doar pt tatici: Ce cred tatii despre ...a fi tata?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

28 aprilie, ora 21:16 - in urma cu exact 3 luni, venea pe lume o mica printesa: Luana.
Astfel am devenit tatic ptr a doua oara...
...Venirea pe lume a copilului iti restrange drepturile naturale, asa ca nu ma astept sa traiesc la fel cum traiam pe cand ea nu exista. Acum sunt aici ptr ea si sper doar sa fiu ceea ce-i trebuie si sa stie ca n-as parasi-o ptr nimic in lume...
Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata, sau ce este lumea sau, ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se trasforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.



Alexandru, tati de 3 copii perfecti
(un baietel nazdravan, o fetita mica luptatoare, si un ingeras in cer)
_
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Uauu,
Merita tot efortul din lume sa ai copii cu asa exemple de tatici.....

Mona
:)
3 IUI nereusite, ma pregatesc de trat cu menogon , pt IUI nr 4
Morfologie sp sot : normala in procent de 2- 9%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

No comment

Tot citind ce au scris taticii, ma gandeam la sotzul meu...cat este de bun ca tatic, nu am ce sa-i reprosez, i-am facut impreuna baitza Mayei, doar noi 2, de la 3 zile. M-a ajutat tot timpul, sunt ghidusi impreuna si fac tot felul de lucruri traznite ca sa faca mishto de mine si eu nu mai pot de placere :) Te iubim, tati

Si in alta ordine de idei, ma gandeam la tati al meu, caruia, de asemenea, nu am ce sa-i reprosez si ii multumesc din tot sufletul si din toata inima pentru ceea ce a facut si face pentru noi. Tata de 2 fete, familist convins, ne iubeste enorm de mult si pe noi si acum si pe cele 3 nepoate (1 eu, 2 sora mea):), le-a facut fetelor loc de joaca in curte, separat, cu groapa de nisip, piscinutza, leagane si tobogan, de-abia asteapta sa ne vedem (saptamanal) ca sa se bucure de ele. Toate (inclusiv fetele mici) ii spunem papito :). Multumim, papito!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Tata lu copilu meu nu crede nimic despre a fi tata. E prea ocupat sa fie .
Daca l-ar intreba cineva ce crede...habar n-ar avea sa raspunda si, cu creeru lui de consultant, s-ar incurca muuult pana sa se adune.
A zis odata ca 'nainte nu-si inchipuia cum e sa ai un pui, iar acum...nu-si inchipuie cum se putea simti implinit inainte. Cred ca asta spune tot.

Ce vrea pentru copilul lui? o viata cel putin mai buna si mai implinita decat am avut noi. Si sa-l creasca sa fie om iubit de toti.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robert77 spune:

eu am un singur copil, un baietel de 1 an si 10 luni si reprezinta tot ceea ce mi-am putut dori vreodata de la viata, ele centrul universului meu , sufar si eu cu el cand e bolnavior, ma bucur cand el rade si e fericit si inima imi tresalta la cea mai mica atingere a lui ! ochii mi se umplu cu lacrimi si sufletul imi plange cand el, ingerasul meu iubit, imi arat burtica si zice "au, buba, tata!" ..as vrea sa iau asupra mea toate durerile, de ce sa sufere un sufletel asa micut? cu ajutorul lui D-zeu vom trece si peste episoul acesta si vom fi iarasi bucurosi si fericiti ca suntem sanatosi ! e greu sa fii tata , dar e si foarte frumos, nimic nu egaleaza privirea gingasa a unui copil si multumirea din ochii lui cand ii arati un fluturas sau cand joci fotbal cu ei- un lucru oricat de mic, pentri ei valoreaza mult ! ma implic in cresterea si dezvoltarea copilului meu pentru ca il iubesc foarte mult, pentru ca vreau sa fie fericit ! ..cuvintele nu pot exprima tot ce simte un parinte pentru copilul lui ..o iubire maaaaaare , mare de tot , profunda de care nu ma credeam in stare vreodata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...ma scuzati ca dau buzna peste voi... dar eu am adus un caz umanitar...este vorba de un baietel de 1 an si 3 luni, il cheama Alex.
Mai multe informatii gasiti la semnatura mea.
In 9 zile se interneaza..si are nevoie de noi, de ajutorul nostru.
Haideti sa facem ceva pentru el...cat inca se mai poate!

Multumesc,

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leoric spune:

In momentul cand Sever a venit pe lume am crezut ca cerul s-a deschis pt mine. De la plecarea din tara a mamei lui, nu era romanca si nu se putea adapta vietii de aici (asa cel putin a incercat sa-mi explice situatia) cumulat cu refuzul meu de a pleca in Suedia, am simtit cu adevarat ce inseamna sa fi parinte. Adica fara cluburi, dus pe stadion, etc.
Pot spune ca imi este greu (multumesc lui Dumnezeu pt ajutorul parintior mei) dar nu este un lucru imposibil de realizat (sa fi parinte singur). Este greu cel putin pt un barbat sa fie si mama dar ...... asta este situatia.
Ce pot spune ca o incheiere: nu cred ca vor fi clipe in viata mea (cel putin de la data de 6 oct. 2007) care sa fie mai pline de bucurie decat cele in care ma joc si sunt alaturi de el, chiar cand scriu aceste randuri il aud cum gangureste in somn si pot spune ca imi plesneste inima de fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Sunt tata de 3 saptamani si asa pe scurt va pot relata ca sentimentele sunt cu totul unice si pline de consistenta.Lumina ochilor nostri a venit pe lume dupa aprox 4 ani de asteptari si rugaciuni dar mereu am fost siguri ca odata si odata vom fi si noi parinti.Iata ca inca odata speranta s-a dovedit ceritudine si marele vis s-a implinit aducand cu el o micuta roza sau o minunata fata.Acum ne concentram ca ea sa creasca , ca ea sa fie sanatoasa, ca ea sa fie un copil normal si vesel mai tot timpul.Cu zambetul pe buze faci multe chiar si un copil.

Mergi la inceput