Cu slip,fara slip...?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danis spune:

noi abia de la 4 ani - adica anul acesta - i-am pus slip fetitei
la 2 si la 3 nu i-am pus, pentru ca incercam sa o dezvatam de pampers si asta ne-a fost de ajutor

si mie mi se pare ca se simte mai bine dezbracata, dar cred ca incepand de la 4 ani vede diferente intre fete si baieti si isi pune intrebari, asa ca am preferat sa-i ocrotesc pudoarea

cred ca daca ar fi socialmente acceptabil (nu numai in plajele de nudisti) cu slip/fara slip nu ar fi o problema cu adevarat

mi-ar placea mai degraba sa stiu ca intelege ca facem asta nu pentru ca ne este rusine de si cu trupurile noastre, ci pentru ca e mai sanatos (protectie de soare) si mai igienic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

cu slip CLAR!! am fost in vizita la niste cunostinte care ne-au aratat pozele de la mare. Au un baietel de 3 ani si ceva, si au mai fost cu niste prieteni care au o fetita de vreo 4 ani. In toate pozele copiii erau complet dezbracati si aveau o multime de poze cu ei, ba chiar unele "in toata splendoarea" ( gen intinsi pe sezlong, cu picioarele desfacute, etc). Eu nu as face copiilor mei asemenea poze, pentru ce?!. Sa le mai si arat la altii.. Nu i-as lasa fara slip pe plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Cu slip , asa e igienic si ai feresti de privirile indiscrete (posibili perversi).

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eu am votat fara si a si stat fara . Singura mica retinere am avut-o fata de igiena , dar am stat undeva unde era plaja privata si puteam face dus oricand .
Motivul cu igiena mi se pare plauzibil dar celelate -mai ales cel referitor la chestia cu pudoarea la un copil de 2-3 ani sau cu pedofilii....-poate si la pedofili e ca la noi, e mai sexi doar sa subliniezi decat sa expui, ce ziceti ?
mie mai degraba imi era frica sa nu intre de tot in apa sau sa-l scap din ochi pe plaja .Zau ca fata de astea pedofilia mai putin probabila.
si chestia cu faptul ca fotografiezi un copil gol e prea de tot. Cum adica imi e rusine de nuditatea copilului meu ,daca-l vad stand la soare -am poza cu el pe prosopel nu i se vede decat funduletul gol si caputul ,zici ca e un ingeras -unde ajung si ce-l invat ?
Si apropo, hai sa nu ne mai uitam nici la picturile din perioada Renasterii ca-s blasfemie curata ,numai amorasi si ingerasi cu putica goala si imbratisati. Pai aia cu inchizitia erau mici copiii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Am votat 'cu slip' din motive de igiena...Irinuca(1 an si 2 luni atunci) a scapat de vreo doo ori in nisip fara kilotzei.Si ce am patit pina am curatat-o!!!!!
Si din motive de decentza!

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eu pe-asta cu decenta chiar n-o inteleg la copii de 2-3 ani .Eu pe Piti chiar il intrebam cand mergeam la plaja -punem si chilotei ?Si zicea ca nuvrea chiloti .
Dintre cele care postati aici face vreuna plaja fara sutien si poarta chiloti tanga pe plaja ?
Eu am vazut fetite de 3-4 ani cu tanga si sutien . Mi se pare mult mai indecent decat in pielea goala .
Oi fi defecta si nu mi-am dat seama .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cu un slip , evidennt la orice varsta!!

eu
poze nunta

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

FARA slip, evident, la orice varsta!

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Cu slip sau pampers evident.
Dar nu numai din motive de igiena si pudoare ci si pentru sanatate. Razele soarelui pot fi atit de daunatoare pielicelei fine ale bb-ului incit nu merita sa-l expunem.
Deci nu numai slip, daca se poate chiar costumas intreg care filtreaza razele soarelui.

Sivi - mami de doua printzese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

CU evident!


Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput