Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiiana spune:

Fetelor , daca vreti sa faceti rezervari online fara agentii va dau un link , o prietena de a mea a plecat de mai multe ori asa.Anul asta pleaca in Spania.Si ea la randul ei a aflat de la altii.
www.booking.com. La search bagati Golden Sands si va afiseaza mai multe hoteluri.Printre ele este si hotelul Helios Spa , unde s-a cazat danat.Sper sa va fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Multumesc pentru aprecieri ref poze fetelor! Si eu le revad si visez inca...a fost prea scurt, e clar! Acolo merita sa stai cam 10 zile, asa probabil simtit ca te relaxezi. Mi-e dor de mare deja...

Iesirea pe la Vama Veche e super buna! Liber, noi nu am avut pe nimeni inainte nici la dus nici la intors, cu toate astea s-au pierdut cca 30 min de fiecare data, deoarece domnii vamesi (si romani, da' nici cu bilgarski nu mi-e rusine!) abia se misca, sunt deosebit de importanti....Mie una mi s-a parut ca ne pun cam multe intrebari: unde am fost, la ce hotel am stat, ce am facut acolo, cat ne-a costat....hmmmm, mai aveam un pic si le ziceam vreo doua

Noi am ales varianta asta de traseu fiindca e bucata aia de autostrada buna si am vrut sa evitam vama din Giurgiu care sigur e mai aglomerata.

Cat despre cazare, cele din Bucuresti de ce nu mergeti la agentia Balkanair? Nu le fac reclama, dar eu cautand la mai multe agentii oferte, am constatat ca ei o au pe cea mai buna (ieftina), sunt expeditivi, te rezolva rapid si-ti dau amanunte (e un bulgar acolo si stie de la fata locului).


"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Roxi, taxele la Giurgiu sunt mai mari, vreo 150 lei noi dus-intors. Iar la bulgari vreo 6 , nu mai stiu. Spaga ne-au cerut bulgarii (o atentie) si am at vreo 2 Euro.
In rest, drumul pana la nisipuri este bunut, se parcurge si o bucata de autostrada... nu am vazut nici un echipaj de pilotie nici la dus, nici la intors.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Eu inca nu am facut rezervare pt ca nu am ok de la servici pt concediu. Sper sa nu fie prea tarziu. Desi e clar ca e mai frumos la Nisipuri, parca totusi pt mers cu un copil mic (1,5 ani) e mai bine in Albena, ce ziceti?
Stie cineva daca la Ralitsa Superior au parcare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Cine imi poate spune si mie cum stau bulgarii cu farmaciile?
Daca se imbolnaveste bb eu ce fac? Si nici nu pot cara tot felul de antibiotice cu mine. Voi mai lua ceva pastile dar cine stie? In concediu pot apare multe. Deocamdat intreb ,cand ma voi intoarce va voi povesti. merg la Berlin goden si am vazut si pozele puse da danat si am inceput sa tropai ca nu mai am rabdare. vreau sa plec mai repede.
Ralitsa nu e undeva departe de plaja?
si pana la urma trebuie asigurare medicala sau nu??? Ca parca este si un acord intre tari ceva.... sa mai fac? voua v-a cerut cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

quote:
Originally posted by Bebe Beca

Roxi, taxele la Giurgiu sunt mai mari, vreo 150 lei noi dus-intors. Iar la bulgari vreo 6 , nu mai stiu. Spaga ne-au cerut bulgarii (o atentie) si am at vreo 2 Euro.
In rest, drumul pana la nisipuri este bunut, se parcurge si o bucata de autostrada... nu am vazut nici un echipaj de pilotie nici la dus, nici la intors.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004




ehehe! uite cine mi-a scris! frumoasa mama de rebeca!

multumesc mult ioana!

asa putin ati dat spaga la bulafri? 2 euro si a mers doar cu atat? noi ne gandema minim la 10 euro...; dar daca merge si cu mai putin, ura!!!!!!

multumim inca o data !

pupici tuturor plimbaretzelor!



roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Danat v-ati facut asigurare medicala pt voi si pt copil? V-a intrebat de ea in vama?

Noi plecam sambata pe 17 si stam 10 nopti la Albena.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Noi ne-am facut asigurari medicale (copilul este trecut pe cea a unuia dintre parinti) pentru ca asa am vrut noi, sa fim acoperiti, nici nu costa prea mult. Stiu ca nu e obligatoriu sa le faci, doar cartea verde se cere la vama.

Cat despre farmacii, am vazut cateva (apotheke) si in Nisipuri. Insa noi, ca sa fim linistiti mereu cand plecam cu copilul undeva, luam aproape toate medicamentele pe care le are acasa. Ca sa suflam si-n iaurt!



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Da, Ralitsa e mai departe de plaja, dar nu ma deranjeaza. Deci nu stie nimeni daca au parcare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velma spune:

Daniela, Ralitsa Superior are parcare sigur. Stiu de la agentia de unde ne-am procurat biletele. Noi mergem la Kaliakra dar prietenii nostrii merg la Ralitsa incepand cu 1 iulie. Cand se intorc o sa postez info si eventual poze.

Mergi la inceput