Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Multumesc cge, acum am vazut raspunsul tau. Ai dat ceva la receptie, ceva ciubuc se da? si daca da, cam cat?

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

crengu75, intrebarile tale imi amintesc de un interviu cu un "sefulet" de la Albena, care zicea ca romanii sunt cei mai fotosi dintre turisti.
Si mai zicea ca majoritatea incearca sa dea mita la receptie ca sa li se faca anumite facilitati, cumn ar fi camera cu vedere la mare ...
Era f suparat pe chestia asta:)

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Sa inteleg ca nu se da nimic?
Super! Eu am spus la agentie ca vreau cu vedere la mare.
Cu ora, la noi se da ciubuc oricum, altfel stai in cea mai naspa camera. Dar daca astia sunt asa corecti, imi scot palaria in fata lor. Deci, .... nu a dat nimeni ciubuc!
Oricum nu vreau sa supar pe nimeni. La noi nu se simte nimeni jignit de ciubuc.
dar nici vamesii lor nu se simt jigniti. NU?

Crengu, mami lui Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

De HOTEL LTI BERLIN GREEN PARK 4* - all inclusive stie cineva ceva ?

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Ioana (Boo lina), nici mie nu mi-a venit sa cred ca la un asa hotel se pot intampla asemenea lucruri, mai ales ca citisem si pe forum pareri bune despre el, dar uite ca la noi asa a fost din pacate. Am anuntat la receptie toate neregulile, dar nu mi se pare normal sa alerg zilnic la receptie sa anunt cate ceva, cand toate trebuiau facute bine de la inceput. Povestea cu masa de seara in serii era scrisa si in pliantul aflat in camera in care erau descrise serviciile, deci nu cred ca a fost doar o intamplare.
Despre camere cu vedere la mare, noi am platit prin agentie un pret mai mare pentru asa ceva si n-am avut probleme, dar cum am mai povestit altii au avut surprize.
Pe pliantul din camera scrie ca ora de incepere a zilei de cazare e 18 si ora de eliberare a camerei e 12, dar noi am ajuns pe la 13,30 sau 14 nu mai stiu exact si ne-au cazat imediat. Cheia era deja pregatita cu bratarile aferente, inclusiv pentru copil.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze petrecere 2 ani si poze vacanta Bulgaria
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica76 spune:

Este primul meu mesaj pe forum. M-am intors vineri de la Nisipuri, hotel Astera. Am stat 6 nopti si pot sa spun ca intr-adevar hotelul este superb si serviciile de calitate.
Am avut ceva probleme la cazare. Ne-am dus la ora 13 si ne-au spus sa venim dupa o ora pentru ca se facea curatenie in camera. Ne-au spus ca avem camera la et. 3 si in final a fost la 1 si n-au cam plimbat pana ne-au dat cartelele de acces, adica pe la ora 15.30.
Ciubuc nu am dat, si nici nu ne-am certat receptionista pt ca ne-a dat camera la et 1. am vazut ca aveau niste foi unde era scris foarte clar pentru cine e rezervata fiecare camera. Asa ca sigur puteti sa aflati de la agentie la ce etaj este camera in care veti sta.

Despe mancare, numai de bine. Foarte diversificata atat la micul dejun cat si la cina, si ne-am dus la masa la ce ora am vrut noi, nu se manca pe serii.
La cina bauturile se platesc, nu intra in costul platit la agentie si chelnerul iti aduce un bon la masa, care contine si comisionul de 10%. Preturi: o apa plata 0,5l 1 leva, cola, fanta 0.25 1,5 leva, suc de portocale 2.5 leva.

Mare atentie unde parcati masina. Noi cand ne-am dus ne-a spus paznicul de la parcare sa parcam in fata hotelului pentru ca in parcarea amenajata nu mai erau locuri. Ar fi bine sa incercati sa gasiti un loc in parcarea hotelului, pt ca noi am patit o faza urata. Am venit intr-o zi de la plaja si nu mai era masina. A fost ridicata si dusa undeva la intrarea in statiune pentru ca era parcata intr-un loc interzis. Am avut noroc pt ca ne-am dus la receptie si i-am spus receptionistei ca acolo ni s-a indicat sa parcam de la bun inceput. Si prietenul meu s-a dus impreuna cu portarul de la hotel si a luat masina. Costul de 54 leva a fost platit de cei de la hotel.

Ne-a placut atat de mult la Nisipuri incat mai vrem sa mergem o data prin septembrie cand scad preturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

mai am si eu o dilema asigurarile medicale sunt obligatorii?

Alexa si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

asigurarile medicale NU sunt obligatorii pt. Bulgaria, intra pe www.politiadefrontiera.ro

Totusi, noi ni le-am facut...



Ajutati-l pe Alex http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Ioana , unde v-ati facut voi asigurarile (in Bucuresti sau la vama )si cat v-a costat de persoana?

Chiar nu a fost nimeni la Balcic fara rezervare ?

Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris-gabi spune:

Buna,

Este primul meu mesaj. Am citit tot ce ati scris. Noi plecam la Nisipuri pe 21 august la Hotel Elena. A stat cineva acolo? Nu prea s-au dat relatii despre el. Cum este, ca din poze toate arata bine.
A si inca ceva. In ce limba v-ati inteles cu personalul hotelului, ca am inteles ca engleza nu se prea vorbeste, iar germana nu stiu?

Pupici si multumesc pentru toate informatiile postate. Mi-au fost de un real folos.

Cristina

Mergi la inceput