Adriani si Adriane.....sa ne unim si noi!

Adriani si Adriane.....sa ne unim si noi! | Autor: Luna75

Link direct la acest mesaj




Adriani si Adriane...sa ne unim si noi ... intr-o suflare

Nu pot sa ma mandresc cu ideea mea,deoarece initiativa a venit vazand ca exista pe forum o grupare a Anelor,a Magdalenelor,Gabrieleor si mi-am zis de ce sa nu ne adunam si noi -Adrianii si Adrianele

Ce avem noi in plus fata de Ana si Magda ?! pe Adrian .

Sper sa ne adunam cat mai multe Adriane,dar ii invitam calduros si pe Adriani.



Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:



Iata si originea numelui nostru

Adriana,Adrian-nume de origine latina "Hadrianus",ce inseamna - originar de la Marea Adriatica.

dar si semnificatia numelui nostru

Adriana

Desi isi doreste sa fie fericita si sa-si exprime personalitatea, purtatoarea acestui prenume are o fire emotiva si imprastiata. Extrovertita si iubitoare de distractii, nu are calitatile necesare pentru a avea o viata pe deplin implinita. Intotdeauna vesela si dornica sa-i vada si pe ceilalti fericiti, se straduieste sa ii binedispuna; si chiar reuseste, gratie simtului sau sarmant al umorului. Ii plac mult surprizele si e oricand dispusa sa dea curs unor invitatii spontane, care promit sa ofere distractie, mai ales atunci cand o degreveaza de vreo sarcina plictisitoare. Uraste monotonia si rutina, motiv pentru care nu termina intotdeauna ceea ce a inceput.

Adrian

Adrian isi doreste sa ii inteleaga pe cei din jur, insa nu are incredere in el insusi,, e delasator si e incapabil sa-si duca scopurile la indeplinire. Prenumele i-a conferit abilitatea de a-i intelege pe oameni si de a stabili un consens intre puncte de vedere diferite, instaurand armonia in relatiile interumane. De aceea, detesta sa se gaseasca in situatii in care sunt lezate sentimentele cuiva. Isi face prieteni cu usurinta, dar trebuie sa se fereasca sa se implice excesiv in treburile altora sau sa se lase condus de ceilalti. S-ar descurca excelent in serviciile de consiliere si asistenta publica in care si-ar valorifica diplomatia si abilitatea de a trata cu oamenii, atata timp cat nu lucreaza in conditii de stres si nu i se cere sa-si asume responsabilitati si sa ia decizii.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Nici o Adriana ?! Nici un Adrian ?!

Ma gandesc ca sunteti la iarba verde.

Sper sa apara cineva mai spre seara.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu sunt.hop si eu.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiasabou spune:

Si eu sunt prezenta aici.Si sunt mandra de numele pe care il port.

Claudia si Rebeca (29 iunie)

poze Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Si eu sunt Adriana, dar din pacate am si uitat ca-l am, fiind al doilea prenume si nu l-am folosit decat prin generala.
Va multumesc ca mi-ati adus aminte!

A & B
Eli si puisorii Bianca Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Si eu! Si eu!

Dar nu ma recunosc in caracterizare.....

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Ce bine ca am inceput sa ne adunam.
Voi,celelalte Adriane,va regasiti in caracterizare sau nu ?!
Eu ma regasesc doar partial,Delphi se pare ca deloc.
Ma bucur ca toate sunteti mandre de numele pe care il purtam.
Mie una,imi plac multe nume,dar nu mi-ar placea sa ma numesc altfel..decat Adriana.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiasabou spune:

Eu ma regasesc in caracterizare.Mi se potriveste intru-totul,cel putin asa cred eu.

Claudia si Rebeca (29 iunie)

poze Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Poate ca cochetaria nu apartine doar celor purtatoare de numele Adriana,dar, in afara de mine,mai cunosc cateva Adriane,care,la fel ca mine,le place sa fie aranjate,machiate,sa arate bine in permanenta,sa fie in pas cu moda,pe cat se poate.
Voi sunteti la fel ?!
A,si as mai vrea sa stiu,daca sunteti bune mame si gospodine ?!
Eu,una,da,chiar exagerez.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si mie mi se potriveste descrierea.de aranjat as vrea sa fiu si eu mereu dar timpul nu-mi permite si nici copilul.depinde si de zodia in care suntem, zic eu

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput