Bulgaria - impresii:drum,hoteluri,statiuni,etc(2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by Soleil

Aoleo, cand vaz cat va costa pe voi sejururile astea in Bulgaria, incep sa ma gandesc daca nu m-oi fi dus in cine stie ce bomba... . Ca noi am platit 300 eur pentru 2 persoane/7 nopti cu demipensiune in 6-13 iulie. La 3*. Si zau ca in poze arata bine!
Ce papucii mei o avea hotelul ala?
Sau o fi din cauza ca nu-i fix in Nisipurile de Aur?


Si io am gandit la fel cand am vazut postarile de mai sus...Si noi am gasit niste oferte care ne duceau la maxim 300 euro/2 pers...Oricum, nici n-avem de unde sa dam mai mult, ca la asta se adauga si transportu (n-avem masina) si banii de buzunar...
Soleil, prin ce agentie mergeti?

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

lavi02, la schimbul de replici dintre tine si sotul tau observ ca v-ati intors f relaxati din concediu.
Deci era sau nu dubios chioscul?

Acu serios: ziceai ca ti-a placut Oasis. Acolo mergem noi in August. Ai observat cumva: are parcare?

Fiind August, pln sezon sper sa fie cum spui tu, adica sa nu ne traga nimeni de slip



Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Olgutzza, prin "clasic turism". Dar din cate am observat, nu sunt ei direct "dealeri", sunt re-vanzatori de pachete sau asa ceva.
Unde mergeti voi? Si cand?

Imi ziceti si mie cum e cu scaunul ala de copii? Please...

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Cateva poze de la Sunrise si plaja:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cali2000_ro/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Fetele va rog mult ajutati-ma si pe mine cu ceva informatii.
Daca plecam la bulgari , la vama ne cere rezervarea de la hotel? Mai trebuie sa aratam o anume suma de bani? Sau nu mai pun multe intrebari?
Noi am vrea sa mergem la "plesneala", nu stim cate zile...cat ne vor ajunge banii, cel mai probabil la Balcic (am auzit ca e mai ieftin si cazarea si mancarea , iar Albena e doar la cativa km).
A mai fost cineva "la plesneala"-am inteles ca si la ei sunt particulari ca si la noi, deci : a mai fost cineva?

Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Iata ca abia am sosit de o ora de la Albena si am trecut pe aici sa va citesc si sa va mai scriu impresii. Noi am stat de data asta in Albena, la H.Ralitsa Superior 4* cu all inclusive. Hotelul e bunicel, masa super ok, piscinele multe si excelente, in general a fost ok, desi raman la parerea mea...ca e mult mai fain in Nisipuri (unde am fost primele 2 dati si unde vom merge si la anul). Noi am stat mai mult la piscina, de fapt am fost doar o zi pe plaja sa vedem cum e, pentru ca avand totul inclus (mancare, bauturi, inghetata) ne-a fost mai usor asa (hotelul asta e cam la 15 min de plaja...si copiilor le era lene sa mearga, au preferat sa stam acolo, ca erau toata ziua in apa).
Cu vama nu va stresati, in afara de faptul ca se misca destul de incet, nu sunt nesuferiti. De data asta nu au cerut sa vada voucherele (data trecuta da), ci doar au intrebat unde mergem si cat stam. Nu e nici o obligatie sa ai scaun de masina pt copii, ai mei dormeau in spate in masina facuta pat...
Oricum, mie Albena mi s-a parut cam plictisitoare si prea linistita fata de Nisipuri..., dar in general a fost frumos...

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna din nou !

Fetele plimbarete bine a-ti revenit!
Mai am si eu o intrebare : la Nessebar , a fost cineva ? Am gasit pe google niste noze si mi-a placut foarte mult. Sau macar puteti sa-mi spuneti cat de departe e de Balcic? Pana la urma mergem la Balcic , fara rezervare, stam cat ne ajung banii si am vrea sa vedem cat mai multe.
Cum e in Bulgaria in august? Tot asa de cald ca la noi?

Catutza si Bianca-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Catutza, dupa mine Balcicul este nu prea turistic, mai mult un orasel linistit...eu una nu m-as duce acolo...Acum, dupa ce am vazut si Albena mai bine, tot Nisipuri ramane pe primul loc in top.
Nessebar e cam la 100-120km mai jos de Balcic. Am auzi ca e frumusel...

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Laura , noi asta si vrem , un orasel linistit , cu preturi normale nu piperate-de statiune (anu asta , ca ne-am hotarat asa cu o luna inainte si e cam din scurt , la anu vedem noi spre ce ne orientam ). Noi zicem ca e perfect pentru noi si pentru fetita.

Acum alta intrebare (va rog nu ma injurati ): noi avem lei , ce facem? Schimbam in Bucuresti in euro? Sau schimbam direct la vama leii in leva? Voi cum a-ti procedat?
Aaaa si mai e ceva :Balcic-Albena pana in 20 km, nu?

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Trebuie sa ai euro in Bulgaria, n-am vazut ca in Balcic sa schimbe cineva lei.
Nessebarul e la doua ore de mers cu Masina din Balcic. E o cetate medievala, un loc foarte frumos- cu stradute vechi, biserici frumoase, case cu o arhitectura speciala, cu magazine, restaurante si...multa lume. E mai scump decit la Balcic sau la Varna, dar si mai deosebit, are un aer tare pitoresc.
E frumos, noua ne-a placut foarte mult.

Balcicul e un orasel asezat in panta, asa ca trebuie sa va gasiti cazare in partea de jos a orasului daca aveti copil si carucior. Altfel devine un chin. Are o singura plaja pe care se poate sta cu un copil mic si ar fi bine sa gasiti acolo cazare.
Vacanta placuta!

Mergi la inceput