Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ok, Codrutza! Ma blindez si cu Croatia.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Noki Lara succes
Melina, multumesc de link


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

noi am fost in Zakynthos acum 3 ani, dar in noembrie. imi aduc aminte ca am luat vaporul ( cu tot cu masina ) si traversarea a durat cam o ora si jumatate. insa noi am luat vaporul dintr-un port la 350 de km de Atena. orasul se numeste Kilini, am gasit site-ul orarului de Ferry-boat de acolo http://www.ferries.gr/greek-islands-ferry/ferry_kilini.htm

chiar si la inceput de noembrie era foarte cald, eu nu as fi intrat totusi in apa dar erau multi turisti din Suedia care spuneau ca pt ei e temperatura estivala. Localnici spuneau ca vara e foarte cald, in jur de 35-40 de grade, dar peste tot e aer conditionat, arhitectura orasului e destul de speciala: toate cladirile au arcade astfel incat te poti plimba fara sa stai la soare.
mi-au placut foarte mult atat insula cat si orasul in sine. Pt ca au fost sub ocupatie italiana, se regasesc influente italienesti atat in arhitectura cat si in obiceiurile localnicilor ( cica nu i-ar suferi pe restul grecilor ca se simt superior lor, dar cand am mers noi doar eu eram straina, restul din atena si nimeni nu a fost primit prost ). Toata insula a fost distrusa in urma unui cutremur in 1953 urmat de un incendiu de 7 zile, astfel incat toate constructiile sunt recente.
altfel, nisipul era superb peisajul lafel...
hotelul la care am stat era superb, sper sa fie inca asa. noi am avut o camera la mansarda, cu grinzi, pat dublu din fier forjat, era superb, cu balcon cu o priveliste de vis, si foarte modern, baia echipata cu hidro-masaj... binenteles aer conditionat. si hotelul era chiar pe o plaja. imi scapa numele lui acum, dar imediat ce imi aduc aminte va spu, poate va interesati de el ca imi spusesera atunci ca au multi clienti din Ro.

asa ca eu va recomand cu caldura aceasta destinatie.
daca aveti nevoie de mai multe info, eu va stau la dispozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am facut un calcul din Cluj pana in Zakynthos am face 23 ore , fara oprire si nu stiu daca ruth-ul mi-a calculat si ora pe vapor ...

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Am fost la targul de Turism. Nu am picat pe spate - decat datorita cantitatii muuult prea mari de pliante pe care le-am luat incat m-au cocosat efectiv...dar oferte inca nu. Pentru ca toti le vor scoate dupa Targ. Erau insa pentru psti, dar pe mine alea nu ma intereseaza. Asa ca mai asteptam.

Petaluda- un camp d efloricele pentru descrierea amanuntita. Asteptam si numele hotelului.Mai stii cumva pe unde o ia drumul? Voi ati venit din ce directie? Din Romania? Se trece prin Atena? Ca se poate traversa fie prin Corint, fie pe la un alt orasel, imi scapa numele.

Codrutza- io fac ceva mai putine ore, dar nu cu mult. Ce ne facem insa cu bufnitzele mici????/






Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

NokiLara am ajuns si la carnetul cu pricina si uite unde am fost: http://www.greeka.com/macedonia/halkidiki/hotels/halkidiki-polychrono-beach/index.html
so, hotel polihrono beach, o fost ok, dar cum mai spunea o fata pe forum, e destul de aglomerata statiunea, si cu destui romani. Avantajul e ca gasesti mereu pe cineva cu care poti vorbi in romaneste daca o ia la goana nora mea (sa ai mare grija de ea, ok?)
Despre bratul cu Athos, e destul de salbatic, cu mai putina infrastructura si cu Muntele Athos unde cica femeile nu au voie din motive religioase. D-aia zic ca poate nu va place.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

melina multumesc
Suna tentant dar cu masina e departeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Vin si eu in clubul vostru. Avem deja reservari, si totul aranjat pentru August in Santorini si Atena.
Singura mea problema, biletele de avion Bucuresti-Atena. A mai zburat cineva din RO pana in Atena, si cat sa ma astept sa ma coste biletul - un singur drum?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Taromul are oferte bune pentru Atena. Undeva la 100 si ceva de eu ar costa.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

ma tot sucesc cu hotelul. Cred ca m-am decis pentru Halkidiki-Kassandra.
Dar m-am gandit eu ca mi-ar fi mai simplu sa iau cazare cu all inclusive, dpdv al copilului, sa poata manca si ea la pranz. Problema e ca putine hoteluri asigura sitemul de All, majoritatea avand HB.
Dar am gasit unul: www.potidea-palace.gr/photogallery.php" target="_blank">POTIDEA PALACE, in localitatea Potidea. A fost cineva acolo? Sa-mi zica o parere din proprie experientza?


Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput