Calculul datei nasterii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yulian@ spune:

la mine cum a spus doctorul asa mi-a iesit si cu tabelul puiucul meu are acm 6 luni si 13 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenavali spune:

la mine este exact cum mia spus si medicul ginecolog si cel de familie

vine pe 25 dec - il aduce Mosul - ca anul trecut asta am vrut de la el si dupa cum vedeti chiar exista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Exact aceeasi data a fost data si de doctorul meu ca fiind data probabila a nasterii. Am avut CM foarte regulat si am nascut mai repede cu 3 saptamani.
E foarte clar, ca e o data probabila a nasterii. Asa sa va pregatiti

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

& Poze noi &

www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panaa spune:


am verificat si eu tabelul si data nasterii care reiese se incadreaza in perioada pe care mi-a dat-o doctorita: 15-20 nov.2006
Super!!!!
P.S.: plus, ca am intrat pe un sire american si mi-am facut si acolo calculul si tot 18.nov.06 mi-a dat, exact ca in tabel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monytza spune:

dak ultima menstra am avut`o pe 14 august...si pe 27 septembrie..la ecograf.. nu se observa inca sarcina....exista vreo posibilitate de pronostic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

Da, si la mine corespunde cu ce mi-a zis la echo...este bine de stiut totusi ca doar Dumnezeu stie timpul exact si deci luativa marja de 2-3 zile inainte si dupa. la prima nastere de ex. nu s-a potrivit, mi-a spus ca voi naste pe 11 mai, iar fetita mea a vrut sa mai stea si a venit pe 18 mai...va pup si ....multa rabdare...ca merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Buna fetelor. Ma numesc Paula si am o mare dilema pe care sper ca ma veti ajuta sa o lamuresc.Ultima menstruatie pe care am avut-o a fost pe 29 iulie 2006.Dupa 2 luni, mai precis pe data de 27 septembrie cand am fost la doctor mi sa spus ca am 8-9 saptamani,acum as avea 15saptamani si 5 zile. Dar pe site am calculat si mi-a dat 13 saptamani si o zi ceea ce cred ca este adevarat pentru ca data estimativa a conceptiei coincide cu data cand am fost noi la mare si cred ca am ramas insarcinata si anume 13 august 2006.Voi ce credeti?va pup si sper sa ma primiti si pe mine in randul vostru ca ....sunt o mamica care are "morcovelul in fund" ca este prima sarcina si sunt asa de curioasa cu tot ce mi se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

quote:
Originally posted by dideip

Buna fetelor. Ma numesc Paula si am o mare dilema pe care sper ca ma veti ajuta sa o lamuresc.Ultima menstruatie pe care am avut-o a fost pe 29 iulie 2006.Dupa 2 luni, mai precis pe data de 27 septembrie cand am fost la doctor mi sa spus ca am 8-9 saptamani,acum as avea 15saptamani si 5 zile. Dar pe site am calculat si mi-a dat 13 saptamani si o zi ceea ce cred ca este adevarat pentru ca data estimativa a conceptiei coincide cu data cand am fost noi la mare si cred ca am ramas insarcinata si anume 13 august 2006.Voi ce credeti?va pup si sper sa ma primiti si pe mine in randul vostru ca ....sunt o mamica care are "morcovelul in fund" ca este prima sarcina si sunt asa de curioasa cu tot ce mi se intampla.

draga noastra viitoare mamica ;sarcina dureaza 40 de saptamani de la prima zi a ultimului ciclu menstrual ceea ce rezulta la tine 15 saptamani si 5 zile;insa exista si o varsta a fatului care se calculeaza de la data conceptiei in cazul tau 13 august deci bebele are 13 saptamani si 1zi,
Concluzia este ca tu trebuie sa te ghidezi dupa prima calculatie. Oricum cred ca vei fi o mamica de luna mai iar noi de aprilie
Te pupic si sa ai o sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Eu astept sa vad daca se brodeste

29s 4z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla25 spune:

Buna fetelor!

As avea si eu o intrebare la acelea dintre voi care deja ati nascut. Eu de o saptamana am aflat ca sunt insarcinta, o veste minunata, mi-am facut testul de sarcina si mi-au iesit 2 lininute spre fericirea noastra, am fost si la ginecolog, doar ca sarcina fiind foarte mica nu
s-a vazut la ecograf, acum intrebarea mea este daca: e normal sa ai scurgeri maronii si sa ai dureri de burta in aceasta perioada, scurgerile sunt foarte putine,nici durererile nu sunt foarte pronuntate, dar nu stiu daca e normal sa fie sa nu...

va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi,
va multumesc anticipat

Mergi la inceput