Shakira vine la Timisoara!!

Shakira vine la Timisoara!! | Autor: Idora

Link direct la acest mesaj

Shakira vine la Timisoara cu 100 de tehnicieni si 17 TIR-uri de echipament

Shakira va concerta in 17 iulie, la Timisoara, pe stadionul 'Dan Paltinisanu". Dupa ce informatia a fost negata in dese randuri, ieri, organizatorii evenimentului au oferit detalii despre recitalul pe care diva columbiana urmeaza sa il sustina in orasul de pe Bega. 'Concertul de la Timisoara este o avanpremiera a turneului mondial pe care Shakira il va sustine in aceasta vara. Vine pentru prima oara in Romania. Timisoara reprezinta prima noastra optiune in organizarea de evenimente muzicale exceptionale. Acest oras merita din plin un astfel de concert", a spus Bogdan Enoiu, unul dintre organizatorii concertului. Pentru spectacolul de la Timisoara, pe Bega vor sosi nu mai putin de o suta de tehnicieni imbarcati in 17 TIR-uri si autocare.
'Shakira este prima optiune a romanilor. Am realizat un clasament si a devansat nume ca Madonna, Celine Dion, Eminem sau DJ Tiesto", au motivat organizatorii alegerea artistei pentru acest concert. Biletele pentru spectacolul din 17 iulie se gasesc, momentan, doar pe internet, la adresa www.myticket.ro, iar din 15 iunie vor putea fi cumparate din reteaua Diverta. Pretul unui bilet incepe de la 60 RON si ajunge pana la 150 RON. Se pare ca vedeta latino va sta la Timisoara patru zile, dar nu s-a stabilit inca programul pe care il va avea Shakira. Desi organizatorii nu au dorit sa spuna unde va fi cazata, se zvoneste ca vedeta va locui in vila internationalului roman Paul Codrea.

Sursa: Gandul
13 iunie 2006

Ce m-as duce si eu la concert dar e cam departe

------------------------------------------------------------------------------
Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum.

În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar(George Orwell)
poze
Liseberg-Göteborg

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

felicitari timisoarei pentru alegerea cantaretei!!!
si eu m-as duceeeeeee!!!!!!!!!!!
Din pacate si distanta bucuresti-timisoara si retur este cam mult pentru noi, in special ca nu avem cu cine sa-l lasam pe puiul nostru....
Oare nu se poate un schimb.... sa mearga depeche mode la timisoara si sa vina shakira in bucuresti??????

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Pai,mai Laura....chiar toate lucrurile bune din tara asta sa se intample numai la Bucuresti?

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

asa am vrea noi,bucurestenii.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Ai dreptate Ana! Oricum, voi timisorenii meritati mai mult decat noi. Si spun asta desi imi place tare mult bucurestiul. Dar, sincera sa fiu, daca as fi obligata sa ma mut intr-un alt oras din romania... in timisoara as veni !!
Asa ca..... distrati-va, dansati, cantati,... bucurati-va de shakira !!
Cine stie, poate ajung si eu totusi....

Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Si eu as vrea sa merg dar din pacate distanta ne omoara!

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by laura_dimitris

Ai dreptate Ana! Oricum, voi timisorenii meritati mai mult decat noi. Si spun asta desi imi place tare mult bucurestiul. Dar, sincera sa fiu, daca as fi obligata sa ma mut intr-un alt oras din romania... in timisoara as veni !!
Asa ca..... distrati-va, dansati, cantati,... bucurati-va de shakira !!
Cine stie, poate ajung si eu totusi....

Laura mama lui Dimitrakis



Laura,era doar o remarca amuzanta....
Diadaniela,asemeni,doar o rermarca amuzanta...
Laura,revin la tine....ma bucur de tot ce se petrece bun in tara noastra,de faptul ca atatea personalitati vin aici si ca sunt artisti cunoscuti pe mapamond care vin si sustin aici concerte...uite asa mai aude si vestul lucrusoare minunate despre Romania,zic eu si ma duce cu gandul la faptul ca poate exista fani care strabat ceva distante numai ca sa participe la concertele idolului lor...poate asa e si aici,cu Shakira...Ma rog,se pare ca m-am lungit.Ce vroiam sa mentionez,ca eu nu sunt timisoreanca,locuiesc aici printr-o sumedenie de imprejurari si evenimente din viata mea...pentru mine faptul ca un concert cu cei de la Depeche Mode sau al Shakirei...se tine la Timisoara sau la Bucuresti...nu prea conteaza.Tot la noi in tara este...
Sa aveti parte numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Mi-am dat seama draga Ana !!
Iar ceea ce am spus, am spus ca sinceritate. Cel putin, asa percep eu...
"meritati mai mult " in sensul ca sunteti mai veseli, mai deschisi...
Oful meu era ca dupa depeche mode nu ma innebunesc deloc. Parca mai mult mi-au placut cei de la Pet Shop Boys....
In schimb.... Shakira..... "KILA" cum ii spune baietelul meu de 3 ani... Of, of!
Ai mare dreptate si cu faptul ca, pana la urma, tot Romania este !



Laura mama lui Dimitrakis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

Shakira, celebra cantareata columbiana care va sustine pe 17 iulie un concert la Timisoara, a cerut ca in perioada pe care o va petrece in Romania sa ii fie puse la dispozitie tacamuri din argint.
Lista de cereri a artistei nu cuprinde insa pretentii exagerate, informeaza organizatorii concertului, Emag!c Entertainment. Shakira mai vrea multe fructe, in special exotice (papaya, mango, kiwi, banane), peste si fructe de mare, sucuri naturale si multa apa plata.

Sursa: Compact

oare sarmale mananca?

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si eu as merge, dar n-am cum, bebe e inca prea mica ptr atata drum
Distractie placuta, celor care mergeti

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

si mie imi place, si mi-a placut intotdeauna. nu sunt pe invers da-mi place cum arata imi aduc aminte acum cativa ani cand nu era asa cunoscuta, cel putin nu pe la noi, i-am aratat-o sotului si a zis ca are fundul mare. na, atata a avut de comentat, dar numai uitandu-te la ea puteai sa-ti dai seama ca va ajunge departe. Avea stilul ala sexi dar cuminte. Despre muzica nu comentez, fiica-mea danseaza pe meoldiile ei in draci.

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Mergi la inceput