Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maddy26 spune:

Ei , sper sa aveti mai mult noroc decat mine ...si sa va raspunda cei de la hotel ..Eu nu am reusit sa contactez Sunrise sub nici o forma ..Am dat reveniri , peste reveniri ...
Ii exasperasem pe ceui de la agentie ( Europa )..Pana la urma mi-au spus ca Nu sunt ei cei care au facut rezervarea ..ca sirul este ceva mai lung..Europa Travel a rezervat prin Paralela 45 , care la randul ei mi-a spus ca lucreaza cu o agentie bulgareasca foarte mare : Boiana Mg .
Binenteles ca acest lucru m-a nelinistit si mai tare , asa ca m-am apucat sa investigehez ..Am obtinut ,dupa chinuri indelungi , de la P.45 , numele unei tipe de la Boiana si am contactat-o direct ..
Am ramas uimita cat de prompti si draguti sunt bulgarii ..Mi-a raspuns la toate intrebarile , mi-a trimis confirmarile hotelului pentru camere ..Ce mai - super profesionisti ..Si cum preturile lor sunt mult mai mici decat cele practicate de agentiile noastremi-am zis ca de acum incolo am sa apelez direct la ea ..
V-am facut toata povestirea asta , ca sa vedeti ca este destul de complicat sa primesti confirmari dela hotel ..pentru ca mai mult ca sigur nu iti vor raspunde ..iar tu nu vei sti agentia care a facut rezervarea...Plus ca am auzit ca cei de la hotel nu prea vorbesv engleza ..Doar bulgara si ceva germana ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by Deanny

quote:
Originally posted by ramonzca79

Multam'...am trimis un mail..sper sa-mi raspunda....ce crezi???

sau....e mai bine sa sun???eu am o problema(un fix)...vreau un etaj superior si pat matrimonial...asta e...daca nu va fi....to asta e...!



Asteapta 1-2 zile sa vezi daca raspund (eu zic ca ar trebui sa raspunda, cel putin sa confirme ca exista rezervarea). Daca nu, poti suna dupa aceea. Acelasi fix il am si eu, crede-ma

Deanny




yesssssssssssssssss.....am sunat...am vorbit si se pare ca anu au pat matrimonial ci ceea ce se vede in poze reprezinta 2 paturi unite dar in ceea ce priveste etajul va fi ok...asa mi-au promis...

sincer ..nu ma asteptam sa...fie amabili asa....

Multumesc inca o data pt datele de contactare!!!

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Doinash , vreau si eu mai multe informatii despre Pomorie : cat e cazarea , mancarea. Din cate citesc la ce ai scris tu plaja e in partea veche a orasului, voi acolo a-ti stat? Cum a-ti gasit cazarea? Au o agentie de cazare cum e in balcic?

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinash spune:

Catuzta, referitor la Pomorie, anul trecut in varful sezonului (dupa 15 iulie) la sector privat am platit 7 euro per persoana (asta la o agentie din Republica Moldova), p/u 7 zile a iesit 49 euro + 40 euro transportul dus si intors + 25 $ viza = destul de convenabil. Anul acesta deja sa scumpit la 9 euro de persoana pe zi. Probabil depinde si din tara cumperi sau comanzi foile turistice. Nu stiu preturile la voi in Ro. La sector privat pretul este de 3 ori mai mic chiar dar conditiile aceleasi, chiar uneori mai bune ca la un hotel de 2* sau 3*. Mincarea - accesibila. Ne-am alintat sa mincam mereu diferit la ameaza si seara. Pentru persoana maxim 7 leva.
Cind am intrebat de stapina vilei daca primeste si turisti direct, dinsa a spus ca mai bine prin agentie ca e acelasi pret(nu intelegea nici engleza nici rusa asa ca foarte greu am comunicat). De obicei cei de la privat isi vind locurile pe toata vara la agentie. Dar cred ca daca mergeti direct tot o sa gasiti usor ceva convenabil. Noi cind ne-am dat jos din autocar, au venit o multime de bulgari cu propuneri de a lua la gazda(pe noi ne-au intilnit reprezentantii agentiei din parte locului). (Nu stiu daca am mentionat, casele sunt de 3-4 etaje, de obicei dinsii traiesc la parter, restul cladirii o dau in chirie, un etaj = un apartament cu 3 sau 3 camere).
Pot sa iti trimit pe privat coordonatele agentiei de acolo, daca vrei, noi am fost multumiti de serviciile lor, niste persoane foarte amabile si binevoitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

hello!de la Albena,hotel,,Oasis"nu s-a intors nimeni?...si chiar asa rau sa fie cu all inclusive?!acum ceva timp erau numai pareri bune despre plaja si serviciile bulgare si dintr-o data se dusera toate pe apa sambetei?!Astept in continuare impresiile voastre!

Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Caprioara, imi pare rau, n-am ajuns si la Nessebar. Eu doar am auzit ca e fff frumos si chiar ma gandeam ca la anul sa mergem si noi acolo. Poate totusi iti raspunde cineva care a stat acolo.

Firutza, eu m-am intors sambata de la Albena, n-am stat la Oasis,dar am avut all inclusive si chiar a fost ff bine. Cat despre plaja si serviciile bulgaresti, acestea sunt ok, eu cred ca problema o reprezinta tot agentiile romanesti!

Ajutati-l pe Alex: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74100


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Doinash , da , te rog daca poti trimite-mi coordonatele agentiei de acolo. Si daca mai i-ti amintesti cum era drumul (adica e bun sau plin de gropi, e bine marcat, drumul de la vama la pomorie).
Camerele au grup sanitar propriu? A-ti avut acces la bucatarie?

Catutza si Bianca-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miericika spune:

Caprioara draga,

esti sigura pe ce spui? sau beneficiezi prin firma asta de care spui de o oferta speciala, ca sa spun asa? Nu am mai auzit de asa o istorie???
Asta e firma de bulgari care vand Bulgaria, asa ca stii cum e cu castravetii...
Noi am fost cu ei atunci cand firma ne-a dus sa ne odihnim si a fost excelent! Ne-au dat sa alegem din mai multe oferte si ne-au povestit despre tot. Ne-am hotarat noi mai greu, insa ne-au dat un super club de 3 stele cu all inclusiv, cu delfini si randunele si niste preturi... de poveste.
Miericika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

quote:
Originally posted by ramonzca79

yesssssssssssssssss.....am sunat...am vorbit si se pare ca anu au pat matrimonial ci ceea ce se vede in poze reprezinta 2 paturi unite dar in ceea ce priveste etajul va fi ok...asa mi-au promis...

sincer ..nu ma asteptam sa...fie amabili asa....

Multumesc inca o data pt datele de contactare!!!



Bravo, Ramonzca, ma bucur ca totul e in regula,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Miericika,

Sotul s-a ocupat cu niste colegi de-ai lui. Eu nu stiu mai multe amanunte decat am postat deja...
Deocamdata mie imi pare mai bine ca am schimbat statiunea, sper sa spun acelasi lucru si cand ma intorc. Aseara am inteles ca am si achitat integral (initial dadusem avansul).

Dar dupa cum ai putut citi, si altii au spus ca au avut peripetii cu ei. Deci, nu stiu ce sa zic, decat ca poate au fost niste incurcaturi provocate de cine stie ce evenimente pe care ei nu le-au putut controla. Poate in general sunt f.f. buni, dar si la cei mai buni le mai scapa situatia de sub control cateodata.




Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput