Adoptia este un act divin

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Florice ,mi-a placut povestea voastra .Mi-a amintit de prima intalnire a noastra cu Andrei .Eram foarte stresati pentru ca dpc de care apartinea Andrei mai luase un cuplu care voia sa-l vada pe bebe si asteptau la scara blocului ,iar noi trebuia sa ne hotaram rapid la prima intalnire daca il vrem pe bebe .Am intrat in casa maternalei si am vazut un bebe razaret ,cu niste ochi albastri superbi ,care ,atunci cand l-am luat in brate si-a pus gurita pe fata mea si m-a umplut de balute .M-a dat gata ,iar mai tarziu aveam sa aflu gestul asta era un pupic ,asa ne-a pupat baiatul meu pana acu de curand ,o gurita mare ,deschisa aplicata pe fata.

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Foarte frumos!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Superb articolul!!!!

Imi doresc si eu atat de mult sa adopt un copilas...iar voi, mamicilor, imi dati sperante si aripi...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Tot respectul ptr cei ce fac fericit un sufletel nevinovat! Sunteti oameni deosebiti.

Florice sa va traiasca feciorul sa va bucurati de el!







corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandana spune:

felicitari pentru subiect si le doresc la cat mai multe cupluri sa ne urmeze exemplul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cmirela35 spune:

Eu,fetelor,as zice ca adoptia este un act perfect normal...Divin?Divini sunt ei,puiutii care stiu sa ne bucure...Zambetul unui copil e la fel de important,chiar daca l-am(sau nu)nascut noi.
Divina,cred eu,este maternitatea sub orice forma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Poate sunt eu acum intr-o situatie mai special, insa ce faci cu toata dragostea si toata bucuria si nadejdea de atunci de cand ai luat copilul, ce faci atunci cand copilul creste , devine adult si te paraseste pentru a se intoarce la cei ce l-au parasit?????

Oare de ce nu sunt manuale, carti si pentru parintii naturali, care sa ii invete ca , copii nu sunt accidente, nu sunt catei ce pot fi parasiti, ca este nevoie de responsabilitate, ca e vorba de viata unui copil.
Poate ar trebui sa fie in scoli ore precum cele de religie sau matematica, ore in care sa te pregateasca pentru viata, ore de sexologie, care sa te invete sa previi accidentele ce duc la nastrea unui copil!
Cred ca se trece mult prea usor peste acest fenomen, prin care copii sunt parasiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

quote:
ce faci atunci cand copilul creste , devine adult si te paraseste pentru a se intoarce la cei ce l-au parasit?????


ce te faci cand copilul creste, devine adult si te paraseste pentru o alta familie, familia lui (si eventual sta cu socri) ?!
SAU
ce te faci cand copilul creste, devine adult si te paraseste ca sa se mute definitiv in Canada, SUA, sau Congo?!

ioana, mamica de boboc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balahura spune:

Buna sunt Emi
Va multumesc ptr povestile voastre sunt foarte emotionata am trecut prin multe grele sa pot face un bebe iar acum mi sa inchis dosarul adica mi sa zis nici o sansa numai la vitro iar sansele sunt la 20% la suta dar numai sunt instare de alte interventi si dezamagiri, iar sotul meu este f hotarit sa adoptam un copil el a scris pe forum si mi-a zis cind imi revin cu pshicul sa citesc si eu.MA bucur ca am citit si eu.Chiar cind am crezut ca nu o sa mai pot zambi dar sa intamplat chiar si cu lacrimi Va doresc sa aveti parte numai de bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dredis spune:

Ma iertati ca intru si eu in vorba............nu am vazut decit mamici pe aici.........eu sunt tatic........sper sa nu deranjeze.

FELICITARI PENTRU ARTICOL
ESTE DEOSEBIT, SINCER, EMOTIONANT, PLIN DE DRAGOST

Eu cred ca cei care isi aleg parintii sunt copilasi.........avind in vedere teoria reincarnari. Nu are importanta ca nu este din singele tau, sau ca nu tu l-ai creat, el vine acolo unde TREBUIE sa vina.
Sunt o multime de cupluri, mame care biologic sunt sanatoase si tot nu pot sa nasca.......DE CE?....inca nu s-a gasit sufletelul mic pentru ele.
Daca vezi un copilas si prin ochii lui ii vezi sufletelul si poti sa fii atit de deschis incit sa il intelegi............este o minune.
Eu am un copil din prima casatorie si vrem cu sotia sa adoptam o fetita .............ne dorim mult si sper sa avem succes. Sa ne gaseasca si pe noi un sufletel...........

Mergi la inceput