Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adyboy spune:

quote:
Originally posted by mess4u2000

Danielai, am rezervat pe chelaru.ro, acesta fiind un dealer al bg tours, operator de turism din Germania. Problema e ca site-ul este in germana, dar chelaru iti scrie aproape detaliat in partea stanga a paginii ce trebuie sa faci ca sa rezervi. M-am uitat chiar acum si sunt inca locuri in Albena la destul de multe hoteluri. iar preturile sunt mai bune decat la agentiile romanesti.
succes, Camelia




Buna Camelia
Am facut si eu rezervare prin chelaru.ro. Am primit un email si atat. Inseamna ca am rezervarea facuta sau trebuie sa mai astept? Cind si cum ai primit factura ca sa platesti si cum ai platit in Germania.Voucherul cand l-ai primit?
Cu multumiri Adrian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am facut-o eu ieri la RAI Asigurari si m-a costat 30 de dolari pentru 15 zile. De acelasi pret am auzit si la alte companii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris-gabi spune:

Noi mergem la Nisipuri la hotel Elena, din data de 21 august, asa ca astetam pareri de la cei care au fost. Am cautat pe net si am gasit si pareri pro si pareri contra. Se refereau la mancare si..............la mirosul din camera si de la baie. Voi ati avut asemenea probleme?
Daca nu esti multumit de camera poti sa o schimbi?

Help..............astept pareri...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Noi am facut carte verde la BCR Asigurari si a fost 30 de dolari pentru 15 zile (asta e perioada minima).

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze petrecere 2 ani si poze vacanta Bulgaria
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Multumesc frumos fetelor, imi mirosise mie ca-i cam mult la 60 euro....

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

quote:
Originally posted by cris-gabi

Noi mergem la Nisipuri la hotel Elena, din data de 21 august, asa ca astetam pareri de la cei care au fost. Am cautat pe net si am gasit si pareri pro si pareri contra. Se refereau la mancare si..............la mirosul din camera si de la baie. Voi ati avut asemenea probleme?
Daca nu esti multumit de camera poti sa o schimbi?

Help..............astept pareri...........






Buna,
Eu am venit sambata de la H Elena si din pacate nu ma pot declara multumita. II sfatuiesc pe cei de la agentii sa nu-l mai recomande la 4 stele si la 2. Camerale sunt de 2 tipuri. Normale si super. Ce-i drept am avut noroc sa nimeresc la cea S are 1 canapea, 2 fotolii iar dc ai copil iti da un pat mare separat pt el.
Cea mai mare problema a lor sunt ANIMATORII. NU EXISTA!!!!! Iar dc prinzi vreo 3 zile cu vreme urata ar fi fost super sa fie acolo. Alta problema. MANCAREA!!!! La o ora dupa deschiderea mesei nu mai era supa, carne... ramaneau niste resturi si altele nu mai aduceau. NU e permis la 4* sa se intample asta! Apoi nu puteai sa iei nici macar o piersica in afara mesei. Stateau 2 pupeze la iesire si te controlau din priviri de parca erai la politie.
F putine fructe, ce sa va mai spun, am avut senzatia de mult si prost, din saracie mancarea. Bautura alcolica era ok, insa dc depaseai de 2-3 pahare de vin deja.... erai pers non-grata, asa urat se uitau la tine. Sucurile... ordinare, va mai amintiti de TEC-uri, Exact asa!
La Nisipuri nu mai merg, voi merge la anul la Albena, unde a fost o prietena la Orhideea Park la 3* si a fost SUPER. 8 Animatori si mancarea de iti puneai in cap. Multa bafta!!!!

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Bre, ce a aia "animatori"? Ce fac ei de fapt?

Nu radeti, ca io nu stiu.



Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris-gabi spune:

quote:
Originally posted by Crisu



Buna,
Eu am venit sambata de la H Elena si din pacate nu ma pot declara multumita. II sfatuiesc pe cei de la agentii sa nu-l mai recomande la 4 stele si la 2. Camerale sunt de 2 tipuri. Normale si super. Ce-i drept am avut noroc sa nimeresc la cea S are 1 canapea, 2 fotolii iar dc ai copil iti da un pat mare separat pt el.
Cea mai mare problema a lor sunt ANIMATORII. NU EXISTA!!!!! Iar dc prinzi vreo 3 zile cu vreme urata ar fi fost super sa fie acolo. Alta problema. MANCAREA!!!! La o ora dupa deschiderea mesei nu mai era supa, carne... ramaneau niste resturi si altele nu mai aduceau. NU e permis la 4* sa se intample asta! Apoi nu puteai sa iei nici macar o piersica in afara mesei. Stateau 2 pupeze la iesire si te controlau din priviri de parca erai la politie.
F putine fructe, ce sa va mai spun, am avut senzatia de mult si prost, din saracie mancarea. Bautura alcolica era ok, insa dc depaseai de 2-3 pahare de vin deja.... erai pers non-grata, asa urat se uitau la tine. Sucurile... ordinare, va mai amintiti de TEC-uri, Exact asa!
La Nisipuri nu mai merg, voi merge la anul la Albena, unde a fost o prietena la Orhideea Park la 3* si a fost SUPER. 8 Animatori si mancarea de iti puneai in cap. Multa bafta!!!!

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)



Buna Crisu,

Se pare ca nu-mi dai vesti prea imbucuratoare. Noua de la agentie ne-au spus ca avem pe langa cele 3 mese si gustari de gen pizza, prajituri, fructe, inghetata, asta intre mese. Si ca bauturile se pot servi si de la bar si de la piscina, idem gustarile.Cum este? Ati avut asa ceva? Daca nu mai era mancare, nu ati solicitat sa va aduca? Ce ati facut? Noi mergem cu 2 copii mici, deci iti dai seama ca sunt ingrijorata de ce mi-ai spus. Te rog, sa-mi dai mai multe amanunte.

Multumesc

Cristina , mami de Alex si Adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

stiti cumva pt auto in lesing ce acte sunt necesare pt a o scoate din tara????masina este a socrului meu, pe numele lui....deci ma gandesc ca trebuie si ceva procura , nu????ne e putin teama sa mergem cu masina noastra(cam face figuri de ceva vreme si nu vrem vreo surpriza)...

nunta oradea-5 august
nunta ploiesti-13 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Crisu, oops, ce spui tu nu suna bine.
Noi nu mergem la Nisipuri, dar tot am emotii si la Albena!

Ce m-a mirat in mesajul tau a fost ca ziceai ca se uitau la tine la iesire si ca daca beai prea mult erai persoana non-grata.
Eu de felul meu nu's rusinoasa, ca dupa ce am umblat prin strainatate si am vazut ca toti maninca si beau ca spartii la toate dineurile moca si mi-e mi-era jena sa-mi pun de ori sau chestii din astea, am renuntat la "rusine".
Din cauza asta scuze de intrebare: in ce sens deveneai persoana non-grata?
Ca sincer, am auzit multe povesti din Bulgaria , dar ca din ce era nu puteai manca si bea cat poftesti nu am auzit!


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput