Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Alexandra, e voie cu mincare, dar nu merita pentru ca la ei e mai ieftina. Am cumparat brinza, cacaval-foarte bune si la cel mult 2/3 din pretul produselor din Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Cine a fost, la 4* este frigider in camera? si daca nu oare cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by nunus

Daca va ajuta, puteti incerca la solis travel, noi am avut o experienta ok cu ei. A doua zi la pranz aveam deja confirmarea.
Bafta!







Nunus,am apelat la agentia asta ,am facut rezervarile si am platit avansul azi dimineata.
au fost foarte prompti . multumesc pentru sugestie.
mergem la hotel Admiral 5* la pe 31 iulie.
Craciunita ,am incercat sa-ti mai vad pozele ,da' nu merge site-ul.
multumesc fetele pt ajutor. e tare util topicul asta.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Fetele I'm back :(
So, nu am citit tot ce s-a scris intre timp, am sa va spun impresiile mele.
Am stat la hotel SUNRISE (complex Primasol). Atentie, cine are bilet la Sunrise, cand il cauta (e cam cocotat) sa intrebe de Excelsior (de asta stie toata lumea, e din acelasi complex). Asta nu inseamna ca este departe de plaja, trebuiesc coborate niste trepte si se ajunge imediat.
A fost super. In vama n-au fost probleme (apropo, nu ocoliti Free shop-ul la dus spre bulgari, sunt niste preturi de preturi).
Din Ploiesti pana la Sunrise am facut fix 433 km.
Dupa vama bulgara, la vreo 10-15 km pe dreapta, este o pensiune-carciumioara draguta si curata - se mananca super bine (cam 12 euro 2 supe +2 felul 2+ o bere +2 sucuri).

Cursurile de schimb :
-hotel: 1 euro=1,85 leva
-la casele de schimb din statiune: 1 euro=1,88 leva
-in varna (ca am fost si acolo, la Delfinariu si prin oras): 1 euro=1.95 leva

Noi am fost in Varna cu autobuzul, sunt 17 km si biletul este 1,6 leva. Daca mergeti cu taxiu-ul este 40 leva. Vin permanent autobuzele (toate cele care au 9 in "coada" -109, 309...samd).

Despre hotel: 3 stele all inclusive. mancare - bufet suedez dimineata+pranz+seara - mancare f. variata, multa si buna (salate aperitiv, aperitive, mancare gatita mai multe feluri, fripturi, garnituri, salate,fructe, prajituri, torturi ) - iti tre'10 burti. Camera mare, impartita in 2 printr-o perdeluta :D - zona copilului, zona parintilor. Curat, ingrijit. Patru piscine dintre care una acoperita si una pt. copii cu tobogan cu apa. Loc de joaca pt. copii cu 2 leagane si un tobogan.
Peste drum de hotel un restaurant a la carte - aveai o seara gratis acolo in all inclusive (am mancat rechin, fructe de mare si alte bunatati :D)
Bautura gratis, cat poti duce (coctail-uri, bere, vin, sucuri) - dar numai bulgareasca (vinul este cam nasol).
Asa, mai era un fel de "teatru" in aer liber in care in fiecare seara "animation team" a hotelului dadea spectacole. Dragut , erau chiar simpatici (intr-o seara a fost remember Abba - m-a uns pe suflet). Acolo, in zona respectiva (f. mishto, numai intre copaci), era si bar :D.
Plaja curata, apa curata. 6 leva sezlong, 3 leva saltea, 7 leva umbrela.
Una peste alta mi-a placut, dar am avut asa o senzatie k sunt in Germania (peste 90% nemti) si pana si femeia de serviciu stia germana :D. Personalul este f. dragut si amabil, dar cu nemtii is si mai draguti :D. Probabil ca au tema clara.

Acum, fetele care ati fost, animation team-ul de la noi, le punea mereu o melodie in germana, cantata de un tip sau o formatie si dansau aia intr-o veselie. Era ceva ritmat, cu pasi "anume", cam k la meneaito "al nostru". sareau, la un mom. dat strigau si "hey", faceau si niste miscari ca la inot, toata lumea stia sa o danseze (adica nemtii).Cred ca o fi un hit ceva, pe la nemti. Are careva idee cum ii zice ca sa o caut (k lu barbatu-meu i-a placut tare mult :D)?
pupe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Buna fetelor,

pentru cine ar vrea sa faca un tur prin cateva hoteluri si Albena va dau o adresa :
http://www.vacanta.net/albena.php#
mie mi-au placut si am privit cu regret stiind cum anul trecut cautam informatii de acest gen.
Succes in alegerea voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Cristina, ai iesit pe la Giurgiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Dia, ma bucur tare mult ca ai reusit. Eu incercasem la Marshall si m-am enervat. Cand mi-au raspuns ei, aveam deja biletele in partea cealalta... Si noi tot la Admiral mergem, numai ca la inceputul lui iulie 3-10. Foto bune de la Admiral mai poti gasi pe site-ul celor de la Balkanair.

sa aveti vreme si vremuri bune...

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Lenus ,esti nepretuita!
multumesc mult!
frumoase pozele. imi plac.
de abia astept sa ajung.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nunus spune:

Esti draguta !!! Daca as fi in stare sa postez si o harta (cu hoteluri, parcari, restaurante...) foarte buna a Nisipurilor, pe care am gasit-o cu greu... Trebuie sa cer ajutor "husband-ului".

Lenus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

quote:
Originally posted by Cristina

Fetele I'm back :(
A fost super. In vama n-au fost probleme (apropo, nu ocoliti Free shop-ul la dus spre bulgari, sunt niste preturi de preturi).
Din Ploiesti pana la Sunrise am facut fix 433 km.
Dupa vama bulgara, la vreo 10-15 km pe dreapta, este o pensiune-carciumioara draguta si curata - se mananca super bine (cam 12 euro 2 supe +2 felul 2+ o bere +2 sucuri).


Cristina&Sanziana



Cristina, pe unde ai iesit din tara? Ca io visez la acest duty free... si indiferent unde e , pe acolo iesim...
Multumesc mult,



Mergi la inceput