Ingineri, fosti, viitori....(6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata la inginere!

Am servit placinta, cam putini clienti se vede ca a petrecut lumea pana tarziu. Nimic nu am lucrat pana acum, am tot trimis poze la sot, soacra, frate si am mai citit si pe forum. Trec la treaba ca nu se mai poate asa.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Inca doua saptamani si ma duc in vacanta! Ca de obicei, vom sta o saptamana la socrii in Cluj si una la maica-mea in Piatra. Vreau sa-mi cos niste fete de masa si sper sa gasesc ceva materiale faine in RO. Mai imi iau pufuleti de Baia Mare (ca acolo am crescut 8) si pungi Knor pt cuptor (ca ne plac legumele si carnea in cuptor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Inca nici o veste de la Ioana?Daca e liniste inseamna ca precis a nascut. Wow ce emotii ne creeaza!!!! Cum am deschis net-ul am intrat direct aici sa vaz.....
Poate o sa primim ceva vesti.
Iinusa, vii la Cluj??? Ce fete de masa vrei sa cosi?
Am o gramada de lucru dar putina destindere nu strica.Poate intra seful si vede ce cu spor butonez aici.

P.S.
micutule Andrei, te asteptam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Otiliarusinica!! Nu muncesti? (glumesc!). Eu trag ca nebuna de azi dimineata, deja sunt super ametita si mi-e foame de mor...nu stiu ce-o fi cu foamea asta, o fi pe fond de stres?
Inca nu am vesti de la Ioana, cred ca nu a nascut inca, a zis ca imediat ce naste si poate, da de veste. Uff, saraca, ma tem ca se cam chinuie.


Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by monagan
Iinusa, vii la Cluj??? Ce fete de masa vrei sa cosi?


Da, vin la Cluj Am vazut o poza de interior cu o fata de masa faina: carouri verde deschis pe alb si o margine lata verde deschis (doua materiale). Mi-ar place ceva combinatie alb cu verde deschis sau galben.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Anca, ma intrebai de energie. Sincer eu nu fac fizic fata la cata are Ana. Dorm bustean noaptea de cand merg pe jos la servici. Am terminat 2/3 din treaba, mi-a prins tare bine iesirea de aseara.
Linusa, ce gospodina esti, eu in vacanta mi-am propus sa ma intalnesc cu cat mai multe prietene si sa imi cumpar incaltari ca aici ceva de piele este mult mai scump iar eu vreu ceva clasic si nu prea gasesc sau cand imi place ceva nu mi se potriveste numarul . Si sa-mi fac ochelari ca nu imi mai sunt buni cei dinainte de sarcina.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Otilia, sa inteleg ca vii pe acasa in concediu? Prin Bucuresti?? Ce mi-ar placea sa ne intalnim!! Si apropo de pantofi: ai de unde alege o gramada de modele, depinde cat esti dispusa sa cheltui. Chiar saptamana trecuta am vazut niste pantofiori superbi din piele cu toc ortopedic, rotunjiti in fata, cu o fundita delicata si cu bareta in spate...culoare crem...1 mil de lei! Daca chiar as fi avut nevoie de ei mi-i luam, mai ales ca aveau talpa super flexibila si cum eu am probl. mari cu picioarele...sunt foarte pretentioasa.


Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Da vin intre 17 August si 3 Septembrie, o sa merg cateva zile si la Moreni la parinti/nasi. Aici un pantof de piele ajunge cam la 80 de euro si pana la urma mi-as fi cumparat dar macar sa-mi fi placut ceva.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetelor! Am ajuns acasa cu bebe in burtica. Este groaznic in Polizu. Am fost traumatizata! Nu am cuvinte. Sunt si f obosita asa ca acum scriu pe scurt. O sa va detaliez poate maine totul deci am vb cu doctora care a zis ca o sa nasc. Apoi am plecat spre spital, nu am vrut sa ma internez ci sa o astept pe ea ca sa ma controleze sa vada cum este daca merg sa nasc . am sunat-o cand am ajuns si m-a pus sa ma internez. acolo la cam de garda f scarbos. dupa 2 ore repet 2 ore m-am internat si m-au dus in sala de travaliu avem contractii dese. Nu eram in schimb dilatata. Bun si asa am stat ceva pana a venit docotra ea intre timp operand. Doctora zice ah nu cred ca nasti azi ca nu ai dilatatie. Eu sa turbez, am zis suntem in sec 20 exista pastile care te dilata. nu a vrut sa-mi dea. eu in cont contractii. deja ma enervam le mai si auzeam pe toate. am cerut cezariana si mi s-a refuzat. apoi la 16 cand am ramas sg mi-a zis ca ma duce intr-o rezerva sa dorm si sa nasc maine adica azi. a scris in fisa ca nu am contractii cu toate ca eram plina. Bun ma duc in rezerva. Ce sa zic ca sa intri in rezerva tb sa intri printr-un salon odios plin de tiganci. Cristi cand a vazut a facut crize. Dar eu viteaza am zis ca raman. A fost f greu. AM plans mult de tot cand am vazut cum sunt ingrijita. Injectii in fund facute aruncand acul..mi s-a luat sange si pt prima data mi s-au spart venele. NU AM CUVINTE!!!!! Peste noapte mi-a fost f rau si imi era tarsa sa merg la camera de garda. In fine de dim am zis ca plec. Dopmne nici sa plec nu ma lasau. Am sunat-o pe doctora si i-am zis sa vina sa imi faca externarea. Mi-a facut externarea dar vacile nu au vrut sa-mi dea drumul. Eu si mama am urlat efectiv pe acolo si pe la 13 am plecat cu buletinul fara foaia de externare. A fost oribil. Cred ca am trait o trauma! Apoi cand am plecat ne-am oprit la Euroclinic si spre surprinderea mea era Herghelegiu acolo . I-am povestit despre tot, mi-a zis ca am suferit o trauma dar ca daca vreau ma avuta el sa nasc. Prefer sa dau 1.700 euro unde este totul inclus si conditii de 5 stele decat sa mai trec inca o data prin acestea. A zis ca suntem bine, nastem in 2-3 zile. A sa ca de data asta o sa fie mai din scurt si poate anuntam dupa ce nastem.
Ma duc la culcate ca-s franta . ne auzim maine!
inginrele

Ioana 38+ si

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060730/dt/9/k/ff80/preg.png

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ioana, nu mai e nimic de comentat. Ai luat decizia cea mai buna, pacat ca a trebuit sa treci prin toate astea.
Odihneste-te, calmeaza-te, se va termina totul cu bine. Micul leut te va face sa uiti toate astea.

Pup fetele, revin mai tarziu sau maine.

Mergi la inceput