Implantul dentar, stie cineva ce dezavantaje are?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


sunt bine, cel putin acum.
plecata de la ora 16, am ajuns la ora 20 acasa.
Dr. a venit la ora 18, asa ca am pierdut vremea prin Mall. Mi-a facut anestezie si pe urma au pregatit pe acolo, ma uitam la alea si cu frica. Mi-au pus o chestie pe fata, numai ochii, gura si nasul era afara. cica era camp steril si sa nu pun mana.
Dr. a inceput totul la ora 18.30 si la 19 era gata. Mi-a dat niste gauri si mi-a pus 2 cuie in cap. asta a fost expresia lui. Nu m-a durut nimic, singura chestie naspa era sangele pe care-l simteam in gura. aspira tipa aia, dar tot nu lua tot.
Dr. e putin cam pesimist, ca nu va tine, caci am putin os. Mi-a pus o aditie de os, am facut o radiografie si am cumparat o plasa de medicamente. sper sa nu-mi pice, ca am pus-o!!! ca sa-mi refaca osul ma costa cat un Logan. sper sa nu ajung sa-i cumpar o masina doctorului.
Peste 2 sapt. merg sa-mi scoata firele si cred ca sa-mi scoata si lucrarea din partea dreapta.
Mi-a zis ca lasam 6 luni sa treaca, ca sa se refaca bine osul si pe urma punem dintii.
acum am luat un antibiotic si nurofen.
cica ma voi umfla putin, caci mi-a dezlipit gingia de pe os si asta e o reactie normala a organismului.
e bine totusi, efectul a cam trecut dar nu ma doare tare. e o durere suportabila, la cate copcii am.

merg sa stau cu punga de gheatza la obraz.
nu a fost asa traumatizant cum imi imaginam.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si ca sa fie tacamul complet...sunt si umflata si vanata.
noroc ca nu ma doare, sper sa treaca restul..in curand.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Giova sper ca in curand te vei simti mai bine. Gandeste-te cu optimism la viitor! O sa stea acolo implanturile nu bine, foarte bine!
Foarte bine ca ai pus gheata. Eu am avut treaba dupa aceea si nu mi-am pus, desi mi se spusese si mie. Dar de umflat si invinetit tot nu am scapat. Medicamente am luat si eu o saptamana.

Multa multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Eva cam cat timp ai fost umflata si invinetita?
Medicamente iau 5 zile, algocalmin nu e cazul. bag augumentin si nurofen, clatesc dupa fiecare masa cu apa de gura Corsodyl.
eu imi fac probleme din cauza osului putin....de aceea ma si tine cu astea 6 luni, pana sa le redeschida ca sa puna suruburile si dintii.
Tu ai dintii pusi? ti-a redeschis gingia, daca zici ca ti-a picat surubul.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Mie mi-a pus in aceeasi zi cu scosul firelor si partea externa (suruburile). Nu am lucrare inca si mi s-a recomandat si mie peste 8 luni ca sa pun lucrare.
Azi trebuia sa imi mai pun inca 3 dar am facut o criza de colica renala si am amanat.
Cam o saptamana am fost invinetita. Bine, a disparut incetul cu incetul...A! si a trecut prin toate culorile...vanat, verde, galben...
Aproape aceleasi medicamente am luat si eu, dar in loc de nurofen aveam arthrotex, parca. Si mai am folosit si spray Hexoral.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Cu osul am avut si eu aceeasi problema: prea subtire, dar... Vedem daca tine sau nu. Nu mai aveam nici o solutie, am zis sa incerc si asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mersi de lamuriri. azi dimineata aveam umflata si pleapa de jos a ochiului. cine stie cum ma trezesc maine. oricum nu mai sunt chiar ca si azi dim., dar sunt cam mov pe fatza. Nu-ti mai zic cum se uita lumea la mine pe strada.
cate suruburi se pun la un implant? si cat costa? aici parca e 100 euro surubul, dar nu stiu cate pune, nu am intrebat. de pus cred ca le pune dupa 6 luni, asa ca pana atunci am pace si timp sa strang bani.
Trebuie sa-mi dau jos o lucrare, din partea dreapta, cam aceeasi dinti(imediat dupa canini, sus), sa vedem ce dezastru e si acolo. Ma rog la DD sa nu trebuiasca sa-i scoata pe toti, ca de nu...inca 3 implanturi. Oricum, numai dupa Paste merg sa-mi dea jos lucrarea. nu risc sa fiu vanata.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu ma duc luni sa imi ia amprenta ca au trecut 6 luni de la pusul pivotului. abia astept sa am dinte nou!!
Giova sper ca esti mai bine si a trecut umflatura.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Roxana bafta!!!

a trecut umflatura, in schimb sunt mov, verde, galbena.
Cred ca ieri toate mamicile din parc m-au barfit:" uite si la asta, a caftit-o barbatul". Tare ciudat se uitau la mine.
Asta sa fie tot baiul, important e sa-mi tina implantul.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani33 spune:

Roxana, vad ca esti din Constanta. La ce doctor mergi, in Constanta sau in Bucuresti?
Merci,
D

Mergi la inceput