departe de plaja. M-am uitat dupa aceea si la Psilli Ammos, si la Golden Beach, si nu mai stiu unde ca deja m-a ametit , aici inca se mai gasesc locuri dar nu stiu cum este plaja, daca gasesc taverne, magazine....
Deci cam ce vreau eu: sa gasesc magazine, taverne...iar vila sa fie aproape de plaja, ptr ca plec cu copiii.
Am inteles ca Potos si Thassos(capitala insulei) sunt cele mai cautate locuri, dar m-ar interesa de la fetele care au fost, cum sunt si celelalte localitati de pe insula.

Scuze daca n-am fost prea coerenta dar mi se inchid ochii de somn.

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE



Eu am fost in Thassos anul trecut, mai precis in Potos. Plajele sunt aproape toate frumoase, fiecare cu specificul ei. Eu am stat la vila Elsa, fff frumoasa, unde vin multi romani, primirea e super, camere frumoase, plaja cam la 200 m (nu prea le am eu cu distantele), oricum la 2 min de vila. Se vedea marea din camera. Sa stii ca magazine pe plaja eu nu prea am vazut, decat asa cu dulciuri, bauturi dar magazine cu suveniruri gasesti in Thassos sau in centrul Potosului. Dar nu pe plaje. Taverne sunt pe la tot pasul. Eu iti recomand taverna Irene. Au o mancare super, ospatarii deja stiu romaneste, se mananca peste bun acolo. Ca si plaje eu am fost si la paradise beach unde nisipul e fff fin dar sunt valuri cam mari si soarele apune destul de repede pt ca este si un munte acolo. Noi am fost si pe la sf lui august inceputul lui sept acolo si poate de asta apunea mai repede. Iar rasaritul nu se vede niciodata din pacate din cauza muntelui.

Gasesti mai multe povesti despre Thassos daca dai aici o cautare. Daca mai vrei amanunte despre vila unde am stat intreaba si iti spun cu placere. Gasesti si pe net cate ceva despre ea. A, si este un loc f bun pt mers cu copii. E liniste, curat, plaje diverse.

Vacanta placuta!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ciao fetelor!
Ne-am hotarat si noi sa mergejm in vacanta in Grecia. Am rezervat si trimis deja avans la www.polychrono-village.com/en/services.htm" target="_blank">Hotel Odysseas in Halkidiki. Daca a fost cineva acolo, as fi recunoscatoare sa-mi spuna impresii.

Acum am o alta problema: noi vrem sa mergem inainte 2 zile in Atena si problema e ca ar trebui sa ne oprim undeva pe drum, fiind din SM avem de facut vreo 1600 km pana in Atena. La jumatatea drumului ar fi Sofia, s-a mai oprit cineva sa doarma in Bulgaria? Oare e prea periculos, hotelurile sunt ok? Sau ar fi mai bine sa oprim undeva in sudul Romaniei, poate Drobeta Turnu Severin sau altundeva? Ce parere aveti?

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_e spune:

quote:
Originally posted by adiutza


eu din vara trecuta nu am mai reusit sa scriu nimic, cu toate ca am promis ca revin cu impresii despre Grecia...
Asadar, ... noi am fost incepand cu 1 iulie anul trecut linga statiunea Gerakini, la vreo 3KM de aceasta la hotel Mare Blu. Hotel stiam noi ca este in momentul in care am cumprat de la agentia de turism Romadria biletele, dar cand am ajuns acolo am fost foarte dezamagiti.


Adiutza, in legatura cu Hotelul Mare Blu, am incercat sa te contactez pe PM, insa se pare ca nu il ai activat...
Daca mai intri pe forum, da-mi te rog un pm pt. a putea lua legatura.
Sper inainte de a lua si eu plasa cu respectivul Complex...
M-ar intersa care a fost mai cooncret pozitia celor de la agentie (apropo pana la urma a fost ROMADRIA sau BIBI TOURING ?). La intoarcerea in tara ati facut vreo sesizare pe undeva ? Pe bilet aveai specificata exact locatia ?

Pt. Roxana C. : am incercat sa trimit PM, insa nu-l aveti activat. Va rog, daca se poate, sa ma contactacti pe PM-ul forumului sau , daca acesta nu functioneaza , pe mailul eugen_adriann@yahoo.com Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Adi_e, vezi ca eu am activat PM-ul, dar tu nu-l ai. Ptr asta , du-te in partea de sus in stanga , intra pe mesaje private si activeaza-l. Trimis si mail.

Crinutz, cum ai facut rezervare anul trecut la vila Elsa, direct pe net sau printr-o agentie? Eu am trimis un mail si acolo, dar nu mi-a raspuns, desi a trecut ceva timp. Singurul care mi-a raspuns ca mai au locuri si mi-a convenit si pretul, a fost de la Vila Sonia, dar cand i-am trimis iarasi alt mail prin care-l anuntam data sigura (cand ajung si cand plec) si ii rugam sa-mi spuna cum fac ptr rezervare....nu mai mi-a raspuns.

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna952001 spune:

Buna a-si dori daca se poate un nr.de telefon de la vila Ioanna.Imi place cum suna, si ca pret si ca locatie.Adresa mea de e-mail este anna952001@yahoo.com.Mersi mult pentru ajutor

quote:
Originally posted by anacezara

O prietena a mea a fost anul trecut in Nikiti la vila Ioana si a fost tare incantata . A spus ca e ideala pentru copii , avand o gradina cu verdeata imensa , e curat , liniste . Atat de mult le-a placut ca anul acesta tot acolo vor merge . Preturi am pana in iunie . Daca va intereseaza va scriu mai jos preturile :

Vila IOANNA =NIKITI HALKIDIKI SITHONIA

2-3 paturi = 28.6EURO * 14nopti = 400Euro
4 paturi = 38.5Euro * 14nopti = 539Euro


Apart.1 Parter: cu iesire direct pe iarba verde: 1dormitor mare pat dublu+ bucatarie cu canapea + TV + baie: 3paturi

Apart.2 Parter: cu iesire direct pe iarba verde: 2dormitoare(2 respectiv 3 paturi)+ bucatarie +TV+baie: 4 paturi

Apart.3 Et1: bucataria +baia +tv la primul etaj iar mai sus 2 dormitoare cu veranda mare de pe care se vede Marea: 4 paturi

Apart.4: Et1: 2 dormitoare+bucatarie mare cu o canapea+tv+baie+veranda cu vedere la Mare :4 paturi 2 adulti si 2 copii

Apart.5: Et2: 2 dormitoare, bucatarie mare cu canapea+tv+baie +veranda cu vedere la Mare: 4 paturi

Apart6: Parter, langa vila, cu 3 paturi, bucatarie, baie iesire pe iarba verde+veranda: 3 paturi



Pentru mai multe informatii scrieti PM si va dau un nr. de telefon unde puteti cere lamuriri .

albumele noastre

vacanta in Grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Sithonia -Porto Carras
A fost cineva aici ???
M-ar interesa hotel Meliton...
Multumesc anticipat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Salutare, dragele mele!

Din pacate intru si scriu destul de rar, dar mi-e tare drag sa va citesc...


Adi_e, ti-am trimis PM. Anunta-ma daca nu l-ai primit.





Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Am cateva poze de la Mare Blu... (sper ca m-am priceput sa le pun !!! )



Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput