Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Si eu intentinez sa merg cu familionulla vara, in Halkidiki, Philoxenia Bungalows. Am citi recomandari favorabile de la fetele care au fost anul trecut.

Noi am vrea sa mergem cu CarpeDiemtravel? Ei? Ce ziceti de aceasta agentie?


Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Nu stiu de aceasta agentie dar stiu ca Romadria si Mareea opereaza direct cu Philoxenia.
Noi anul trecut am fost cu Mareea si tot ce au zis am primit.
Am vorbit si cu turisti care venisera cu Romadria si erau multumuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Stiti cumva ce taxe trebuie platite pt autoturism pana in Paralia Katerini?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by crisstin

Nu stiu de aceasta agentie dar stiu ca Romadria si Mareea opereaza direct cu Philoxenia.
Noi anul trecut am fost cu Mareea si tot ce au zis am primit.
Am vorbit si cu turisti care venisera cu Romadria si erau multumuti.



Si noi tot prin Mareea am fost anul trecut .

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Salutare!!

Sunt si eu in tratative cu o agentie din grecia pentru un sejur in Athena (2 nopti) si insula Rhodos (3 nopti) in luna iulie. Initial am facut un search sa vad cam cat costa o noapte la un hotel cu piscina si am ramas socata. Tarife uriase si ce n-am inteles este faptul ca se plateste pentru fiecare persoana in parte. Daca aleg o camera dubla care costa 120 euro/noapte, eu si sotul trebuie sa platim 240. Mi se pare aberant. N-am mai intalnit asa ceva nicaieri in lumea asta. Iar oferta pe care ma primit-o eu pentru 3 nopti in Rhodos este de 660 euro/persoana ( incluzand si biletul de avion athena-rhodos), dar mi se pare mult. In final pentru cele 5 nopti, fara biletul de avion romania - athena, ar trebui sa platim amandoi aprox 2000 euro.
Intrebarea mea este: cam cat costa un sejur cu o agentie din romania ( avion, cazare hotel min. 3 stele)?
Am gasit la paralela 45 o oferta, destul de ciudata, ieftina ce-i drept, insa cu comentarii de genul, daca vreau frigider 2 euro/noapte la receptie, daca vreau aer cond. 5 euro/n la receptie etc. N-am mai auzit de asa ceva? Eu ma duc in conceiu sau stau sa verific prin camera ce-mi lipseste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salut!
sunt noua pe aici si de curand a incoltit ideea de a ne face concediul in grecia, de fapt, am si inceput sa cisez:)
am gasit o oferta in halkidiki, kassandra (desi am citit de la voi ca nu ar fii grozav in kassandra), la hotel Olympic Kosma
poate sa-mi dea cineva mai multe informatii despre statiune, hotel, plaja...orice mi-ar fii de mare folos!
multumesc!


http://new.photos.yahoo.com/cmstroie/album/576460762339891706

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Claudinna, eu am fost anul trecut in Hanioti si am stat langa hotelul Olympic Cosma (aveau all inclusiv)-dar cativa romani de acolo au renuntat la masa de acolo ca era foarte rea (nici de hotel nu erau multumiti) si au mancat la hotelul nostru (nici hotelul nostru nu era ceva fain-Pardise Bay). Eu iti recomand din Hanioti mai ieftin: hotelul Angelo (care desi are 2 stele e mai fain decat cele 2) sau grupul de vile soussouras sau mai scump (si e de preferat pentru 100 euro in plus) Grand Hotel de 4 stele - care e langa plaja si e elegant.
Succes!

Editez: m-am uitat acuma pe net si vad ca nu are 4 stele Grand Hotel, doar 3 (dar asa stiam eu de anul trecut)

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am gasit aici ceva:
http://www.q-travel.ro/oferte.php?mod=showid&id=1124
Nici in ruptu' capului nu poate fi hotelul asta sin Hanioti, Olympic Cosma
Care ati fost si ati vazut ce parere aveti?????

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ai dreptate, Codruta. Ala nu e Olympic Kosma. Din cate stiu eu d epe net Oplympic-ul e departe de plaja si arata ca un patrat.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, la q travel m-am uitat eu la oferte pt Bulgaria si am renuntat rapid ca erau aiuristice rau, niste neconcordante , nu-mi amintesc acum exact si n-am timp sa caut.

Mergi la inceput