cum pun poze pe forum

cum pun poze pe forum | Autor: bibi04

Link direct la acest mesaj

cum imi arat pozele pe forum pt ca sunt incepatoare si nu stiu,am vazut ca majororitatea au poze cu bebe multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Momentan albumul de la site nu este functionabil.Insa iti poti creea un album la un site de profil (yahoo!photos,www.webshots.com/" target="_blank">webshots) si apoi iti atasezi linkul aici,la semnatura.


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina , www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522" target="_blank">vevika & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna,

As vrea si eu sa ma ajute cineva sa pun poze. Eu am incercat pe webshots si pe yahoo dar nu mi-a iesit. pe webshots trebuie sa iti faci intai cont sau cum? Si care sunt pasii? Daca poate cineva sa imi spuna pe rand cum trebuie sa procedez....

Sau as putea folosi optiunea de album personal, dar nici asta nu a mers. Este functionala acum?
asa ca va rog sa imi spuneti cum sa fac.

merci!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

pe DC inca nu merg albumele.
Pe webshots pasi sunt urmatorii:
- urmeaza link-ul asta: http://daily.webshots.com/signup
- completeaza formularul (nume, tara, zip code, data nasteri, Id-webshots, parola, e-mail)
- alege ce fel de membru vrei sa fi free sau premium unde platesti lunar o suma "apasa butonu pe care scrie join now!
- in momentul in care ai apasat acel buton ai deja contu creeat, apasa upload sa incarci poze
- ai 2 obtiuni: 1. My public ShoeBox, unde pozele apar in acel album, sau sa alegi un album exiastent "fiind noua pe webshots nua i nici un album" sau 2. sa iti creezi singura un album, cu ce nume doresti
- daca apesi sa iti creezi album cu numele dorit de tine, trebe sa alegi categoria, daca vrei sa fie public "poate fi vizionat de oricne" privat "numai daca faci invitatie la cienva sa il vada", alegi Keywords / Tags=un nume dupa care iti poti gasi pozele testant doar acel nume.
- iei pozele din calculator de unde le ai, apesi start si cand pozele sunt incarcat pui nume daca doresti sau apesi save si gata
link-ul public trebe sa arate asa: http://community.webshots.com/user/gabbrieela unde scrie la mine gabbrieela la tine trebe sa scrie Id-ul ce lai ales pt webshost.

Sper sa te descurci, daca nu anunt-ama si voi incerca sa fiu mai clara cu explicatiile



quote:
Originally posted by Crinutz

Buna,

As vrea si eu sa ma ajute cineva sa pun poze. Eu am incercat pe webshots si pe yahoo dar nu mi-a iesit. pe webshots trebuie sa iti faci intai cont sau cum? Si care sunt pasii? Daca poate cineva sa imi spuna pe rand cum trebuie sa procedez....

Sau as putea folosi optiunea de album personal, dar nici asta nu a mers. Este functionala acum?
asa ca va rog sa imi spuneti cum sa fac.

merci!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"



Sanatate si numai bine

Pentru Barbye - una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Tine aripioara asta, voinice

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Gabbriela, merci mult de tot. O sa incerc sa fac asa cum mi-ai zis si daca nu reusesc iti spun.

pupici

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ok... bafta si sa pui si aici link sa vad si eu pozele

Sanatate si numai bine


Pentru Barbye - una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Tine aripioara asta, voinice

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Hai ca m-am impotmolit ca "tiganu' la mal" .
Am facut cont, am ales albumul insa nu stiu cum a fac cand trebuie sa iau pozele din calculator. Adica dau browse si imi apare fereastra de unde pot sa aleg insa eu vreau sa iau tot fisierul cu poze nu fiecare poza in parte. Am incercat sa iau tot fisierul dar nu ma lasa, trebuie sa iau fiecare poza in parte sa ii dau open etc. Cum sa fac? Ca sunt prea multe si ma apuca dimineata daca le iau pe rand!



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

deschizi fisieru ca si cum ai lua poza cu poza.
- klik prima poza
- tine apasat butonu SHIFT
- klik poza ultima care o vrei "se vor bifa toate" si dupaia enter


Sanatate si numai bine


Pentru Barbye - una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Tine aripioara asta, voinice

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Nu merge! Stiam si eu tot asa ca dai klik pe prima si cu shift le selectezi dar nu stiu de ce nu functioneaza. Asta se intampla numai acu cand trebuie sa selectez din fisier ca in rest comanda asta merge. Hai ca mai intreb si vad eu cum rezolv.
oricum merci mult pt ajutor.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

incearca ctrl+A
ar trebui sa faca acelasi lucru.

Sa facem ceva pentru Barbye!

MirelaV
pupicei pe burticei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Din pacate nu merge nici asa. Am intrebat si pecolegi si nici ei nu stiu de ce nu se selecteaza. Mai incerc.
merci!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput