Calculul datei nasterii

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

buna fetelor!scuze ca nu v-am scris mai repede dar eram plecata prin cj!plimbari nimik interesant!tocmai am fost ieri sa-mi fac analizele si am desc ca am o anemie de doamne fereste!in fine! nu stiu cum de pana acuma nu o vaz doctorita dar asta e!sper ca bebe sa fie ok!am avut parte de doua zile de cosmar dupa ce am mancat niste capsuni!va cam imaginati voi cam ce s-a intamplat!cat despre sarcina pana acuma asa cum am si zis mi-a fost super ok!ce nu imi place este ca incepand de la 6 luni a trebuit sa-mi schimb hainele intr-una!acu luam ceva sa-mi fie bun acu nu mai era bun!am zis ca nu mai schimb nik!si aldoilea lucru care mi-a displacut a fost faptul ca de la vreo 6 luni am inceput sa merg la wc din 3 in 3 ore iar acum din 2 in 2!deci fetelor va recomand sa dormiti si ziua nu numai noaptea dar iesiti si la o mica plimbarica de vreo 30 min!ca va face bine!iar acuma la 34 sapt ma tem intr-un fel de marea clipa si in altul abia astept!ce sa-i faci va trece!aveti grija de voi fetelor si mancati sanatos!adica fara ceva de genul capsuni Spania!v-am pupat

bran melinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

quote:
Originally posted by ioanamami_16

daca e sa ma iau dupa UM as naste in decembrie. mai exact: bebe va veni odata cu Mosul, pe 25. dar eu stiu exact ziua (sau noaptea in care am ramas insarcinata.daca ar fi dupa asta as naste pe 5 ianuarie.
ce dilema

as vrea sa treaca aceste 9 luni mai repede.
sunt atat de nerabdatoare.



Ha, ha! Stai linistita, eu mai am putzin pana nasc (chiar imi doresc din tot sufletul sa nasc conform acestui grafic, pentru a trece atat de Sfintele sarbatori de Pasti, cat si de ziua de 01 Mai, sa n-am surprize neplacute si sa ma chinui prin spital fara doctoritza mea). Si stau acum si ma gandesc, Doamne, oare cand au trecut aceste 9 luni??????? Asa ca ... or sa treaca repede, crede-ma! Pupici si sarcina usoara!

YLARI

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

http://community.webshots.com/album/561951230FYYkoq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

la fel iti doresc si eu tie, sarcina usoara, dar fetelor stiti ce nu inteleg eu inca?cum adica o sarcina are 9 luni cand normal are 40 de saptamani adica 10 luni!






34+ Amelia Gabriela

bran melinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexM spune:

Poate din cauza ca in astea 40 de saptamani intra si primele 2 saptamani pana la ovulatie, si apoi o luna are mai mult de 4 saptamani (28 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

buna mamici si burtici!scuze ca nu v-am mai scris dar stiti voi cu Pastele astea vai vai!voi nu mai ziceti nik!?ce faceti de Paste!eu ma gandesc sa ies umpic pe la munte sa respir picut aer curat !ma gand-am ca si asa nu mai am mult cine stie cand o sa mai ies!v-am pupat!!!

ylari merci de sfat!sper si eu acuma sa treaca cat mai repede sa o vad pe micuta asta a mea cum zambeste, cum chicoteste!bafta si tie!!!




34+ Amelia Gabriela

bran melinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramii spune:

buna, as vrea sa va intreb daca la voi varsta bebelului calculata dupa menstruatie corespunde cu cea stabilita in functie de masuratorile de la ecograf. pt ca la mine,la 3d a iesit copilul mai mic cu o saptamana dupa masuratori si dr mi-a zis ca daca se dezvolta in ritmul asta nu ar fi o problema,dar ca daca in urmatoarea perioada se dezvolta mai rapid si mai mult decat trebuie,atunci inseamna ca este o cauza nenaturala care provoaca aceasta crestere.
nu stiu daca m-am facut inteleasa. vreau sa stiu cat e de normala sau daca e aceasta diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-d spune:

sper sa functioneze si la mine data din tabel dupa UM!NU DE ALTA DAR VREAU CA BB MEU SA FIE TOT LEU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramii spune:

si eu vreau tot un bebe leu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusyketa spune:

La calculul meu mi-a iesit 25 ianuarie,doctoritei i-a iesit 24 ianuarie,dupa tabelul de calcul,iese 23 ianuarie.
Deci sunt sigura: nasc varsator!

8 week

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Eu am folosit metoda de calcul de aici: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=candvinebarza

Varsta sarcinii si data estimata a conceptiei s-au potrivit la fix. :)Adica exact asa cum calculasem eu ieri.

Iar la data estimata a nasterii, a iesit 1 ianuarie 2009.

Mergi la inceput