Viata dupa divort?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eram in tren cu vladut acum doi ani si jumatate sa spun asa pe vremea cand eram la brasov, iar vladut er ade o candoare desavarsita, veneam la bucuresti in vizita la tati, eram in tren , vlad m-a luat de gat si mi-a spus "tutuico te iubec!" imi spunea asa ca tati imi spunea asa....era si un domn cam la 55-60 de ani cu noi in compartiment caruia i-au dat lacrimile cand l-a auzit pe vladut.

A inceput sa vb cu no sa ne spuna ca are o fata care e bine in bucuresti are o viata frumoasa dar va pleca in canada, iar i-au dat lacrimile, apoi mi-a povesti de fetita lui cand era ca vladut si cum intr-o seara cand el venise de la serviciu cea mica se ascunsese in hainele lui si a inceput sa i le miroasa, cand a intrebat-o ce face mi-a i-a spus ca vrea sa stie cum miroase tati al ei, sa va spun ca ii siroiau lacrimile pe obraz, apoi la sfarsit mi-a spus ca el a pierdut cei mai frumosi ani ai copilului lui ca nu ARE AMINTIRI CU FETITA LUI CAND ERA MICA..el nu era despartit de sotia lui dar........serviciu, cariera i-au rapita aceste amintiri!

stiu poate sunt off topic dar exista si un m oment al adevarului cand tragem linie si adunam.......asta a fost adunarea domnului din tren care pentru mine a fost ca o lectie de viata, i-am povestit si sotului aceasta experienta ...

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ieri mi-a cerut sa-i trimit certificatul de casatorie sa depuna dosarul pt divort...e nebun, e absolut nebun

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Madau
daca te incalzeste cumva, sa stii k doar el pierde . Si pierde ce are el mai pretios in viata asta, copilul.
Imi pare rau ... fii puternica ! Suntem aici alaturi de tine !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

tu ar trebui sa depui dosarul, el sa fie paratul...

imi pare rau, fii puternica!

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Cateodata stau sa ma gandesc cat de nemernici pot fi unii barbati.
Nici macar nu e vorba ca vrea sa se desparta de nevasta, ok,sa zicem ca e decizia lui. Dar modul in care o face este sub orice critica, greu de comentat, stai si te intrebi ce mai urmeaza.

Imi pare rau dar nu m-am putut abtine.

Madau, uff ce greu trebuie sa-ti fie. Incearca sa nu te gandesti deloc la el si la trecutul vostru in perioada asta crunta.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel03 spune:

Astazi i-am facut petrecerea celei de-a 5-a aniversari a fiului meu. De mai bine de 4 ani il cresc singura, intrucat exul a pus in balanta 11 ani cu mine si o aventura (acum relatie oficializata) cu o colega mai mica cu 10 ani, iar balanta n-a inclinat in favoarea mea. Vineri a trecut pe la noi, si la invitatia copilului, el il refuza, intrucat "nu se va simti bine la petrecere" (facuta acasa). Nici nu s-a gandit ca poate e mai important ca fiul lui sa se simta bine si el sa pice pe plan secund. Invitatii erau fratele lui si cel mai bun amic de-al lui, tocmai pentru a nu crea situatii neplacute pentru el (restul invitatilor vin maine). Ce vreau sa spun, este ca sunt 'tati' care nu au instinct patern; iubesc copiii, DAR la capitolul responsabilitate, prioritate el versus copil stau mai prost. Eu, ca adult, pot intelege, dar un copil de 5 ani, mai greu.
Madau, sper sa depasesti aceasta etapa dureroasa si sa te remontezi cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Madau, imi pare tare rau ca ati ajuns intr-un asemenea punct. Ca el pierde asta e lesne de inteles, cel mai dureros e ca si voi pierdeti, si cea mica mai mult. Si ea nu merita.
Ce poti sa faci acum? Sa te concentrezi pe cea mica. Numai ea te poate face sa depasesti momentul, iesi cu prietenii redescopera-i pe cei adevarati, vorbeste si deschide-ti sufletul, in felul asta te descarci, de povara asta. Mai ales daca esti o fire comunicativa (si-mi dai impresia ca asa esti).Eu sper sa se intoarca atunci cand tu esti deja vindecata de el. Nu meriti asa ceva . Acum il vrei, dar cand iti vei limpezi gandurile iti vei da seama ca tu nu meriti sa ti se faca una ca asta. Nici tu si nici Mirunica.
Te pup

Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Madau, lasa-l sa plece... o sa-i multumesti intr-o zi ca a facut el acest pas. Viata voastra de acum e nashpa rau, tu nu erai in stare sa pui capat acestei relatii, noroc cu el ca te-a ajutat sa iesiti amandoi din agonia asta. Iti doresc din suflet sa reusesti sa-l uiti cat mai repede si sa te pui pe picioare.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Stati asa ca nu-i asa...in sfarsit am reusit sa "comunicam" si sa stam de vorba despre toate lucrurile care s-au intamplat si care au dus la nebunia asta dintre noi si am hotarat sa incercam sa ne refacem relatia. O vom lua usurel, putin cate putin si eu sunt convinsa ca vom reusi. Cel putin din punctul meu de vedere, voi incerca sa nu mai repet greselile care ne-au adus aici, stiu ca pot face asta. Si am incredere ca va fi bine....ne vom muta in casa noua, va veni si el peste un timp inapoi, asa a promis, si am incredere deplina in asta. Trebuie sa facem sa fie bine, i-o datoram in primul rand celei mici, ea are nevoie de o familie adevarata...si o va avea. Ea merita totul...pt ea vom lupta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Madaudar a rupt sau nu relatia cu cealalta?
Fii prudenta in ce priveste noul comportament al "domnului", ca o noua dezamagire te va rani mult mai rau. Oricum ai trecut printr-o experienta cutremuratoare
Nu zic sa nu fii optimista, dar incearca sa vezi situatia la rece, asa cum e, nu cum ai vrea sa fie. Tare n-as mai vrea sa scrii ca suferi din nou

Refacerea relatiei va necesita multa rabdare si intelegere , dar daca exista vointa din partea amandorura, nimic nu e imposibil.

Multa bafta!

Mergi la inceput