Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Jocelyn, iti raspund eu, dar nu in legatura cu Albena, ci cu Balcicul. Noi asa am plecat, n-am rezervat nimic si am gasit foarte frumos si ieftin. Nu stiu daca e valabil si pentru Albena, dar de ce nu?



Balcicul e mai departe? ce inseamna frumos si ieftin, mi-ai putea da niste detalii? -nume hotel, preturi. multumesc mult, cand ai timp.



If you don't stand for something, you'll fall for anything.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

Dienuta nu ziceam in sens peiorativ. eu caut agentie buna cu care sa ma inteleg frate ca toti zici ca sunt dusi cu capul nu alta. tu le spui un hotel ei iti dau altul, tu le spui nisipuri si ei iti povestesc Albena, Balcic. ieri am sunat la o agentie sa fac rezervare la Green eu ii spuneam Green ea ma innebunea cu Elena. si la un moment dat i-am zis NU VREAU ELENA!!!! Vreau Green! "da sigur va trimit proforma imediat. zic bine, ok, dar rezervarea ??? sa stiu ca gata am camere??? aaaaaaaaaaaaaaaaa, pai asteptati 48 de ore".si o intreb atunci proforma de ce o trimiteti inainte? "pai sa stiti cit aveti de plata". ok bun. dar oricum nu platesc nimic inainte.asa ca Dienuta intelegi intrebarea mea, intrebam pur si simplu sa ma duc la niste oameni normali.
Da MARA nu are site?

nu mai tin minte cine intreba de "asa cu bani in buzunar" - eu personal nu te-as sfatui, pentru ca hoteluri sunt full si risti sa nu gasesti nimic. poate sunt un pic mai ieftine dar nu foarte mare diferenta crede-ma ca noi am experimentat in 2004 exact in Bulgaria, si de atunci am zis pas, rezervam, mai ales ca acum mergem si cu copilul. daca vrei totusi sa te duci, incearca Nessebar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Balcicul nu este statiune, este orasel. ESte mai aproape cu vreo 5 km decit Albena. Are si hoteluri, terase, restaurante, dar nu are plaja foarte mare. Pentru cei care merg cu copiii nu cred ca este locul ideal, dar pentru perechi este tare frumos si romantic. Noi am stat intr-un apartament cu 3 camere care costa 32 de euro pe noapte. Nimic luxos, dar curat, cu bucatarie, televior, terasa... In functie de buget, cel de la agentia turistica pe care am gasit-o acolo ne-a cautat ce vroiam. Am intrebat si de Varna si ne putea face rost si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

lucas - e prima oara cand plecam prin agentie, asa ca chiar habar n-am ce inseamna una buna sau nu; din punctul meu de vedere, tipa de la mara, se numeste (geta ioanide) a stat vreo ora si ne-a lamurit cu absolut tot ce aveam nevoie, e clar ca e competenta. nu stiu daca astia au site, dar au atatea oferte incat cred ca cu greu le-ar strange pe un site cu tot cu poze, etc. au in schimb cataloage de sute de pagini pe fiecare tara in parte; pacat ca sunt in nemteste.
aa, ce m-a amuzat pe mine : aveau acolo sejururi prin caraibe si croaziere prin Brazilia care ajungeau la 10.000 euro/persoana; ne-am holbat la poze; stiati ca exista 5*+ ? intreb si eu ce inseamna, si tipa imi raspunde zambind : "hai sa zicem ca tot sejurul va sta la dispozitie macar un negru mititel care sa va faca vant cu evantaiul...", normal ca sotul meu a bagat una din top : "aaa, nu ne intereseaza, noi suntem sensibili la curent..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

diana, ce haiosi ati fost cu faza cu 5*+ si ...curentul...
da exista 5*+ exista si 6* chiar si 7* (hotelul burj al arab din dubai si cred ca nu e singurul). hoteluri de 6* gasesti cateva prin mauritius ,seychelles si in maldive parca.

cat despre agentzia mara cred ca ati facut o alegere buna. da, ei sunt dealer tui si sunt dintre cei mai vechi in sistemele de rez on line. sper sa nu fii dezamagita si al intoarcere sa ma balacareshti..

ma bucur ca te-am binedispus cu mesajul meu anterior. eu nu am fost plecata cu cei de la tui niciodata ,dar in schimb cu neckermann, thomas cook si der tour, da. au multe oferte speciale (neckermannu` are cataloage chir, de lats minute, care apar cam cu o luna inainte de plecare si-s super bune ca tarife!); last minuturile sunt vero la acest tour operatori germani si mertita de mers cu ei.

merci de informatziile cu taxele!
numai bine! succes in toate cele!


roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

ioana bebe beca cat e valabila vigneta de autostrada la bulgari? o luna sau e pe zile? oare cume avantajos de luat? una la dus si una la intors (asta in aczul in care sunt vignete de o zi) sau una singura pe o durata lunga pe care sa o ai si la dus si la intors?

taxe la greci exista? pe vremuri erau, parca dar nu mai stiu in ce cuantum.....; ideea e: cam cat ne costa per masina/ dus intors/ drumul bucuresti- grecia si retur? e cam 100 euro? mai putin? oare mai mult?
in mare si aproximativ?

multumim mult!!!!!!!



roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velma spune:

Lucas, poti accesa www.mara-travel.ro. Succes!
Mamicilor, cine a mai calatorit cu autocarul avand un bebe? Al meu e cam nabadaios ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo lina spune:

lucas,
ptr green park incearca si aici: http://www.elysse.ro/vacanta-bulgaria6.htm - cred ca preturile sunt ca la balkan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandra spune:

Fetelor stiti cumva cu ce mancare se poate trece granita la bulgari? Adica e voie cu conserve, cascaval ambalat, etc?

Multumesc,
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Roxi, vignetele lor sunt pe perioade, parca : 1 saptamana, 2, o luna si platesti in functie de perioada pe care o stai.
La greci nu sunt taxe, se plateste doar autostrada.
Drumul dus-intors, cu taxe, carte verde, benzina, tot tacamul costa, dupa calculele mele, in jur de 270Euro, in functie de consumul masinii si de distanta parcursa.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput