Cand se vede bb la ecograf?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

La mine la 3 saptamani sarcina a fost confirmata ecografic, iar la 5 saptamani si 4 zile avea si activitate cardiaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codite2 spune:

Buna mamicilor. Am fost ieri la eco -abdominala- si dupa calculele mele ar fi trebuit sa fiu insarcinata in 2 saptamani si jumatate, dar medicul (ecograflist) mi-a spus ca la 2-3 saptamani ar trebui sa se vada sacul gestational care la mine se vede doar o pata neagra fara delimitare, ceea ce inseamna ca s-a oprit din evolutie. Mentionez ca ieri am observat pe lenjeria intima cateva pete maro. Va intreb, este oare posibil sa nu se fi vazut bine la eco sacul gestational?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

La eco abdominal nu se vede asa devreme. Ai doua posibilitati: una ar fi sa faci un eco intravaginal, a doua ar fi sa mai astepti pana pe la 5 sapt si un pic si ai sa vezi si la eco abdominal.

Sa De-a Domnul sa fii insarcinata .

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codite2 spune:

Sper, fiindca sunt tare dezamagita. Desi sunt constienta ca putea fi mai rau daca sarcina era mai avansata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Draga mea,

In primul rand nu te speria si nu gandi negativ!Pete maro am avut si eu si la 4 zile de intarziere ciclu am facut test de sarcina care a iesit pozitiv.Apoi am avut si alte pete(dupa data la care ar fi trebuit sa am ciclu)si am mers la camera de garda.Am facut eco vaginal si se vedea saculetul embrionar, o pata minuscula,cat bobul de piper(7.2mm).Nu are ce altceva sa se vada acum.La 7 sapt se vede un omulet minuscul caruia ii bate inimioara foarte repede.Fa si un test de sarcina si ia legatura cu un medic ginecolog.O eco vaginala e mult mai indicata la inceput de sarcina (mie mi-a facut ultima eco vaginala in sapt 12).

Sanatate multa si bafta!
Sa ne tii la curent!

Gabrilici in 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Am exagerat cu 'bobul de piper'.Era cam cat unul de fasole.

Gabrilici in 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codite2 spune:

Multumesc pentru incurajari. Intre timp am fost la un medic ginecolog, joia trecuta, si am facut o eco tansvaginala si ... tot nimic. Mi-a recomandat sa revin joia aceatsta la alt eco. De ieri, sa nu zic intr-un ceas rau, petele maro s-au oprit (au fost timp de 7 zile), desi in urma ultimei ecografii medicului nu i s-a parut nimic suspect referitor la acestea, mi-a recomandat sa iau no-spa ori de cate ori ma dor spatele sau burtica. sincera sa fiu, de frica, am luat cam 2 pastile pe zi, la cea mai mica senzatie de durere. Sper ca joia aceasta sa aflu si eu cum stau lucrurile fiindca nu mai suport incertitudinea aceasta. Ultimul test l-am facut vinerea trecuta si era pozitiv, dar vreau sa aud de la medic faptul ca este totul ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

La mine, la primul eco bebe avea 6 saptamani dar am inteles ca se vede la echo dupa 4 saptamani.

Ai mai fost la medic?

Deea, 36+ cu bebel mic Darian Rafael

Deea, 37+ (dupa echo) cu bebel mic Darian Rafael

Vine bebelul
Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

buna fetele, eu am fost la 5 sapt si 5 zile si s-a vazut saculetul, am facut transvaginala. deci eu zic ca daca ai doar 2-3 sapt sa mai stai.

6+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaBu spune:

Buna fetelor ma scuzati daca postez aici dar am si eu aceasi problema .. UCM l-am avut pe 5 sept suntem in 15 oct i-ar CM tot nu a venit ! Nu am absolut nici o simptoma care sa ma determine ca in curand imi vine CM in schimb am greturi, dureri de cap si sanii tensionati! am facut 2 teste de sarcina amandoua negative! Am fost la medicul de familie m-a palpat pe burtica si mi-a dat trimitere la ginecologie pentru o ecografie ( dansa crede ca sunt insarcinata )!

dupa calculele mele am 5 saptamani si 5 zile acum nu mai stiu cum se calucleaza ca m-ati derutat de tot citind acest post! Se vede bebe la ecograf daca este sa fiu insarcinata ?

Sanatate tuturor si -ilor !

Va pup ,Andra!

Mergi la inceput