Va rog sfat ceas de mana !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Eu sunt fan Swatch - am o intreaga colectie ,dar atunci cand ma imbrac mai elegant ,sau la birou folosesc un Cartier .
In general imi plac ceasurile cu cadranul mai mare.

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Si eu sunt fan Swatch. Acum o saptamana mi-am luat inca unul. Aveam un Swatck skin de vreo 2 ani care il detestam si mai am un Philip Watch care nu mai are baterie. Este o caruta de bani si nu m-am incumetat sa-l las la ceasornicarie sa ii schimbe bateria!

Mamagiuliei este suberb ceasul!!!!! Eu acum mi-am luat unul cu cadranul dreptunghiular, am descoperit ca imi sta mai bine la incheietura de copil pe care o am. Oricum ar fi imi plac maricele si cu bratara metalica...m-ai innebunit ca acum numai la ceasul asta ma gandesc!!!! Vine ziua meaaaaaaaa!!!!! Buna ocazie...

ANCA si EMA EMANUEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Mamagiuliei, ecodrive e cum spune Codruta mai sus, kinetic, se incarca cica de la miscarea mainii.
Eu il port intotdeauna cand ies din casa si il scot intotdeauna cand intru in casa, nu s-a oprit niciodata.
Imi plac si mie ceasurile mari, dar cand le poarta alte tipe, mi se pare ca eu am mainile prea mari pt un ceas mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atunci eu nu inteleg nimic in materie de ceasuri ... stiam ca automatic inseamna ca functioneaza in baza miscarilor ... kinetic-ul l-am perceput in functie de lumina NU radeti !
Oricum, am dat zvonpress si cumpar variantele uomo/donna. Asa am rezolvat si cadoul sotului, in avans Am sa va zic unde a fost mai "ieftin"

Mutumesc fumos de sfaturi !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Mama Giuliei,
Daca vrei,ma pot uita si aici daca exista ceva reduceri la ceasuri,in perioada asta.
Eu m-am cadorisit de Craciun(nu io,mosu)cu un Citizen care-mi place la nebunie.Nu l-am gasit exact in poze dar seamana mult-mult cu cel din linkul dat de Teodora.L-am cumparat cu 150 euro,era redus cu vreo 100 de euro.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

E foarte fain modelul ala, Mama lu' Giulia, io zic ca poti sa ii zici persoanei sa ti-l ia eu am un model asemanator, tot Eco-drive, dar cu cifre arabe si cureaua e cu alb si galben, il am de 4 ani si merge impecabil. Incarcatul nu este prin miscarea mainii, dupa cate am citit se face prin ecranul ceasului, are un storage cell care retine energia acumulata timp de vreun an jumate. E un solar watch.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noah ma bucur ca am inteles eu bine incarcatu`ala Sar`na OanaB
Si sotul are un Citizen, de vreo 4 ani, e automatic si merge fara probleme
Sper ca in 2 saptamani sa le avem pe maini Abia astept !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Readuc in discutie acest subiect intrucat trebuie sa imi cumpar ceas. Ce am avut am pierdut acum cateva luni si mi-e greu fara.
Cautand pe net, am vazut ca sunt doua tipuri de mecanisme, quartz (cu baterie ) si automatic (se incarca prin miscarea mainii). Diferenta de pret dintre cele doua tipuri de ceas este cam de 1000 lei (la Tissot, ce vreau eu).
Ma interesaza daca merita sa dau banii acestia in plus pe un ceas cu mecanism automatic.
Voi ce recomandati?Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ohoho, ce vechi subiectul !
Eu atunci am luat Citizen-ul ecodrive si merge perfect.
Liliann, eu recomand ceasurile pe alte mecanisme decat pe baterii

Fie`mi i-am cumparat un Adidas pe baterie si am dat in mania Swatch-ului :D care e tot pe baterie.




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laima spune:

Noi de ani de zile avem numai ceasuri Tissot. Nu am avut nici un fel de probleme, indiferent de mecanism, asa ca iti recomand sa il iei pe cel care-ti place mai mult. Eu sunt pro baterie, ca nu-l tin tot timpul la mana, sotul e pro kinetic.

Mergi la inceput