doar pt tatici: Ce cred tatii despre ...a fi tata?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Felicitari taticilor ca v-ati deschis sufletele in fatza noastra!
Sunt minunate randurile voastre

Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

In primul rand felicitari taticilor care au scris aici!
In al doilea rand cred ca ceilalti nu au scris/sau nu se exprima de frica! Da , de frica unui ghemotoc care le va schimba viata!
Sotul meu e topit dupa copii, il vad prin magazine, pe strada cum ii sclipesc ochii cand vede cate un bebe! Ce a putut sa spuna cand i-am aratat ecografia bebelui nostru? " Ai ma pisu, tu chiar vorbesti serios?" Si cam atat... Mi-as dori sa fie ca voi, tatici care ati scis asa de frumos , dar sa simt si eu....
Pentru cei care nu isi pot exprima sentimentele: VA RUGAM INCERCATI! SA STIM CA SUNTETI INDRAGOSTITI DE COPII VOSTRI CONTEAZA MULT PENTRU NOI SI PENTRU EI!
Toate cele bune!


Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

sint si eu tatic
de 3 luni si 5 zile (cred)
inca sint beat de fericire. nu mai exista nimeni e lume decit fiica mea.
drept dovada la ora asta "sug" informatii de pe aici.
nu m-am putut abtine sa nu scriu, dupa ce am citit comentariile fetelor.
imi pare rau pentru gabibarta care vrea sa divorteze. nu-i cunosc motivele, dar daca eu spun aici cuvinte siropoase despre viata mea de tatic, inseamna ca alte sotii pot avea motiv de divort pentru ca sotii lor nu traiesc aceleasi sentimente? sau poate cum zice madalina78 sint nemultumite de sotii lor ca nu stiu sa-si exprime trairile.
nici eu nu stiu. simt ca nu stiu, dar de cind am aflat ca vom avea un copil sint alt om, cu alt comportament. ma adaptez destul de greu noii situatii. mi-e frica sa iau hotariri pina nu le gindesc mult mai mult ca de obicei (s-a mai spus de riscuri asumate).
sa revin la subiect.
ce am invatat? am impresia ca nimic. la virsta asta dinamica vietii este colosala. am impresia nu reusesc sa tin pasul.
ce vreau sa realizez pentru copilul meu? instinctul te condamna sa vrei mai mult decit ai avut tu. ma supun acestei reguli, dar vreau sa fiu atent la excese.
ce nu am reusit? sa-i fiu alaturi 24 ore/zi. mami e o privilegiata din acest punct de vedere.

numai bine.


Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
Varsta Raluca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Tare frumos ati scris...
Adi, cred ca invatam fara sa ne dam seama, intr-adevar atat de prinsi in furtuna asta de viata care ne ia pe sus ne-ar trebui lunar cel putin un astfel de locsor unde sa scriem, si mami si tati, ce inseamna pt noi ghemotocul caruia i-am dat fiinta, si astfel am aprecia si mai mult ceea ce avem.
Taticilor , nu va fie frica sa le spuneti si mamicilor ceea ce scrieti aici, nu va fie teama ca daca dati frau liber iubirii pentru copilul vostru ati fi mai putin "tari", asta va face si mai barbati... felicitari pentru curaj


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviupe30 spune:

Eu sunt nou in meseria "meseria" asta dupa cum spunea Marius.Mi-a placut cum a scris el acolo.Pentru inceout nu am probleme decat cu rabdarea.Apucaturile vechi ma cinuiesc dar imi revin si-mi spun ca asta e o sarcina fara conditii fara contract fara o intelegere prealabila e obligatoriu si datoria mea e sa o transform in ceva placut pentru mine si familia mea.Va las si va urez numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

E frumos si linistitor sa vezi ce zamislesc in sufletele taticilor puii lor.
Bucurati-va cu toata inima de copilaria lor....de adolescenta lor....de EI!
multe pupice tuturor taticilor 'dati peste cap' de copii.

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lamarine spune:

A fi tata este cea mai mare realizare a mea. Acum simt ca sunt implinit cu adevarat atat in plan familial cat si cel profesional. Practic a redat echilibrul intre cele doua planuri de care aveam atata nevoie. Desi bebe-ul (Andrei - Cristian) are 11 luni, numai 6 am reusit sa stam impreuna. Celelalte 5 le-am petrecut in afara tarii, insa mai am o luna si voi fi din nou alaturi de sotie si copil.
In cele 6 luni viata mea s-a schimbat enorm, copilul primand in orice actiune a mea. Am cautat sa ma implic cat mai mult (sa dorm cu el noaptea, sa-i dau sa manance, sa-l mai schimb, sa-l plimb) pentru a-mi degreva sotia care este mai mult decat dedicata bebeului.
In prezent cand sotia imi spune sugrumata de plans ca bebe nu vrea sa manance, nestiind ce sa faca in acest sens, iar eu nu pot face nimic simt cum ma cuprinde disperarea. (astazi am postat un topic in acest sens).
Am multe planuri pentru un viitor cat mai bun al copilului nostru si abia astept sa le discut cu scumpa mea sotie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Pot sa raspuns eu in locul sotului meu?
Daca da, el crede ca este foarte bine cat nu-l pun sa faca nimic in casa, cu copiii ci doar sa aduca bani si atat.





Paula & Alexa(13.12.1003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu stiu ca barbatilor le place sa se laude dar ma uimiti cat de frumos descrieti despre copiii vostri. Sotul meu ii iubeste foarte mult dar nu are timp si daca ar putea sa cresaca si singuri ce bine ar fi. Adica sa nu il solicite si fizic.








Paula & Alexa(13.12.1003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_b spune:

Felicitari taticilor care au curajul sa-si exprime iubirea. Poate risc sa le repet pe celelalte fete dar si mie mi-au scapat cateva lacrimi citind cele scrise de tatici.
Mi se pare mie sau taticii de fetite sunt mai sensibili????????
Bineinteles ca mai exista si exceptii!
Dia & 1+2

Mergi la inceput