Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

La Giurgiu sunt duty-free-uri?

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

quote:
Originally posted by ligia13

La Giurgiu sunt duty-free-uri?





Da, sunt si la Giurgiu.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze petrecere 2 ani si poze vacanta Bulgaria
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

quote:
Originally posted by Deanny

Loreena, la ce hotel stati? Stau cu ochii pe tine cand te-ntorci Petrecere frumoasa!
Si asa stiam eu ca inca sunt duty-free-uri in Vama Veche...


Deanny



stam la hotelul Astera; o sa ma intorc pe 22

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

gata am decolat:)

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Fetelor, m-am intors si eu aseara de la Albena.
Statiunea mi-a placut, este curata, linistita, cazarea si mancarea au fost in regula, am stat la LAGUNA BEACH in camera cu vedere la mare si am avut All inclusive la Laguna Garden. Copii au fost ff multumiti, sunt multe locuri de joaca, mancarea foarte buna, a fost super!

Singura nemultumire o am fata de agentia BALKANAIR, pt ca noi rezervaseram 4 camere la Hotel Malibu, iar cand am ajuns acolo ni s-a spus ca numai o camera o avem la Malibu, iar celelalte 3 au fost rezervate la Laguna Beach cu masa la Laguna Garden. Va dati seama ce nervi am avut (eram si cu 6 copii mici dupa noi, fff obositi de pe drum). Cand am sunat la Balkanair ni s-a spus ca din cauza unor defectiuni la canalizare cei de la Malibu n-au putut onora rezervarile (ceea ce nu era adevarat pt. ca am intrebat ulterior la Malibu si ne-au spus ca n-au avut probleme cu canalizarea!!!!!) si ca ne-au anuntat printr-un email trimis vineri, in conditiile in care noi plecam duminica (si desi ei aveau 4 nr de telefon ale noastre). Acolo am mai intalnit 2 familii de romani care patisera acelasi lucru, facusera rezervarile pt Kaliopa si au ajuns tot la Laguna Beach!

Asa ca cei care mergeti prin Balkanair, aveti fff mare grija, cred ca cel mai bine e sa sunati inainte la hotel sa fiti siguri de rezervare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Stiti daca poti cumpara leva de la banci romanesti??? (in ideea de a nu pierde din doua schimburi- lei-euro, euro-leva?)
Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Ioana,

Si noi tot cu aceeasi agentie ca tine.
Si aseara am aflat ca nici macar nu mai mergem la Albena, ci la

Nessebar, IFA Beach Hotel Nessebar Mare,

desi cand am dat avansul era Albena, hotel Orlov. Acu cica de fapt nu mai au cate camere ne trebe acolo... desi cand am platit au zis ca au. Deci... pe noi scrie deocamdata Nessebar, desi pana plecam ( 1 august) cine stie ce surpriza ne mai asteapta , dar sa fim optimisti.


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Pentru fetele care au rezervat in Albena si au probleme cu cazarea - am inteles ca Albena ar fi "inchisa" deja pentru rezervari pana la sfarsitul lui august - problema este ca hotelurile din Albena nu lucreaza direct cu agentiile din Bulgaria, ci intermediar este societatea Albena, care daca primeste cereri de grupuri mari de la diversi operatori (TUI etc) anuleaza rezervari individuale fara rusine... Si noi am facut initial rezervare pentru un hotel din Albena care a fost confirmata initial si apoi infirmata peste 2 zile (noroc ca nu dadusem avansul)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by Deanny

Pentru fetele care au rezervat in Albena si au probleme cu cazarea - am inteles ca Albena ar fi "inchisa" deja pentru rezervari pana la sfarsitul lui august - problema este ca hotelurile din Albena nu lucreaza direct cu agentiile din Bulgaria, ci intermediar este societatea Albena, care daca primeste cereri de grupuri mari de la diversi operatori (TUI etc) anuleaza rezervari individuale fara rusine... Si noi am facut initial rezervare pentru un hotel din Albena care a fost confirmata initial si apoi infirmata peste 2 zile (noroc ca nu dadusem avansul)...

Deanny




tu unde mergi???

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Hei, nu ma speriati ca ma ia cu tremurat!
Cum adica mai caprioara, v-a schimbat statiunea? Si acceptati asha ceva?
Hmm, nu prea imi place ce povestiti!

Si o informatie: nu mai sunt duty-free-uri la Vama Veche! S-au inchis deja. Cel putin asha am aflat!


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput