Calculul datei nasterii

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

care este exact perioada de ovulatie?

inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Eu am o dilema!!! DPN-ul imi iese peste tot la fel 15-16 iulie 2007, dar eu cate saptamani de sarcina am acum? Dupa socoteala mea am 20 saptamani, dr meu zice la fel, dar la eco imi zice ca am 16 sapt!!!!.......Eu cate saptamani am???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaaly spune:

bunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tocmai am aflat ca sunt insarcinata este o veste fantastica
dar ma sperie ceva iar pana luni cand ma duc la doctor ma poate ajuta cineva?
desi am aflat ca sunt insarcinata ma sperie ca am dureri de burta. ce sa fie am crezut ca e ciclul dar...........
poate fi ceva rau pt bebele meu ?
va rog ajutati-ma cu un raspuns sau cu un sfat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Mamicaaly,nu te panica,pot fi dureri usoare asemanatoare cu cele de la CM,e normal sa le ai,daca nu sunt insotite de sangerari si daca nu sunt f puternice.Oricum este bine de mers la medic,te va linisti el cu siguranta.Si eu am avut sapt trecute si au trecut.Te asteptam la mamici de nov-decembrie 2007.Sa ai o sarcina usoara si fara probleme.
4+

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aari_si_sara spune:

la mine se potriveste exact cu ce mi-a zis doctorul.DPN este 27 aprilie, daca voi naste la termen.Voi avea o fetita. Mai am un baietel pe care l-am nascut la 38 saptamani, asa ca...sunt pregatita de pe acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanutaD spune:

Eu abia am facut testu'..de fapt testele ca eram prea euforica sa ma rezum la unul..am 2 liniutze frumoase pe Sure Check si Clear BLue, m-am repezit la calculator si la DC si am calculat ca nasc...de Revelion?

Culmea e ca si mama mea e nascuta in noaptea de revelion

Acum nu stiu ce sa fac...o programare la un doctor oarecare? sau ar fi bine sa ma duc la un doctor cu care sa raman tot restul sarcinii?

Voi cum ati facut?

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Danuta, dupa calcule si eu am DPN pe 31.12.2008. O sa trebuiasca sa ne luam la spital si un clopotel ca sa tragem o uratura pe masa de nasteri daca da DD sa nastem in noaptea dintre ani. La noi in fam bunica sotului e nascuta de Rev.

http://new.photos.yahoo.com//album/576460762398162355
iunie 2006
GUGU 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ses spune:


Buna gravidute!

Vreau sa va spun ca ori sunt eu mai tare de cap, ori asa da mereu, cu virgula. Conform tabelului, da! Si la mine s-a nimerit, poate pentru ca asta nu e o nimereala, ci poate pentru ca toata lumea calculeaza la fel, dupa aceleasi criterii. Dar eu am o nelamurire cu varsta lui bb.

Prima zi de menstruatie este 26.02.2007 si nasc (cel tarziu) pe 2 nov 2007. Ei bine, fiecare echo imi da o varsta pt bb si ma da mereu peste cap cu calculele.

Imi poate spune cineva cate saptamani are al meu bb?
(Dupa ultima echo, cea 3D, are 15 sapt si 3 zile, azi 03.05.2007)

Va rog ajutati-ma sa imi dau si eu seama cum e corect. Si nu vreau varsta exacta daca nu se poate, dar macar sa stiu si eu... sunt 13, sunt 14, sunt 15 ... cate sapt sunt!

Va multumesc din suflet si va doresc sarcina usoara!

ses

Mamica de baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Draga SES, din cate stiu eu un ecograf 3D iti spune cel mai exact varsta copilasului. Toate calculatoarele de pe net sunt doar orientative si toate se bazeaza pe un ciclu de 28z. cel mai bine iti poate spune doctorul care te monitorizeaza, zic eu. Si mie la ecograf mi s-a spus ca bebica al meu e mai mare cu 5 zile decat cum calculasem.
Stiu ca nu prea am reusit sa te lamuresc insa mi-am dat si eu cu parerea. Sarcina usoara si un bebitz sanatos iti doresc!

http://new.photos.yahoo.com//album/576460762398162355
iunie 2006
GUGU 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ses spune:

Multam fain GUGU, o sa vorbesc cu doctorul care ma supravegheaza. Dar la 3D, fata de alte calculatoare de pe net, am avut o diferenta mai mare de cateva zile... pana la 2 saptamani aproape. Stiu ca acum nu conteaza chiar asa mult, dar la sfarsitul sarcinii, fiecare zi va fi importanta.

Nastere usoara sa ai si tu si sa fiti amandoi sanatosi!

ses 15+
Mamica de baiat

Mergi la inceput